Bankieren met je mobieltje 81 werken Teambuildingop het terras Oost...West zaterdag 28 april 2012 door Moniek Hüsken Hanneke de Goeijen Goeiemiddag, met Wiel- ders ICT'. Er klinkt een professionele stem aan de andere kant van de lijn. Er doemt een beeld op van een kantoortuin met strakke wit te inrichting. Maar Hanneke de Goeijen, aan wie de stem toebe hoort, blijkt niet in een kantoor achtige omgeving te werken, maar vanaf de woonkamertafel te opereren. Echtgenoot én collega William Wielders ziet ze 's a- vonds weer, als hij terug is van de klus waar hij die dag naartoe is. Vertel eens hoe het komt dat jullie sa men thuis zijn gaan werken? „William heeft altijd affiniteit gehad met computers. Hij zat in de beveili ging, maar werd vaak door vrienden en kennissen gevraagd om hun com puterproblemen op te lossen. Van een hobby is het na een gedegen op leiding Novell en Microsoft uitge groeid tot een baan als systeem- en netwerkbeheerder. „Na jaren voor een baas werken, is hij uiteindelijk voor zichzelf begon nen. We installeren en onderhou den bedrijfsnetwerken en repareren computers voor particuliere klanten. De zakelijke klanten zitten door het hele land, de particuliere in de buurt van Apeldoorn." En jij? „Ik had gewoon een administratieve baan bij een grote verzekeraar, maar die kwam vorig jaar te vervallen. Ik wist al enige tijd dat de kans groot was dat het voor mij op zou hou den. Toen hebben we de koppen bij elkaar gestoken en ons afgevraagd: wat zullen we doen? Uiteindelijk heb ik-besloten voor hem te gaan werken." Hoe ziet jullie werkdag eruit? „We beginnen 's ochtends om 9 uur. William gaat dan of op pad of werkt vanuit huis. Het is wel zo dat ik, als ik niet oppas, de hele dag in mijn eentje in huis zit. Daarom maak ik iedere ochtend voor ik begin een wandelingetje. Zo houd ik contact met de buitenwereld." foto Cees Baars Mis je collega's? „Absoluut. Ik mis de contacten, de collegababbels aan het bureau of bij de koffiemachine. Net als het onder ling overleg, 'hoe zou jij dit of dat aanpakken'? Van mijn oude collega's houd ik alle verjaardagen bij. Zo blij ven we contact houden." Waf zijn de voordelen van thuiswer ken voor jullie? „Je kunt altijd je eigen tijd indelen. Je schakelt indien nodig je telefoon door naar je mobiel en zorgt dat je bereikbaar bent. Als ik een mooi boek heb en zin heb dat uit te lezen, zit ik rustig een poosje op de bank. 's Avonds haal ik het werk dan wel in. Laatst was het een dag mooi weer. Dan kijken wij elkaar aan en zeggen: weet je wat, er staat nu niets in de agenda en die offerte doen we vanavond wel, we gaan vanmiddag even Geocoachen. Dat is een leuke hobby van ons waarbij je een 'schat' gaat zoeken met behulp van geografi sche coördinaten. Op deze manier kom je op plekken waar je anders nooit zou komen. „En als de agenda het toelaat bren gen we weieens de lunch door op een terras. Dat noemen we dan voor de grap een teambuildingssessie. We hebben allebei een nogal calvinisti sche inslag en werken graag hard. Dit was echt iets waar we aan moes ten wennen dat het kon. Maar het is fijn wat meer qualitytime te heb ben." Zie je William veel tijdens het werk? „Ja, met name als hij voor bedrijven werkt. Dat kan vanuit huis. Er zijn ook avonden dat hij doorwerkt. Overdag werkt hij bij of voor de klant en 's avonds besteedt hij vaak aan technisch uitzoekwerk. Maar dat doen we graag en met veel ple zier. Alleen de zondag is heilig, die houden we bij voorkeur voor ons zelf" Zouden jullie op deze manier kunnen groeien als bedrijf? „We denken daarover na. Zoals het nu gaat, is het heerlijk. We zijn er nog niet uit." Bankieren via een app op de smartphone wordt steeds populairder. Zo werd de Mobiel Bankieren App van ING deze maand voor de miljoenste keer gedownload. Maar let op: naarmate er meer consu menten bankieren via hun telefoon, worden de apps ook een aantrekkelijker doelwit voor crimine len door Irene van den Berg illustratie Ruben L. Oppenheimer Even checken of je salaris al is overge boekt? Dat kan gemakkelijk via de smartphone. Banken hebben applica ties, apps genoemd, ontwikkeld waarmee klanten eenvoudig kunnen bankie ren met hun mobieltje of tablet. „Het ge bruik van onze Mobiel Bankieren App groeit met de dag en wij verwachten dat de ze trend doorzet. We gaan dan ook verder met het verbeteren en uitbreiden van onze mobiele diensten", vertelt woordvoerder Daan Heijbroek van ING. In de loop van dit jaar wil ING de app bij voorbeeld ook voor zakelijke gebruikers lan ceren. Door de toegenomen populariteit worden apps echter wel fraudegevoeliger. „Naarmate mobiel bankieren populairder wordt, wordt het voor criminelen ook aan trekkelijker ermee te frauderen", stelt woord voerder Oscar Tutert van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). Volgens Tu tert zijn er op dit moment in Nederland nog geen gevallen bekend van fraude via mobiele apps. Beveiligingsexpert Hans van de Looy van se- curitybedrijf Madison Gurkha in Eindho ven raadt smartphonebezitters desondanks af hun telefoon te gebruiken voor bankza ken. „Wellicht zijn de apps zelf wel veilig, maar de mobiele telefoon is dat zeker niet", stelt Van de Looy. Volgens hem worden da ta die via een mobiele telefoon worden ver zonden, ontvangen of opgeslagen, op dit moment nog onvoldoende beveiligd. Wat kun je als consument doen om veiliger te bankieren via apps? „Hou je mobiel veilig en zorg dat er geen virussen op komen", ant woordt NVB-woordvoerder Tutert. Dat is, volgens Van de Looy, gemakkelijker gezegd dan gedaan. „Het gebruik van een mobiele telefoon is op dat punt lang niet altijd even gebruiksvriendelijk. Apps vragen soms toe gang tot gegevens en consumenten staan dat toe omdat ze niet begrijpen wat er wordt gevraagd", legt de beveiligingsexpert uit. De Nederlandse Vereniging van Banken geeft tips om veiliger te bankieren via smart phone of tablet. Installeer alleen programma's en applicaties via officiële bronnen zoals de App Store of Market Place en update deze regelmatig. Ge bruik een wachtwoord voor de toegang tot je mobiele telefoon en bewaar geen pinco des, inlogcodes en wachtwoorden - zeker niet van mobiel bankieren - op de smart phone. Raak je je mobieltje kwijt, laat de simkaart dan zo snel mogelijk blokkeren. Q www.veiligbankieren.nl reageren?geld@wegener.nl GELD EN WERK, ONLINE zie onze website.'geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse colums en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan. Aow'ers kunnen vervroegd uitbetaald krijgen AOW'ers die die in de problemen komen omdat de eerste-AOW van af deze maand pas gestort wordt in de maand na hun verjaardag, kunnen de SVB vragen het AOW-pensioen van de maand na hun 65e verjaardag eerder te laten uitbetalen. Nofmaal gesproken be taalt de SVB de AOW rond de 23e van iedere maand uit. Mensen die nen dit aan te vragen bij hun ei gen SVB-kantoor. Banken en verzekeraars denken meer aan klant De grote banken en verzekeraars hebben vorderingen gemaakt in het centraal stellen van het klant- belang, concludeert de AFM uit een onderzoek bij tien grote marktpartijen. Maar ze zijn er nog niet, staat in AM Nieuws. Het klantbelang moet nog meer ge wicht krijgen, vindt de AFM, Met name het advies over risicoverze keringen bij hypotheken wordt nog als onvoldoende beoordeeld. Verzekering keert ruim 3 ton uit aan slachtoffers Sjoa De Stichting Individuele Verzeke ringsaanspraken Sjoa heeft vorig jaar bijna 310.000 euro uitgekeerd aan 690 rechthebbenden. De stich ting is voortgekomen uit de over eenkomst die het Verbond van verzekeraars en het Centraal Joods Overleg in 1999 sloten. Doel is de afwikkeling van levens- en uitvaartverzekeringen van Joodse verzekerden, die tijdens de oorlog door de bezetter zijn beroofd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56