binnen Van Haersma Buma is wars van uiterlijke fratsen Op Koninginn we de tuindei Datum kiezen vast op 12 september zaterdag 28 april 2012 DEN HAAG - Het kabinet heeft be sloten dat Nederland op 12 septem ber een nieuwe Tweede Kamer kiest. Dat is vrijdag bekendge maakt door minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken. Ruim een week na de verkiezin gen, op 20 september, zal de Twee de Kamer worden ontbonden, liet de Kiesraad weten. Dat is twee da gen na Prinsjesdag. Nieuwe par tijen hebben tot 18 juni de tijd om hun naam te laten registreren bij de Kiesraad. Op 31 juli moeten de politieke partijen de lijsten met hun kandidaten inleveren. Griekenland - Kos Htl. Blue Lagoon Resort***** 8 dagen, o.b.v. All Inclusive vertrek in mei Prijs per persoon o.b.v. 2 personen inclusief vlucht al v.a. Arke.nl 1130 winkels 0900 8847 Vraag naar de voorwaardea IZoioiiikkt... i Kom langs op maandag 30 april! Want dan zetten we de bloemetjes buiten, samen met de tuinset, de parasol en de rest van ons nieuwe tuinassortiment. Bekijk de openingstijden op IKEA.nl/openingstijden en van wetenschappers. Omdat het pakket niet alleen bezuinigt maar ook hervormt op de lange termijn, neemt het draagvlak toe, aldus de CDA-minister. Hij zei dat de verlaging van de btw op podiumkunsten al per 1 juli in gaat. De verhoging van het hoge btw-tarief van 19 naar 21 procent moet op 1 oktober ingaan. Hij stelde dat de vijf partijen er in zijn geslaagd tot belangrijke hervor mingen te komen. De AOW gaat 'op een heel nette manier' omhoog en ook de arbeidsmarkt wordt her vormd, iets waar volgens De Jager al dertig tot veertig jaar over gepraat werd. foto Evert-Jan Daniels/ANP door Lianne Sleutjes DEN HAAG - De zondag is gereser veerd voor zijn vrouw en twee kin deren, niet voor de opiniepeilin gen van Maurice de Hond. Waar mee Sybrand van Haersma Buma in praktijk brengt wat het CDA propageert, het gezin als hoek steen van de samenleving. Dat is ook één van de eisen in de profiel schets voor de partijleider: 'practi ce what you preach' doe wat je zegt. De 46-jarige Friese burgemeesters zoon weet wat hij zijn familie aan doet door zich te kandideren als lijsttrekker van het CDA. Als je niet oppast, ben je 24 uur per dag bezig met politiek. Dus hij heeft het vooraf met hen besproken. Van Haersma Buma, jurist, ver toeft al achttien jaar op het Bin nenhof. Hij kwam als CDA-fractie- medewerker binnen in 1994, acht jaar later kwam hij zeifin de Ka mer. Als jurist ergerde hij zich ma teloos. Er waren volgens hem voor al veel hapsnap-debatjes naar aan leiding van krantenkoppen. Voor het maken van degelijke wetge ving was amper tijd op de Kamer agenda. In 2010, toen het gedoogkabinet met de PW tot stand kwam, koos de fractie hem tot voorzitter. De sa menwerking met de PW spleet het CDA bijna als partij, een derde van de leden was fel tegen. In de Kamer moest hij zorgen dat de fractie, met twee openlijke dissi denten de instabiele factor binnen de coalitie, haar afspraken na kwam. Dat lukte, al kostte het bin nenskamers veel kruim. Maar sinds zaterdag, toen Geert Wilders het Catshuisberaad opbrak, heeft Van Haersma Buma openlijk 'zijn buik vol' van gedoogpartner de PW. „Ik zit er niet op te wachten dat opnieuw te doen." Al waren er vol gens hem voordien wel afspraken met Wilders te maken. Hij is niet benauwd dat die PW- samenwerking hem aankleeft. „Ik heb er ook het mijne van gezegd." Inderdaad diende hij, met keurig beheerste verontwaardiging, Wil ders van repliek als hij moslims of collega-politici wegzette. Dat is wat CDA-leden in hem waarde ren: hij kan het christendemocrati sche gedachtengoed goed verwoor den, zeggen ze. Voor de buitenwacht is Van Haers ma Buma daardoor juist een beet je saaie, koele man. Wie hem va ker onder vier ogen spreekt, weet dat hij gezegend is met droge hu mor en zelfspot. Bij het debat over het concept-akkoord stal hij don derdag de show met zijn zoge naamde briefje aan de eurocom missaris. Hij is wars van uiterlijke fratsen. Typisch is zijn weigering in 2010 om zijn verkiezingsposter te laten retoucheren. De fotograaf vond het mooier om een wratje weg te werken. Dat wratje hoort bij mij, vond Van Haersma Buma. Hij wil de partijvernieuwing door zetten. De afgelopen weken, toen hij meewerkte aan het bezuini gingspakket voor 2013, had hij de verantwoordelijkheid voor het land en het CDA meer dan ooit ge voeld. Hij citeerde voormalig CDA-minis ter Jan de Koning: „Politiek is de mensen net iets verder laten sprin gen dan zij zelf geneigd zijn te doen." Van Haersma Buma had zijn frac tie niet verteld dat hij zich zou kan dideren, zei Ger Koopmans die als enig CDA-Kamerlid bij de bekend making was. „Al hebben velen het wel aan hem gevraagd." FALSTER stoei *IKEA Delft is gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5