Pep Guardiola verlaat grote liefde Ktm je no binnenlo 401 sport Trainer van Barcelona vindt het na vier jaar mooi geweest "We zijn het energie bedrijf om de hoek en ook voor internet diensten hoefje de provincie niet uit. We zijn, letterlijk, dichtbij de klant. Bij welk bedrijf kun je nog binnenlopen vandaag de dag?" zaterdag 28 april 2012 door Edward Swier BARCELONA - Ze wilden bij Barcelo na heel ver gaan om hem te behou den. Voorzitter Sandro Rosell bood hem uitzicht op een zelf te bepalen salaris én een vrijwel on beperkt budget om te investeren. De verlokkingen hebben Pep Guar diola echter niet aan het twijfelen gebracht. Na vier jaar als hoofd coach zal hij de club gaan verlaten. Guardiola handelt niet uit teleur stelling. Dat de Catalaan er woensdag niet in slaagde met Barcelona de finale van de Champions League te ha len, was ongetwijfeld een grote de ceptie voor hem. Het heeft het be sluit van Guardiola hooguit enkele weken bespoedigd, maar heeft hem niet op andere gedachten ge bracht. Guardiola wilde sowieso stoppen. Hij klaagde de afgelopen tijd al geregeld over mentale moe heid. De afgelopen vier jaar brach ten veel succes, maar trokken ook een zware wissel op de 41-jarige oefenmeester. Hoewel Guardiola nadrukkelijk in verband wordt ge bracht met Chelsea is het dan ook bepaald niet denkbeeldig dat hij een sabbatical neemt. Of kiest voor een lucratief, maar weinig stressvol bestaan in het Mid den-Oosten. Vrijdagochtend sprak Guardiola de Barcelona-selectie toe, 's middags lichtte hij zijn beslissing op een persconferentie toe. Spaanse me dia berichtten donderdag al dat Guardiola's besluit om te vertrek ken vast stond. Volgens Guardiola is een vertrek het beste dat hij voor de club kan doen. De fans zijn het daar bepaald niet mee eens. Zij zagen de afgelopen jaren hoe de club vaak oogstrelend voet bal, het tiki taka, koppelde aan het binnenhalen van een groot aantal prijzen. Een groot deel van het suc ces wordt op conto geschreven van de oefenmeester, bij wie het speci fieke Barcelona-spel in het DNA zit. Voorzitter Rosell: „We hebben vertrouwen in Pep, hij is essentieel voor het spel dat wij spelen." Guardiola is een perfectionist, die het toeval zo veel mogelijk wil uit sluiten en die groot belang hecht aan discipline, zowel op als naast het veld. Tegelijkertijd vindt Guar diola het wel van het grootste be lang dat spelers en coach een goe de onderlinge verstandhouding hebben, staat hij niet mijlenver bo ven de groep. Guardiola won met Barcelona Pep Guardiola stapt aan het einde van het seizoen op bij Barcelona. foto Emilio Morenatti the multi-utility company tweemaal de Champions League, daarnaast veroverde de manager drie landstitels, één Spaanse beker, twee Uefa Supercups en twee we reldbekers voor clubteams. Daarmee is hij de meest succesvol le coach van de club. Guardiola bracht een groot deel van zijn loopbaan als coach en speler bij Barcelona door. Van 1990 tot 2001 speelde hij voor de Catalaanse grootmacht, in 2007 werd hij trai ner van het tweede team, Barcelo na B. Een jaar nadien werd de Spanjaard hoofdcoach, als opvol ger van Frank Rijkaard. Barcelona staat dit jaar weliswaar ook in de Spaanse bekerfinale, de twee belangrijkste prijzen zag het zich in de afgelopen dagen ontglip pen. Vorig weekeinde nam Real Madrid een beslissende voor sprong in de titelrace, uitschake ling in de Champions League door Chelsea was minstens zo pijnlijk. In beide wedstrijden werd duide lijk dat Barcelona met serieuze ver moeidheidsverschijnselen kampt. Bovendien viel op dat de ploeg weinig inventief was. Toen het niet lukte met het doorgaans zo succesvolle combinatievoetbal door het centrum, werd geen plan-B uit de kast gehaald. Josep 'Pep' Guardiola wordt ko mend seizoen bij Barcelona opge volgd door Tito Vilanova, één van zijn huidige assistenten. Maurice Klinkers werkt sinds anderhalfjaar bij DELTA. Hij is supervisor bij de klantenservice en zorgt ervoor dat het contact met klanten zo goed mogelijk verloopt. Bekijk het videoverhaal met Maurice op www.DELTA.nl/verhalen Een eigen verhaal insturen? Dat kan via facebook.com/DELTAnv Sinds jaar en dagverbonden met de provincie en in handen van de lokale en regionale overheid. Dienstverlening voor alle Zeeuwen, van alle Zeeuwen. DELTA: altijd in de buurt als leverancier, als werkgever, als investeerder of als sponsor van talloze maatschappelijke initiatieven. www.DELTA.nl DELTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40