sport 139 Martijn de Kok sterk in Oranjemuidenloop Goes voegt vier nieuwe spelers aan selectie toe Yuri van Gelder naar finale in Osijek Veron de Wild in nationale selectie Vierde RES-cross op Smitsschorrecircuit zaterdag 28 april 2012 MIDDELBURG - Zondag-eersteklas- ser Goes heeft de selectie voor ko mend seizoen uitgebreid met vier spelers. Verdediger Dangelo Mar den komt over van VC Vlissingen, middenvelder Lorenzo de Groot maakt de overstap van RCS. De aanvallers Josimar Pattinama en Peter van Gorsel komen over van respectievelijk Kloetinge en FC Dauwendaele. De Goesenaren Kyle Doesburg en Thomas van den Houten vertrek ken naar Hoek. Goes won dit sei zoen de eerste-periodetitel. VC Vlissingen wil ook graag aan de na- competitie meedoen, maar heeft nog geen periodetitel binnen. Die kan de Walcherse ploeg dit week einde winnen, maar is daarbij af hankelijk van het duel Geldrop-Ne- melaer. Geldrop heeft in de perio destand één punt minder dan Vlis singen, Nemelaer heeft drie pun ten minder. Het doelsaldo van Vlis singen is nu nog beter. Met Lars de Voogd (20) trok Vlis singen de eerste nieuwe speler aan. Hij speelde in het verleden in de jeugd van RBC en stopte dit sei zoen tussentijds bij Zaamslag. De technische commissie van Vlissin gen sprak ook met drie spelers van JVOZ Ai, onder wie de verdedi gers Shannon Braafhart jr. en Mil ton Roemeratoe. Jozué Weever, die eerder dit seizoen bij Hoek uit de eerste selectie werd gezet, is ook gepolst voor een overgang. OSIJEK Turner Yuri van Gelder heeft zich vrijdag op het onderdeel ringen ge plaatst voor de finale van de Chal lenger Cup in Osijek. Van Gelder kwam tot een score van 15,150 pun ten en kwalificeerde zich daarmee als vierde voor de eindstrijd. Jeffrey Telussa bleef met 12,850 ver verwijderd van een plek in de rin- genfinale. Kas van Weelden (vloer) en Carlo van Minde (rekstok en sprong) slaagden er ook niet in zich te plaatsen voor de finales. GOES Veron de Wild is geselecteerd voor de nationale rugbyselectie onder achttien jaar. De zestienjarige inwo ner van Wemeldinge is lid van de Goese Rugbyclub Tovaal. Oud-in ternational Arno Seijbel is als trai ner geselecteerd voor een stage in het Belgische Spa. Kevin van Akke- lijen, Erwin Hoogesteger en Jeroen Klemann van Oemoemenoe hopen dit weekeinde in Amstelveen tij dens de laatste trial in aanmerking te komen voor selectie. AXEL De vierde RES-clubcross wordt za terdag op het Smitsschorrecircuit aan de Lageweg in Axel gehouden. De motorcrossers komen aan de start in de categorieën 65 cc, 85CC, MX2 VT,Veteranen, MX Open en li centiehouders. De wedstrijden be ginnen om 13.30 uur. De trainingen zijn vanaf 12.15 uur. door Sjaak Sinke ARNEMUIDEN - Een groot deel van de bevolking van Arnemuiden was actief in de eerste Oranjemui denloop in de aanloop naar Konin ginnedag. Zeker driekwart van de deelnemers was afkomstig uit het dorp. Toch was Martijn de Kok uit Heinkenszand de sterkste na acht kilometer in een tijd van 26 minu ten en 55 seconden. Al na de eerste ronde (van vier) nam De Kok de leiding voor Kevin de Pagter (Westkapelle) en Wim van Sparrentak (Middelburg). An- jolie Engels zat daar als eerste vrouw niet ver achter. De posities veranderden nauwelijks, zodat De Kok na een klein half uur het ap plaus van het talrijke publiek in de Burgemeester Hackstraat in ont vangst kon nemen. De Pager had ruim een minuut meer nodig dan De Kok, maar hij bleef Van Spar rentak ruimschoots voor. Paco Lous (Vlissingen) finishte voor Ar- jo Verhage op de vierde plaats. Anjolie Engels (Middelburg), vori ge week nog winnares op de tien Engelse mijl in Antwerpen, was geen partij voor de overige vrou wen en finishte op ruim twee mi nuten achter De Kok in 29.17. Ma rianne de Kok (Lewedorp) pakte de tweede plaats en Marya Meul- meester hield op de derde plaats de eer van Arnemuiden hoog. Op de vier kilometer was de plaatselij ke Klaas van Hecke in 16.04 de snelste bij de mannen en Centino Geldof de snelste vrouw in 19.11. Op de twee kilometer bij de jeugd liet Robert de Graaf (Wemeldin ge) in 8.14 een hele rits Arnemui- denaren achter zich. Dat gold bij de meisjes voor Jasmijn Geldof (Middelburg). van Feyenoord, maar speelde nooit een officiële wedstrijd. Van af de tribune zag hij de club in Til burg landskampioen worden. Als trainer ondervindt Brood de beperkingen dat hij nooit in de absolu te top speelde. „Wat voor kansen krijg je? PSV zoekt het in de grote namen. FC Twente haalt Steve Mc- Claren terug. Voor veel topploe- gen moet je een Ajax-verleden hebben. Toch denk ik dat ik in de subtop op dit moment niet zou misstaan." Brood heeft zich als trainer enorm ontwikkeld. „Als speler bij Feyenoord hoorde ik de discussies tussen Van Hanegem, Cruijff en Gullit. Dat was voor mij hogere wiskunde. Nu kan ik hun gedachtegang af en toe vol gen. Deel uitmakend van zijn staf heb ik het meest geleerd van Henk ten Cate. Je zag NAC onder zijn leiding groeien. Ik ben bij hem geweest toen hij assistent was van Frank Rijkaard bij Barce lona. We hebben nog geregeld contact." Brood is nu zover dat hij als trai ner meerdere stijlen kan hante ren. Hij kan extreem hard zijn, een hork, maar ook heel vaderlijk. Hij slaagt erin evenwicht te creë ren tussen een goede werkethiek en plezier. „Soms zoek ik bewust een speler. Ik heb Derk Boerrigter in de groep behoorlijk aangepakt, maar steeds individueel uitgelegd waarom. Vaker handel ik op basis van intuïtie en probeer ik proces sen te beïnvloeden met observe ren en rationeel denken. De resul taten die je met je staf bereikt en hoe trots men daarop is, is het mooiste van dit vak." Het voetbal neemt hem zo in be slag dat er weinig tijd is voor ande re zaken. Van de tennisvereniging in Vuren is hij al jaren rustend lid. Als speler van Feyenoord zag Brood alle grote sterren in de Kuip optreden. Hij was laatst nog bij een concert van Madonna in Amsterdam. Maar toch is het de oudste van zijn twee zonen die hem het meeste van het voetbal veld wegtrekt. „Leroy studeert multimedia-design en neemt me af en toe mee naar de nieuwste films. Hij doet ook zo'n ruige sport, free runnen, waarbij ze te gen een muur oplopen en allerlei salto's maken. Heel extreem, ik kijk er niet zo graag naar. Ik ben bang dat hij iets breekt." Zijn dochter en zijn jongste zoon ko zen voetbal als sport, een wereld die zijn vrouw waarmee hij al sinds zijn zestiende samen is, goed kent. Het besef dat het woensdag zijn laatste reguliere thuiswedstrijd is met RKC voelt heel apart. Zijn nieuwe club Roda JC is dan de te genstander in Waalwijk. Beide ploegen zijn nog kansrijk voor een plaats in de play-offs om Eu ropees voetbal. „Dat het daardoor een pikante wedstrijd is, dat maakt de media ervan. Roda JC verwacht niets van mij. De emo tie zit hem voor mij alleen in die laatste wedstrijd voor eigen pu bliek." RKC sluit de competitie af uit te gen NAC. Dan zal Ruud Brood het spandoek weer zoeken ter na gedachtenis aan de twee spelers die hij van de ene op de andere dag niet meer beter kon maken. Een betere manier om zijn ver trek bij RKC te relativeren is er niet. Wilber Hack foto ANP Ruud Brood denkt nog regelmatig terug aan de dood van Dominique Diroux en Ferry van Vliet, twee spelers die hij onder zijn hoede had. Martijn de Kok (384) en Kevin de Pagter (314) gaan op kop in de eerste Oranjemuidenloop. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39