Judoka Edith Bosch maakt indruk sport 137 Kaarten De Jong onzeker bij FC Twente De Graafschap pakt een punt zaterdag 28 april 2012 FC Twente-trainer Steve McClaren hoopt dat hij zondag tegen Ajax over spits Luuk de Jong kan beschikkenDe topscorer was vrijdag ziek en liet de groeps training daardoor schieten. Peter Wisgerhof keert na een blessure terug in de selectie. Rasmus Bengtsson, die Wisgerhof de laatste weken verving, ontbreekt vanwege een hamstringblessure. Theo Janssen houdt geen negatief gevoel over aan zijn overstap van FC Twente naar Ajax mocht de duur ervan beperkt blijven tot één seizoen. foto Olaf Kraak een mooie buitenlandse club." Landskampioen worden met Ajax, het liefst zondag in Enschede, prijkt bovenaan- zijn wensenlijst. De voorpret daarover verdrukt de rest naar de achtergrond. „Dan heb ik twee titels achter mijn jeugd, zullen dan zeggen: 'Leuk, naam staan." Breeduit grijnzend: maar je hebt te weinig uit je car- „Mensen die me kennen uit mijn rière gehaald'." {msrxmm&smszsim door Arnold Aarts TSJELJABINSK - Edith Bosch kreeg bijna een hekel aan de vrouw die ze in de spiegel zag staan. Het an ders zo afgetrainde lijf was door het medicijn prednison tien kilo zwaarder dan gebruikelijk. En dat in het jaar dat voor Edith Bosch het hoogtepunt uit haar judocar rière moest komen. Het is nog maar twee maanden ge leden dat de ervaren vice-wereld- kampioen alle paardenmiddelen de deur uit kon doen. De voor hoofdsholteontsteking en hoge koortsen waren eindelijk onder controle. Maar van een gedegen voorbereiding op de Europese titel strijd in het Russische Tsjeljabinsk kon door de fysieke ellende uiter aard geen sprake zijn. Het getuigt van Bosch' uitzonder lijke kwaliteit dat ze gisteren aan het eind van de dag in de klasse tot zeventig kilogram toch weer met een gouden medaille om haar nek stond. Niet altijd met impone rend judo, maar tactisch sterk ge noeg om al haar wedstrijden te winnen. De Britse Gibbons, de Ita liaanse Barbieri, de Zwitserse Ro- bra en de Poolse Klys hadden geen afdoende verweer. Juist vanwege de gebrekkige voor bereiding gaf het goud veel voldoe ning. Het was haar vierde Europe se titel. In Boekarest in 2004 won ze haar eerste, daarna volgden Rot terdam (2005) en vorig jaar Istan bul. „Deze is best heel speciaal", gaf Bosch aan. „Ik kom van heel ver, ik heb niet bepaald een lekker voorseizoen gehad. Pas tweeënhal ve week geleden heb ik voor het eerst weer gejudood. Als je met zo weinig judo-uren toch goud pakt, geeft dat een goed gevoel." Bosch weet als geen ander dat de ogen tijdens de Olympische Spe len in Londen daarom op haar ge richt zullen zijn. De verwachting is dat ze met haar kwelgeest Lucil le Decosse gaat uitmaken wie eer ste wordt. De Fran^aise besloot weg te blijven bij het EK, terwijl Bosch zich gewoon liet zien aan haar concurrenten. De 31-jarige Bosch zit in de herfst van haar loopbaan. Nog eens een olympische cyclus van vier jaar is voor haar zeer onwaarschijnlijk. Ze antwoordde echter ontken nend op de vraag of ze in Tsjelja binsk haar laatste EK had ge draaid. In Londen moet de kroon op het werk worden gézet. Na zil ver op de Spelen van Athene en brons in Peking ontbreekt nog één kleur in de prijzenkast. Dex Elmont veroverde brons. De beste Nederlander in de klasse tot 73 kilogram versloeg in de strijd om de derde plaats Tomasz Ada- miec. Hij wierp de Pool met nog vier seconden op de klok op zijn rug. De geboren Rotterdammmer vierde zijn medaille niet uitbun dig. Hij was eigenlijk voor goud naar Rusland gekomen. Elmont verspeelde in zijn kwartfinale te gen de Italiaan Giovanni Di Chris- to echter een voorsprong. Hij plaatste zich voor de strijd om brons met een overtuigende zege in de herkansing op de Duitser Igor Wandtke, die na twee minu ten op zijn rug lag. Anicka van Emden stelde in de klasse tot 63 kilogram teleur met een zevende positie. Ze kon niet aantonen dat de technische com missie van de Nederlandse judo- bond Elisabeth Willeboordse ten onrechte naar de Olympische Spe len afvaardigt. De Zeeuwse ont brak op de EK, omdat ze zich an ders wil voorbereiden op het be langrijkste toernooi van het jaar in Londen. door Barry van der Hooft Heeft u de overtreding van Holger Badstuber nog op uw netvlies staan? De verdediger van Bayern München was woens dag net iets te laat en .had geluk dat zijn tegenstander van Real Ma drid niets brak of afscheurde. Na afloop werd een beroep gedaan op de Uefa. Niet om er alsnog een ro de kaart van te maken. Nee, of de gele prent van Badstuber mis schien kwijtgescholden kon wor den. Net als die van zijn ploegge noten Alaba en Gustavo. En die van de Chelsea-spelers Ivanovic, Ramires en Meireles. Verder wa ren er geen wensen... Waarom? Omdat de heertjes nu de finale van de Champions Lea gue missen, vanwege een schor sing. Daar moet je dus medelijden mee hebben. We hebben al spelers gezien die opzettelijk een gele kaart pakten (Ajax- Real Madrid, Villarreal-FC Twente vorig sei zoen) om zo met een schone lei aan de volgende ronde te kunnen beginnen. Slim, noemen ze dat, terwijl je die gasten een extra schorsing zou moeten geven. Al was het maar vanwege het slechte voorbeeld dat ze richting de jeugd geven. Maar als je de halve finale van de Champions League speelt en je staat op scherp, dan weet je wat jou te doen staat. Waarom zijn er spelers die vrijwel nooit een kaart pakken en waarom zijn er voetbal lers die onophoudelijk de klos zijn? Het heeft met intelligentie te maken, vooruit denken. Natuurlijk kun je tegen een lullige gele kaart aanlopen, maar de kans is kleiner als je geconcentreerd bent en het besef hebt dat je die kaart niet kunt gebruiken. Ze zeggen wel eens dat voetballers dom zijn. Wie deze week de Euro pese wedstrijden bekeek, zou bijna gaan denken dat het klopt. Tiago, de Portugese middenvelder van Atletico Madrid, besloot don derdag even een klap uit te delen aan Valencia-spits Soldado. Hij kreeg rood, reageerde verontwaar digd en kan de finale tegen Bilbao op zijn buik schrijven. Het 'hoogtepunt' was een dag eer der al genoteerd. Branislav Ivano vic kreeg dus geel tegen Barcelona en moest na afloop van een ver slaggever van Sky horen dat hij de finale miste. De Serviër stamelde dat hij dat niet eens wist. Bij de Uefa hebben ze die beelden vast ook wel gezien. En zullen ze het zelfde hebben gedacht. Als je dat nog niet eens weet, verdien je het niet eens om de finale te spelen. GRONINGEN - FC Groningen en De Graafschap hebben vrijdagavond in de eredivisie met 1-1 gelijkge speeld. Groningen kwam voor rust op voorsprong via Matias Jones. Anco Jansen zorgde in de tweede helft voor de gelijkmaker. Hij kwam van rechts naar binnen en krulde de bal met zijn linker in de verre bovenhoek. De Graafschap loopt door het ge lijkspel een puntje uit op hekken sluiter Excelsior. Groningen blijft onderin de middenmoot staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37