Janssen weet nog niet of hij bij Ajax blijft 361 sport PROFITEER NU! Moe Sanchez zegeviert in Ronde van Romandië UNIEK AANBOD Feyenoord is helemaal klaar voor duel met AZ De Boer rekent op Vertonghen Kousemaker mist play-offs met Dordrecht DE LAATSTE A zaterdag 28 april 2012 Trainer Frank de Boer verwacht dat Jan Vertonghen zondagmiddag met Ajax tegen FC Twente kan voetballen. De aanvoerder staakte vrij dag wegens een pijnlijke enkel de training, na een duel met Ricardo van Rhijn. „De diagnose is nog niet gesteld", zei De Boer. „Maar ik denk dat Jan er wel bij is." Nog een paar dagen en dan kan Johnny Hoogerland het even rustiger aandoen. De wielrenner van Vacansoleil DCM rijdt momenteel de Ronde van Romandië en merkt dat de in spanningen van de laatste weken nog in de benen zitten. „Ik ben nog niet hersteld van Luik-Bastena ken-Luik", laat hij vanuit Zwitser land weten. „Het is soms harken om bij te blijven. En ik ben niet de enige. Ik zie dat mannen als Bauke Mollema en Daniel Martin het ook moeilijk hebben als ze hier voor de zoveelste keer bergop moe ten." Toch staat Johnny nog goed in het klassement. Zijn achterstand op nummer één Bradley Wiggins be draagt amper een halve minuut. Die schade liep hij op in de pro loog, die hij in tegenstelling tot veel concurrenten op een natte weg moest rijden. „Ik reed van de bus naar de start en toen begon het te regenen en te waaien. Er za ten twee scherpe bochten in het parkoers en die moest ik stapvoets door." Johnny acht zich ondanks zijn ver moeidheid nog niet kansloos voor een topklassering. „Het zou zo maar kunnen dat ik erdoor kom. CHARMEY - Luis Léon Sanchez van Rabobank heeft vrijdag de derde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De Spaanse renner was na 158 kilometer de snelste in de sprint van een om vangrijke groep. De Belg Gianni Meersman strandde op enkele cen timeters op de tweede plek. Bauke Mollema sprintte naar een verdienstelijke vijfde plaats en handhaaft zich in de top van het klassement. Johnny Hoogerland uit Langeweegje reed naar de 41e plaats. Geletruidrager Bradley Wig gins zat in dezelfde groep en be houdt de leiding. Sanchez volgt op één seconde van de Brit De Australische Raborenner Mark Renshaw is vrijdag als derde geëindigd in de zesde etappe van de Ronde van Turkije. Hij moest na een rit over 179 kilometer van Bodrum naar Kusadasi in de Je weet nooit wat er nog kan ge beuren. Gelukkig is het nu einde lijk goed weer." Dinsdag komt Johnny thuis en kan hij even op adem komen. Dan kan hij zich ook bezighouden met de laatste voorbereidingen op de Grand Tour Johnny Hoogerland, die zondag 13 mei gehouden wordt. Op die dag viert hij ook z'n 29e verjaardag. Start en finish van de toertocht zijn bij de Zeelandhallen in Goes, de opbrengst gaat naar de Stich ting Jayden. Meer informatie op www.stichtingjayden.nl. Volgende week meer over de toertocht. Koen de Vries sprint de Italiaan Sacha Modolo en zijn landgenoot Matthew Goss voor zich dulden. Goss werd voor de vierde keer tweede. Renshaw won eerder de vierde etappe in Turkije. De Bulgaar Ivai- lo Gabrovski behield de leider strui. De Spaanse wielrenner Ale jandro Marque heeft vrijdag de eer ste etappe van de Ronde van Asturië gewonnen. De coureur van Carmin-Prio kwam na 162 ki lometer van Oviedo naar Gijon so lo over de finish. Het podium bestond volledig uit Spanjaarden. Pablo Urtasun eindig de op 29 seconden als tweede en Javier Moreno eindigde op de der de plaats. Moreno schreef de Ron de van Asturië vorig jaar op zijn naam. Marque nam automatisch ook de leiding in het algemeen klassement. Theo Janssen kan met Ajax landskampioen worden op het veld van FC Twente, de club die de Arnhemmer vorig seizoen verruilde voor de hoofdstedelij ke formatie. Het aandeel van Janssen in een kampioenschap van Ajax valt moeilijk in te schat ten. door Geert Langendorff AMSTERDAM - Theo Janssen be treedt zondag met Ajax voor het eerst sinds zijn vertrek uit Ensche de De Grolsch Veste in een ander shirt dan dat van FC Twente. Bij winst kan hij zich voor de tweede maal in zijn carrière tot landskam pioen kronen, als het duel tussen AZ en Feyenoord in een gelijkspel eindigt. De middenvelder draagt zijn vorige club een warm toe, maar laat zich niet afremmen door schuldgevoel. „Ik wil kampioen worden, het liefst zo snel mogelijk", vertelt hij op trainingscomplex De Toe komst. „Daar de titel pakken zou ik alleen maar toejuichen, al zal ik mijn vreugde niet heel uitbundig laten zien. Ik heb bij Twente een fantastische tijd meegemaakt, ben heel blij dat ik daar heb mogen spe len. Wel ben ik benieuwd hoe het publiek op me reageert. Hoe het ook uitpakt, De Veste is een sta dion met veel sfeer en een goed veld." Mocht voorzitter Joop Munster man hem komen feliciteren met de titel, dan weigert hij diens uitge stoken hand niet. De preses van Twente liet vorig jaar via de media doorsijpelen dat de spelmaker ROTTERDAM - Feyenoord is volgens trainer Ronald Koeman helemaal klaar voor de slotduels in de eredi visie. De Rotterdammers strijden zondag tegen AZ om de tweede plaats in de competitie. Die geeft recht op een plek in de voorron des van de Champions League. „Daar hoeven we niet zenuwach tig van te worden", aldus Koeman. „Voor ons is het sowieso een prachtig seizoen." Koeman ver wacht tegen AZ, en later nog te gen Heracles Almelo, een uitver kochte Kuip. „Kom maar op AZ en Heracles. Wij zijn er klaar voor." Topschutter John Guidetti, die met een virusinfectie kampt, speelt zondag niet mee. Guyon Fer nandez zal Guidetti vervangen. De Hagenaar kampt met een lichte verkoudheid en trainde uit voor zorg wat minder. Ook de geschor- slecht in de groep zou liggen. Hoe wel Janssen van zich afbeet en in de zomer naar Ajax vertrok, leidde dit akkefietje niet tot een vete. „Als ik hem zie, krijg ik meestal een dikke knuffel. Nee, geen slecht woord van mij over die club." Jans sen trok destijds slechts aan de bel, om een rel in de kiem te smo ren. „Dat hoort zo in mijn bele ving. Alleen met hem een colaatje drinken zie ik best zitten. Echt, no hard feelings. Als je ziet wat hij heeft gepresteerd en heeft neerge zet bij TWente, moet iedereen heel blij zijn met Munsterman. Ook wij, als spelers en oud-spelers." Waar Janssen in Enschede een hoofdrol vervulde bij het binnen halen van de eerste landstitel in de historie (2009/10) en vervolgens schitterde in de Champions Lea gue, valt zijn aandeel in het succes van Ajax moeilijk in te schatten. De Arnhemmer benadert pas in de laatste weken zijn niveau van weleer. Als hem wordt gevraagd zichzelf een spiegel voor te hou den, betrekt zijn gezicht in een oogwenk. „Er is zoveel geroepen en geschreven. Mensen mogen van mij straks zeggen dat ik geen enkele bijdrage heb geleverd. Pri ma. Niettemin ben ik straks blij met de titel." Even bokkig reageert hij op de suggestie dat trainer .Frank de Boer komend seizoen mogelijk geen basisplek voor hem reserveert. „Ik sta de laatste wed strijden linkshalf Dat gaat goed. Ik ga er vanuit, dat ik daar na de zo mer weer speel." Als de donderwolk boven zijn hoofd verdwijnt, blijkt hij minder zeker van zijn zaak. Zijn contract loopt door tot medio 2013. De op tie op nog een seizoen, die Ajax ste Karim el Ahmadi ontbreekt. Feyenoord doet het dit seizoen goed in de topwedstrijden. Zo wer den Ajax, PSV en FC Twente allen verslagen. Koeman ziet dan ook kansen tegen AZ. „Als wij zondag net zo fris en agressief spelen als normaal, dan liggen er mogelijkhe den voor ons." AZ kampt met enkele lichte blessu res. Trainer Gertjan Verbeek kan in geen geval een beroep doen op de geschorste Niklas Moisander en de geblesseerde Celso Ortiz en mist mogelijk ook Nick Viergever en Roy Beerens. Beerens heeft een enkelblessure, terwijl Viergever met hamstringklachten kampt. „Nick heeft de training afgemaakt, maar het is afwachten op een reac tie", aldus Verbeek. „We mogen geen onverantwoord risico nemen met een hamstringblessure." moet lichten, zegt hem weinig. De Boer sprak bovendien zijn vertrou wen uit in een middenveld met Vurnon Anita, Siem de Jong en Christian Eriksen. De komst van Lasse Schone (NEC) spreekt even min in zijn voordeel. „Ik weet niet of ik blijf', klinkt het kalm. „Het valt niet te voorspellen en laat al les op me afkomen. Zelf heb ik het niet in de hand. Ook ik weet niet wat mijn rol volgend seizoen is. Veel zal van Ajax afhangen." Wat de uitkomst ook wordt, Jans sen houdt geen negatief gevoel over aan zijn overstap naar Amster dam, mocht de duur ervan be perkt blijven tot één seizoen. Zijn doel, voor de tweede maal lands kampioen worden, ligt binnen handbereik. Filosoferend over een toekomst buiten de hoofdstad sluit hij een avontuur naar een oliestaatje uit. Plezier en voetbal len op topniveau wegen zwaarder dan een topsalaris. „Ik ben wel eens benaderd. Dan praat je over gigantische bedragen. Maar ik wil genieten van het voetbal. Als ik 34 of 35 ben en nog een jaar lol wil maken, zou ik eerder kiezen voor Australië, waar je bij wijze van spreken 'peanuts' verdient, puur vanwege de mooie ervaring." Een realistisch scenario lijkt hem dat niet. Janssen, bijna 31, wil zijn loopbaan over een jaar of drie af sluiten in stijl. Een team als Swan sea City, middenmotor in de Pre mier League, lijkt hem desge vraagd wel wat. „Een ploeg die voetbal naar mijn hart speelt. Een mooie club, zeker door de aanwe zigheid van een Nederlander (Ha genaar John van Zweden, red.) in de top. Of ik direct zou toehap pen? Als, als... Ik sta open voor SITTARD - MW en Go Ahead Eag les hebben vrijdag de laatste twee plekken in de play-offs voor pro motie naar de eredivisie bemach tigd. Na de 34e en laatste speeldag van de Jupiler League hielden deze ploegen FC Dordrecht en Fortuna Sittard net achter zich in de stand. MW eindigde als achtste door een 0-2-zege bij FC Oss. De Eagles speelden dankzij een doelpunt in blessuretijd gelijk bij Fortuna Sit tard (1-1) en hielden de Limbur gers daarmee uit de play-offs. De ploeg uit Deventer bleef Dor drecht op doelsaldo voor. Dor drecht, de ploeg van de uit Tholen afkomstige Wilmer Kousemaker verloor met 2-1 bij Helmond Sport. MW kwam uit op 51 pun ten, Go Ahead Eagles en Dor drecht op vijftig en Fortuna Sit tard op 4B. 1 11 11'] If ZUIDHOEK KAPELLE Langhors 18 - Riante tweekapper met - Kaveloppervlakte: 266 m2 - Inhoud; 560 m:; - Aantal slaapkamers: 4 £274^507- V.O.N. NU 249.000,- V.O.N. T 0118-623 100 vvww.arcusprojectontwikkelingjil www.woneninzuidhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36