Zalco stevent af op een bitter einde 21 zeeland Kinderdagverblijf in Kloosterzande getroffen door uitbraak van schurft Schoolreis PZC zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! zaterdag 28 april 2012 doorMaikel Harte Er zijn zo van die dingen waar ik me kwaad om kan maken, terwijl het me niet rechtstreeks raakt. Dat heb ik van de week met schoolreizen. Vorige week vrijdagavond zei een kameraad tegen me dat hij be nieuwd was hoe zijn zoon het had gehad op schoolreis. Nu weet ik dat zijn zoon op de middelbare school zit, en dus had ik wel al het idee dat het niet circus Bambi ni in Vlissingen was geworden, zoals bij mijn dochter van vier, maar van het antwoord op de vraag waar de reis naartoe was ge weest, sloeg ik steil achterover: „Rome! Met het vliegtuig, een kleine week is hij weggeweest." Net bijgekomen van de schrik, ver telde hij mij, wat het hem had ge kost: 6oo euro. Ik wist niet wat ik hoorde, waar is zo'n middelbare school mee bezig?! Dit zijn bedra gen die voor veel mensen onbe taalbaar zijn. Dat moet zo'n school zich toch ook realiseren? Toch schijnt het op veel scholen te gebeuren. „Is het een vrijwilli ge bijdrage?", vroeg ik nog aan COLOFON HBHn pjansen@pzc.nl alkroon@pzc.nl PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 18-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) <P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon trelt u nadere Informatie aa mijn maat. „Is er een fonds voor mensen met een kleine beurs?" „Nee", antwoordde hij, „ik kon wel in termijnen betalen." Op een familiefeestje spreek ik mijn verbazing uit en komen de verhalen naar boven van kinde ren, wier ouders leenden voor zo'n reis, maar ook van kinderen die thuis moesten blijven en zich op school zaten te verbijten, die niet durfden te vertellen dat de fi nanciële situatie thuis het niet toe liet, want gepest en getreiter liggen op de loer. Als er ergens nog een gevoel van solidariteit en saamhorigheid zou moeten zijn, dan is het toch bij di rectie en docenten op een middel bare school. Met het organiseren van reizen waar bedragen voor ge vraagd worden die voor veel ge zinnen onbetaalbaar zijn, maak je juist een onaanvaardbaar onder scheid. Terwijl je als school niet naar Rome, Londen of Parijs hoeft. Ga met de klas voor een paar tien tjes in een tent aan de kust zitten! Dat kan ook heel leuk zijn en dan hoefje niemand uit te sluiten. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda De curatoren van de failliete alu- miniumfabriek Zalco zijn er klaar mee. Ze hebben lang ge noeg onderhandeld, echter zon der resultaat terwijl er een week terug bijna een doorbraak was. Een doorstart van delen van Zal co is nu wel heel ver uit zicht. door Frank Balkenende De curatoren waren dicht bij een door start, maar in het zicht van de haven strandden de onder handelingen met het Duits-Oos tenrijkse bedrijf Alumet (wilde de gieterij) en het Amerikaanse be drijf Century (kandidaat voor de anodefabriek). Dat is slecht nieuws voor de honderden men sen van Zalco die nu werkloos thuiszitten en hun hoop hadden gevestigd op een doorstart van de gieterij en de anodefabriek, die zo'n 8o tot 150 arbeidsplaatsen zou opleveren. De curatoren bereiden nu de exe cutieverkoop voor. Dat wordt dan verkoop en sloop. Ze nemen er zes weken de tijd voor en houden er 16 van de 24 tijdelijk in dienst ge nomen Zalco'ers voor aan. Als ge gadigden in die anderhalve maand nog serieuze interesse tonen, kun nen ze het eindbod van de curato ren accepteren of met grondeige naar Zeeland Seaports verder on derhandelen. De deur staat dus nog op een kier, maar- de curato ren staan er vanaf nu 'passief in. „Er moet een keer een eind aan ko men, anders zitten we over twee jaar nog te onderhandelen in een failliete boedel", zegt curator Ben- ne van Leeuwen. De laatste twee weken waren tu multueus. Vrijdag gaven de curato ren een persverklaring uit, waaruit enige frustratie spreekt. Er lag 29 februari al een intentie-overeen komst met Alumet. Een dergelijke deal zou recht doen aan alle be langhebbenden in het faillisse ment: Zeeland Seaports als eige naar de grond/ hypotheekrecht houder, Nationale Borgmaatschap- pij als hypotheekrechthouder van de meeste gebouwen en alumini- umhandelaar Glencore, die de voorraden aluminium claimt. Glencore financierde in 2011 de op start van een tweede serie elektron lyseovens bij Zalco. Alle partijen konden zich in het overnamevoorstel vinden. Toen kwam er een kink in de kabel. De curatoren melden hierover: „Ver volgens heeft Alumet steeds de on dertekening van de definitieve overeenkomst uitgesteld en aange geven, in tegenstelling tot eerdere berichtgeving, geen overeenstem ming te hebben bereikt met Glen core en Century, zodat men van koop wilde afzien." Alumet wilde alleen nog de gieterij kopen, zij het tegen een veel lagere prijs. Cen tury bracht zijn bod voor de ano defabriek ook omlaag. Voor Zee land Seaports en de Nationale Borgmaatschaatschappij waren die biedingen onacceptabel. De curato ren probeerden afgelopen week iets te forceren: donderdag moes ten de gegadigden reageren op een finaal bod van de curatoren. Alu met noch Century ging erop in. Een doorstart werd verder bemoei lijkt doordat Zeeland Seaports en Nationale Borg van mening ver schillen over de verdeling van de opbrengst. Zeeland Seaports pro beerde deze week via een kort ge ding de Nationale Borgmaat te dwingen aan een verkoopovereen komst mee te werken. Het haven bedrijf schiet bij liquidatie van Zal co er namelijk meer bij in dan bij een doorstart. Vrijdagmiddag zou de Amsterdamse rechtbank uit spraak doen, maar het havenbe drijf trok het kort geding in, nadat Alumet en Century het laatste bod van de curatoren hadden gene geerd. Alumet zegt nog steeds inte resse te hebben. „We hebben een serieus bod gedaan", aldus een woordvoerder. Bijlage Werken: Zalco in beeld. 18-11-2008 18-11-2009 feb.2010 Zalco deelt mee dat erin de loop van 2009 141 banen verdwijnen. Het bedrijf legt de helft van de 512 elektrolyse-ovens stil. Reden: de aluminium- prijs is gedaald; die van elektriciteit gestegen. Directie van Zalco vraagt een loonoffer van het personeel. Ze moeten 17,5% loon inleveren. Vakbonden en personeel weten dat te verijdelen. Zalco herstart een kwart (64) van de in 2008 stilgelegde ovens, omdat de aluminiumprijzen stijgen en de energie prijzen dalen. Grondstoffenhandelaar Glencore financiert de miljoenen kostende herstart. door Raymond de Frel HULST - De GGD Zeeland heeft op kinderdagverblijf Kiekeboe in Kloosterzande een uitbraak van schurft (scabiës) geconstateerd. Drie mensen zijn besmet. De gezondheidsorganisatie heeft alle contacten van besmette men sen in beeld gebracht. 253 pedago gisch medewerkers, kinderen en hun gezinscontacten worden pre ventief met een zalf behandeld. Voor leidsters en ouders is donder dag een informatieavond gehou den. „Het kinderdagverblijf kan ge woon openblijven. Eén keer goed smeren met een zalf is voldoende om de huidaandoening te verhel pen", aldus William Wezenbeek van de GGD. Schurft is een besmettelijke huid aandoening, die wordt veroor zaakt door de scabiësmijt. Dit on zichtbare beestje graaft gangetjes oppervlakkig in de huid en legt daar eitjes. Overdracht vindt plaats bij huidcontact van een kwartier of langer. Een van de belangrijkste klachten is jeuk. Behandeling met crème of tabletten is noodzaak om de besmetting te verhelpen. We zenbeek: „Schurft is in Nederland in opkomst. Dat komt onder meer door reizigers, die de aandoening naar ons land meenemen. Ook zien we steeds vaker grote uitbra ken in verzorgingshuizen. Net als in kinderdagverblijven (bijvoor beeld tijdens het geven van flesvoe ding) vindt ook daar langdurig huidcontact plaats." Directeur Rianne Vons van Stich ting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren stelt dat de onrust onder ouders en personeel meevalt. „Maar dat neemt niet weg dat het natuurlijk niet leuk is om te ho ren. Het is zaak om allemaal op hetzelfde tijdstip (vrijdagavond, red) met zalf te smeren en het bed dengoed en knuffels goed te was sen. Dat voorkomt dat er kruisbe stuiving kan plaatsvinden." Investeerder Gary Klesch neemt Zalco (het vroegere Pechiney) over van alumini- umproducent Alcan. Hij zegt van Zalco een gezond, succesvol bedrijf te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2