jön Toeristen op bliksembezoek in 'beautiful' Middelburg 261 zeeland Jongeren krijgen hangplek op Meiveld PZC Halfjaar gevangenisstraf wegens mishandeling Twee soorten massage Infrarood Massage MG70 beurer Cruisevaarders van rederij Avalon krijgen extraatjes van gemeente zaterdag 28 april 2012 1 W KOOZIE door Carla van de Merbel middelburg - Er komt een over dekte hangplek voor jongeren op het Meiveld in Middelburg-Zuid. De hangplek in het park is één van de bewonerswensen uit de wijk die door de gemeente wordt gehonoreerd. De andere twee wen sen die uitgevoerd worden, zijn het opknappen of vervangen van speeltoestellen en bankje op het speelplein van de Windwijzer en de herinrichting van de Johan van Reigersbergstraat bij het winkel centrum in Zuid. Dat laatste is al gebeurd. Een eigen hangplek in het Meiveld moet overlast van jongeren in de wijk tegengaan. Wijkwethouder Jo han Aalberts roept de jeugd in de wijk op mee te denken over de vorm en plek van de hangplek. „Ik wil weten wat de jongeren zelf wil len", zei hij donderdagavond tij dens de wijktafel Zuid. „Wellicht komen er meerdere hangplekken." Jongeren kunnen hun wensen ken baar maken via wijkmanager Rian- ne van Iwaarden van de gemeente. Enkele bezoekers van de wijktafel uitten hun bedenkingen bij het plan. „Dan blijft er van het Mei veld niet veel over. Straks krijg je brommers in het park, of zelfs au to's." Aalberts antwoordde dat daarom gezocht moet worden naar een goede plek, 'naar ieders tevredenheid'. Volgens Aalberts is er met de jon geren goed afspraken te maken. Hij bezoekt ze weieens 's avonds voor een praatje. „Ze zijn goed aan spreekbaar." door Ad Roos middelburg - Een 23-jarige Vlissin- ger is door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een celstraf van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Ook moet hij een schadevergoeding van 187 euro be talen. De man werd schuldig be vonden aan twee mishandelingen. Tegen hem was voor poging dood slag en mishandeling een celstraf geëist van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk. De Vlissinger werd ervan verdacht vanaf 1 januari 2010 tot en met be gin januari van dit jaar met enige regelmaat zijn vriendin te hebben Ze zijn er weer: groepen buiten landse toeristen die via de route Loskade-Markt een stukje stad bekijken. Het bezoek is altijd kort, maar ook immer indruk wekkend. 'It's absolutely wonder ful!' Het riviercruiseseizoen in Middelburg is weer begonnen. door Carla van de Merbel Twee Amerikaanse stel len melden zich op de Loskade, om weer aan boord te gaan van de Avalon Tranquility. Ze hebben net de Markt bezocht en een rondleiding gehad in het stad huis. 'Beautiful', vonden ze alles: de steegjes, de oude gebouwen, de mensen. Ze zijn onder de indruk van 'de ouderdom van Europa'. En alles is zo 'nice and clean'. mishandeld. Volgens haar verkla ringen kreeg ze er met de bezem steel of de stofzuigerslang van langs en kreeg ze eens een flinke trap. Dat laatste erkende de Vlissin ger wel, maar dat was in zijn visie haar eigen schuld. Ze had zonder enige aanleiding een meisje dat aan de deur kwam, aangevallen. De vechtpartij eindigde toen hij zijn vriendin met een flinke trap tot de orde-riep. Naast het mishandelen van zijn vriendin werd de Vlissinger nog veroordeeld voor zware mishande ling van een plaatsgenoot, die door hem met een schroeven draaier werd gestoken. De Amerikanen zijn ook erg tevre den over de manier van reizen, met riviercruiseschip Tranquility. Dit Duitse schip vaart voor de Zwitserse rederij Avalon Water ways. Aan boord zijn 160 passa giers (leeftijd 45-plus) en 45 be manningsleden. Deze vrijdag ochtend om 8.00 uur heeft de Tranquility aangemeerd aan de Loskade; om 11.45 uur vaart het schip alweer verder. Eerst naar Veere, vanwaar per bus een be zoek gebracht wordt aan Neeltje Jans, daarna door in noordelijke richting. Er staat nog een bezoek aan Kinderdijk en de Keukenhof op het programma en dan zit de éénweekse reis er zaterdag op, zegt 'cruise director' Robert Zieminski. De reis is in Amsterdam begonnen en eindigt daar ook. Onderweg zijn verder bezoeken gebracht aan de Floriade, Maastricht, Antwer pen en Gent. De voertaal aan boord is Engels, want de gasten deze week komen uit Engeland, Amerika, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. Zieminski heeft de verantwoorde lijkheid over de gasten en het pro gramma. Hij komt sinds vijfjaar re gelmatig in Middelburg, met name in april en mei. Het voorjaar is vol gens hem de drukste tijd voor dit soort riviercruises. Buitenlandse toeristen komen dan voor een be zoek aan de Floriade en de Keu kenhof en vullen de voorjaarsbloe- menpracht graag aan met een vleugje 'antiek Europa' in monu mentensteden. Zijn gasten zijn dol op Middelburg, zegt Zieminski. „They love it." Deze keer kregen ze een rondleiding door het stadhuis aan de Markt. Hun voorgangers een week eerder brachten een be zoek aan het Zeeuws Museum en waren onder de indruk van de wandtapijten. T e hoort het de voorbijgangers I bijna denken: wie zijn toch die mensen die in groepen door de stad lopen met van die witte plas tic tasjes met de oranje Middel- burg-M erop? Het zijn de toeristen die vanaf een riviercruiseschip van rederij Ava lon een bezoek aan de stad bren gen. Sinds het begin van dit sei zoen krijgen deze bezoekers een welkomstpakket aangeboden door de gemeente. Het gaat om een proef, vandaar dat alleen de Ava- lon-gangers dit krijgen. Ze ontvan gen de tasjes van de gidsen van de Tourist Shop. Er zitten een Middel burg Magazine, een setje ansicht kaarten en boterbabbelaars in. De gasten van Avalon krijgen verder SBBE88 mmsmmmmsssmmmm mmmtssmam Gidsen van de Tourist Shop halen de gasten op aan de Loskade en ge ven ze een rondleiding door het centrum van Middelburg. De Tou rist Shop onderhoudt hierover con tacten met de moedermaatschap pijen, zegt Renske Poll van het toe- rismebureau in De Drukkerij. Zo'n dertig rederijen doen Walcheren aan. „Deze leggen niet allemaal aan in Middelburg. Sommige kie zen alleen voor Veere. En de zee cruiseschepen leggen alleen aan in Vlissingen." De bezoeken vanaf de riviercruiseschepen zijn altijd kort van duur, zegt Poll. „Meestal een dagdeel, zo'n twee a drie uur." En dan is het weer hup aan boord, op naar de volgende bestemming. Hun schip heet dan wel Tranquili ty, het gaat allemaal wel heel snel, vinden ook de twee Amerikaanse stellen. Zondag vliegen ze alweer terug naar de States. „One week Eu rope, it's really too short." een extra rondleiding, door het stadhuis aan de Markt of naar de wandtapijten in het Zeeuws Mu seum, een bolus en een presenta tie van klederdrachten. De gemeente Middelburg geeft de extra's om de riviercruises te pro moten, zegt wethouder Chris Sim ons. Als toeristen die Middelburg hebben bezocht met positieve er varingen thuis komen, kan dit ef fect hebben op anderen, is het idee. „We willen zo meer mensen naar Zeeland trekken", zegt Sim ons. „Er leggen al meer riviercrui seschepen aan in Middelburg dan vijfjaar geleden." Aan het eind van het cruisesei zoen, na het najaar, wordt de proef geëvalueerd. #WEBWINKEL Geniet van een ontspannende massage met of zonder infraroodwarmte. Het massage apparaat biedt twee verschillende opties; gebruik hem met handgreep om moeilijk bereikbare lichaamsdelen zoals de rug te masseren of zonder de handgreep voor een directe en krachtige massage. Warmte en infrarood massage Instelbare massage intensiteit Twee massage opzetstukken Handvat is loste maken Vermogen: 22 Watt Normaal G4,05 Lezersprijs €54,95* "Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel Categorie/Gezondheid en Bewegen Enkele Amerikanen gaan weer aan boord van de Tranquility na een bezoek aan het centrum van Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26