WÊÊÊÊ meningen 21 brieven Cor de Jonge Ontdek het kleurrijke Madeira! zaterdag 28 april 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Maaien Langs de weggetjes rijden maaiers die voor de verkeersveiligheid het nieuwe groen, vogelnesten en in secten tot stoffelijke resten terug brengen. En in dit klimaat dreigt aquaplaning. Daarom worden teams van het waterschap er op uit gestuurd om de berm tot op het bot af te schrapen zodat geen plas je blijft staan op de weg. Door de egale modderkleur kan de automo bilist nu wel rechtdoor rijden waar een bocht bedoeld is. Daartoe ver schijnen weer ploegen om met dik ke witte braillestrepen de weg aan te duiden. De SUV's kunnen nu zelfs in zomerse hoosbuien veilig doorgassen maar daartegen wor den dan weer drempels aangelegd. Frank Leenhouts Plaatweg 1, Waterlandkerkje Syrië Het Westen heeft partij gekozen in Syrië en plande een regimewissel middels een militaire interventie. De berichtgeving in het Westen is heel éénzijdig. De rebellie in Syrië vertegenwoordigt niet de Syrische bevolking, aldus de Franse ambas sadeur in Syrië. Topfiguren van de inlichtingendienst van de VS ver klaren dat de Syrische protestbewe ging een bewapende islamitische groep vormt, die niet de wil van de bevolking vertegenwoordigt. De orthodoxe kerk in Syrië heeft het Vaticaan gemeld dat rebellen in de stad Homs een etnische zuive ring uitvoeren tegen christenen. Privébedrijf Blackwater ronselt huurlingen in Jordanië en Liba non. Al Jazeera beperkt zich niet tot partijdige verslaggeving maar verleent hand- en spandiensten aan de opstandelingen! De Golfsta ten en Turkije mogen wapens leve ren aan de rebellen! Na Irak en Li bië nu Syrië onder mom van men senrechten in een chaos storten? Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Rood licht Het recente treinongeluk bij Am sterdam zou het gevolg zijn van het feit dat een bestuurder van de trein door rood licht is gereden. Een aantal jaren geleden is dat bij Amsterdam ook het geval geweest. Uit ervaring met ongevallen-onder zoek is gebleken dat wat men ziet en herkent als een vertrouwd beeld, niet per se automatisch tot de nodige actie leidt. Even suf dus. Evenwel dat ligt anders als dat beeld een knipperlicht bevat. Dat valt wel op. Als bij deze treinonge lukken het rode licht een rood knipperlicht was geweest, dan zou het de bestuurder waarschijnlijk niet ontgaan zijn. Jaap Schijve Markt 18, Retranchement Westerschelde De Westerschelde verenigt drie be langrijke zaken voor ons welzijn: de economie, de veiligheid en de natuur. Met de voor de economie noodzakelijke verdiepingen van de rivier worden de veiligheid en de mmms masmam mm natuur bedreigd. Voor beide is het opgeven van de stroomopwaarts gelegen Hedwigepolder een oplos sing: het water kan wanneer nodig de beveiligde polder instromen en zorgt daarmee voor een uniek na- tuurherstel van de getij denrivier, terwijl Antwerpen droge voeten houdt. De oude polders aan de monding van de rivier zijn vooral cultuurhistorisch belangrijk. In het rumoer over de Hedwigepolder gaat het nog slechts om natuurcom pensatie en verlies van landbouw grond. Het veiligheidsaspect wordt nooit meer genoemd, terwijl het daar toch om begonnen is. De dis cussie gaat nog slechts over presti ge en sentiment. Misschien moet er eens een dijk worden doorgesto ken om de gemoederen schoon te spoelen en de essentie weer bloot te leggen: voor onze economie, on ze veiligheid en onze natuur. Coen Albers Molenwater 115, Middelburg ROC subsidie Vijf ton subsidie voor ongewenste ROC autokilometers. Eerder ruim een miljoen subsidie voor aardgas- ombouw van Connexxion-bussen om het wegverkeer schoner te ma ken. Dit is water naar de zee dra gen en gezien de financiële- en mi lieucrisis niet verstandig. Geen extra banen en doet niets aan de gevreesde krimp. Geef de kanaalzo ne in Terneuzen een echte impuls van Gent tot Parijs, bijvoorbeeld een mooie containerkade. Veiliger rivier en minder noodzaak tot ver der uitdiepen en misschien een polder winst. Als onderdeel van de kantorencrisis staat er ook al enke le jaren een flink aantal ROC-ge- bouwen leeg. Subsidies aan HZ en RA hebben wel tientallen banen gecreëerd en met 600 tot 1000 stu denten van buiten Zeeland ook voor nieuwe inwoners gezorgd. De Roosevelt Academy draagt alleen al jaarlijks voor ongeveer 12 mil joen bij aan de Zeeuwse economie en zijn subsidies in een zeer korte tijd terugverdiend. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Zittend plassen? Mijn krant durfde een taboe-onder werp aan te kaarten in de column van.Guido van der Heijden: is het wel goed als mannen zittend plas sen? Hij gelooft van niet en hij heeft volgens een bekend uroloog van de universiteit van Maastricht, professor dr. Philip Van Kerre- broeck, vermoedelijk gelijk. Man nen moeten staande plassen, an ders komt hun blaas niet leeg. Een heleboel mensen - zowel professo ren urologie als verzorgenden in verpleegtehuizen (die wc's het liefst schoon zien) - denken nog steeds dat het niets uitmaakt. Dit kan omdat er nog nooit voldoende serieus wetenschappelijk onder zoek naar is gedaan. Een voorlopig literatuuronderzoek in Maastricht bevestigt de stelling van Guido. Een groot eigen onderzoek is uitge steld. Wegens geldgebrek, zoals in deze crisistijd te verwachten valt. Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens Parkeerbeleid Het CDA geeft, bij monde van me vrouw Wouters aan, dat parkeren geen melkkoetje mag worden. Ver- - MM der heeft zij het over: Regulering dus. Nu is één van de betekenissen van het woord regulering: mati ging, sla de Dikke Van Dale er maar op na. Het CDA heeft er toch ook mee ingestemd dat de parkeer- leges omhoog gegaan zijn in 2012. Voor een parkeervergunning op kenteken betaal ik nu 40 euro. In 2011 was dit nog 26,50 euro, wat dus een verhoging betekent van 51 procent. Hoezo matiging en geen melkkoe? Gelukkig heeft de SGP-ChristenUnie aangegeven, dat de lasten eerlijk verdeeld moeten worden over de kernen. De wet houder heeft toegezegd dat dit zal worden bekeken. Maar verderop in het artikel zegt de wethouder dat als iets goed loopt, je dit niet moet omgooien, wordt vervolgd? Note: De 'ander soort' toerist, van een willekeurige mini-camping, be zoekt ook ons stadje Domburg. Ko Passenier Voorschotenstraat 1, Domburg t, I Madeira - Funchaf App. Florasol*** i' 7 8 dagen, logies L - Vertrek in mei Per persoon al v.a. 7 Madeira - Canico de Baixo App. Tropical**** 8 dagen, logies Vertrek in mei Per persoon al v.a. H .Madeira - Funchat App. Gorgulho*** jV' 8 dagen, logies Vertrek in juni Per persoon al v.a. 1 J Madeira - Funchaf Htl. Golden Residence**** 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in juni Per persoon al v.a. - ;:-7 In samenwerking met rêEüïïi madeira islands Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers., inclusief vlucht. Vraag naar de voorwaarden. -» Arke.nl 1130 winkels 0900 8847 Wor j of X/ mi ÏS Tcvtklet... I Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21