Verhalenverteller in muziek 20l cultuur Uit Zeeland afkomstige singer-songwriter Stefan van de Sande speelt in Arsenaaltheater agenda Al 2000 bezoekers bij La Parata Bizarra Koren geven concert op het NS-station Tentoonstelling van Het Zeeuws Palet Bevrijdingsconcert TY in Grote Kerk zaterdag 28 april 2012 Mimiimwimm»IIIT1HIIIBifl IIlllWHBWfBWlHW^iwiBriTilWiffnrfll1l()T1Wl|WyiT1^^ De uit Zeeland afkomstige Stefan van de Sande reist door heel Europa om zijn liedjes te delen. Zijn jongste cd Twelve Red Roses ver haalt op intense wijze, die sterk doet den ken aan Bob Dylan, over een verloren liefde aan het IJsselmeer. De bijbehorende tour nee brengt hem zondagavond naar het Arse naaltheater in Vlissingen. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Toen hij twaalf was, nam zijn broer hem mee naar de film The Concert for Bangladesh, met onder anderen George Har rison en Bob Dylan. Stefan van de Sande werd gegrepen door de muziek, door Dylan vooral. Het was de kiem van een bestaan als sin- ger-songwriter, die hem morgen - ruim veertig jaar later - naar Vlissingen voert. Van de Sande (1958) werd geboren in Middel burg, zat op de Zeevaartschool in Vlissingen en verliet op zijn negentiende de provincie. Na het zien van de Bangladesh-film leerde hij zich zelf gitaar spelen. „Ik was niet zo'n virtuoos, maar had er wel heel veel plezier in. Al snel ging ik zelf liedjes schrijven. Het zat er al vanaf het begin in dat dit was wat ik wilde." Van de Sande, die in het noorden van het land woont, wijdt zich nu volledig aan de muziek en probeert daarvan rond te komen. De afgelo pen jaren maakte hij regelmatig tournees in het buitenland, onder meer met zijn Steve Sand Band. Bob Dylan is nog altijd een voorname inspira tiebron. „Dat geldt voor zijn vroegere platen en voor het album uit 1997, Time Out Of Mind. Ik bewonder Dylan vooral omdat hij met zijn mu- ziek een verhalenverteller is. Dat wil ik ook zijn. Mijn liedjes geven weer wie ik ben en wat ik voel. Op die manier probeer ik me volledig aan het publiek te geven." Onlangs bracht hij de cd Twelve Red Roses uit, met daarop zeven nummers. Ze verwoorden een recente, bijzondere periode uit zijn leven. „Vorig jaar ben ik bij toeval in contact geko men met een vrouw uit Hindeloopen. Ik ben heel erg verliefd geraakt, maar voor haar gold dat minder. Een intense, heftige tijd. Het is een aantal keren aan en uit geweest, een periode van afscheid nemen en elkaar weer ontmoe ten. Uiteindelijk heeft de liefde geen stand houden." „De liedjes die ik heb geschreven geven een beeld van hoeveel je van iemand kunt houden. Zij vindt het fijn dat ik dat gedaan heb. We heb ben trouwens nog steeds goed contact." ge- Stefan van de Sande: „Ik probeer me volledig aan het publiek te geven." Van de Sande neemt bij elk optreden twaalf ro de rozen mee. „Die geef ik aan een vrouw in het publiek, iemand die er voor mij uitspringt. Dat wordt als een mooie geste ervaren." Stefan van de Sande, zondag 29 april in Arsenaal theater in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. Toe gang: €7,50 (incl. cd). Op 30 juni treedt Van de Sande op bij het Millstock Festival in Middelburg. Meer agendanreuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant OP PAD ZATERDAG 28 APRIL Bruinisse Actiedag/snuffelmarkt Stg Ontmoeting Kerkplein, 9.00-15.00 uur Hoedekenskerke Kunstspeuren in de Zak. Voor over zicht zie: www.kunstspeurenindezak.nl. Presentatie van alle deelnemers bij Pleis terplaats Theetuin Boerhaave, Kerkstraat 38, Hoedekenskerke. 11.00-17.00 uur Middelburg Kennismakingsproject Juliana Drum Bugle Corps. Sporthal De Kruitmolen, 15.00 uur Neeltje Jans KNRM Reddingbootdag. 10.00-16.00 uur. Nieuwerkerk Bloesemfeest. Biologisch fruitbedrijf de Muyehof. 13.30-17.00 uur Serooskerke (S) Open weekeinde in tuin familie Praet (ook zondag). Oude Zandweg 11,10.00-17.00 uur Veere KNRM Reddingbootdag. 10.00-16.00 uur. Westkapelle KNRM Reddingbootdag. 10.00-16.00 uur. ZONDAG 29 APRIL Burgh-Haamstede Wildexcursie Slotbos/Zeepeduinen. Vertrek 6.00 uur, Slot Haamstede. Aan melden via www.natuurmonumenten.nl Hoedekenskerke Kunstspeuren in de Zak (zie zaterdag). 11.00-17.00 uur Scharendijke Open Stand Up Paddle Boarden. Brouwersdam, Beachclub Natural High, 10.00-16.00 uur PODIUM ZATERDAG 28 APRIL Goes Optreden Shaking Godspeed. Sup port: Astral Motors. Podium 't Beest, 20.30 uur Groede Concert Anneke van Giersbergen. Grote Kerk, 20.00 uur Hengstdijk Dweilorkest Sjores Ambras Band met 30-jarig jubileumconcert. VetteR Music Hall, 20.00 uur. Hulst Vestrock Concert Club, met Saint Hele na Dove, Eva Auad, Sherman en Oorgas- me. Cornelis de Vosplein, 20.30 uur Kruiningen Vrouwencabaret Femmage. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Zeeuws Eenakterfestival. 't Spiegeltheater, 14.30 uur en 20.00 uur. Haagse formatie Splendid. De Spot, 21.00 uur Jaarlijkse presentatieavond van de Julia na Korpsen Middelburg. Sporthal de Kruitmolen, 19.00 uur. Oostburg Scrum: 'Sluit je ogen en waan je in een Schotse kroeg', Ledeltheater, 20.15 uur Magical History Tour. Beatles-tribute. The Lane, 21.00 uur Oost-Souburg Optreden van de groep Slan. Reserve ren is noodzakelijk (0118-591453). Razzmatazz, 21.00 uur. Renesse Theatershow 'Contessa van Renesse', meezingspektakel. Theater, Vakantiepark Schouwen, 15.00 en 20.30 uur Terneuzen AbraKOdabra (kindergoochelshow). Scheldetheater, 19.00 uur Stonerfest: Palm Desert, Tank86, Ya- ma, Temple of Nothing, Your Highness. De Pit, 19.30 uur Vlissingen Pianoconcert Mirjam van den Bos. Speelhuus Ter Reede, 14.30 uur Dance Date. Arsenaaltheater, 19.30 uur The Unkool Hillbillies en Emmy Lou the Rhythm Boys. De Piek, 21.30 uur Westdorpe Polderblues met The Blue Clay, 't Oude Raedthuys, 21.00 uur Zaamslag Orgelconcert: 'Comt nu met Sangh'. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 29 APRIL Cadzand Koninginnenacht met Joe Pilar. MIDDELBURG De tentoonstelling La Parata Bizarra van Frank van der Meijden en Lex de Meester heeft vrijdag de 2000e bezoeker verwelkomd. De exposi tie in de crypte van de Abdij in Middelburg is nog tot en met 6 mei te bezoeken, van donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. Er wordt bekeken of La Parata Bizarra op het later tijdstip nogmaals kan worden getoond. VLISSINGEN Op woensdag 30 mei geven de ko ren Musica Cordis uit Nisse, Voci Miste uit Oost-Souburg en het Mid delburgs Kamerkoor samen met het Nederlands Kamerkoor een concert op het station van Vlissin gen. Dat begint om 12.30 uur. Het optreden is onderdeel van een jubi leumtour van het 75-jarige Neder landse Kamerkoor, dat drie dagen per trein door het hele land trekt. MIDDELBURG Leden van Het Zeeuws Palet expo seren vanaf vandaag in de klooster gangen van de Abdij in Middel burg. Kunstcriticus Nico Out ver richt vanmiddag om 14.00 uur de officiële opening. De tentoonstel ling is te bezoeken tot en met zater dag 6 mei, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Het Zeeuws Palet bestaat ruim dertig jaar. De meeste leden exposeren schilderijen en beelden. GOES TY Zeeuws kamerorkest verzorgt zaterdag 5 mei zijn traditionele Be vrijdingsconcert in de Grote Kerk te Goes. Dat begint om 20.15 uur. Naast TY werken het Zeeuws Stu dentenorkest (o.l.v. Carlo Nabbe) en het Roosevelt Academy Choir (o.l.v. Elisabeth van Duijn) mee aan het concert. Op het programma staan werken van onder anderen Dvorak, Handel en Vivaldi. mmmmmmms®. wm mmmmmmmmmmmi Sporthal, 22.00 uur. Hulst Concert Zeeuws cello-pianoduo (Mar- tijn Kooiman en Rien Balkenende). Baudeloozaal Muziekschool, 15.00 uur Middelburg Zeeuws Eenakterfestival, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Grandpa Nick Sessieband. Café Schuttershof, 17.00 uur Oostkapelle Concert Sjaan Oomën (viool) en Bas van Bommel (piano). Green White, 16.30 uur Oost-Souburg Lunchconcert Mignon Gotzsch (piano) en Arthur Ornée (viool). Historische Kerk, 11.30 uur Terneuzen Jazz Young Vips tournee 2012 met Iman Spaargaren en John Dikeman Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Bluesrockgitarist Eric Sardinas, De Piek, 20.30 uur Jazztrio East of the Sun. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Zierikzee Koninginnenach met de bands Six String Down en Freak Sc Frendz. Brogum, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20