verhaal lintjes ii Bibian Mentel 'Ik denk dat de mate waarin lintjes worden aangevraagd iets zegt over de maatschappelijke cohesie van een gebied.' Angela Groothuizen Hans Croiset Carry Tefsen Cor Bakker Danielle de Bruijn Lintjesregen in Zeeland leidt tot record zaterdag 28 april 2012 Angela Groothuizen zong ooit bij de Dolly Dots, is nu coach bij The Voice of Holland en jurylid bij de X-factor. Maar zij dankt haar onderscheiding vooral voor haar inzet voor talloze goede doelen. Zoals het Aidsfonds, de stichting SAM (dolfijn-therapie voor kinderen met een verstandelijke han dicap) en Tante Lenie (vakanties voor zieke kinderen). Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Snowboardster Bibian Mentel was zes keer nationaal kampioen halfpipe en snowboardcross. Vanwege botkanker werd een been geamputeerd, maar met een prothese werd zij in 2002 opnieuw Nederlands kampioen snowboardcross (bij valide sporters). Zij is nu actiefin organisaties voor gehandicapte sporters. >iy_ Stefan de van der Schueren van het Kapittel voor de Civiele Orden Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Ridder in de Orde van de Nederlande Leeuw Hans Croiset wordt voor de tweede keer koninklijk geëerd. De acteur en regisseur werd in 1977 al gedecoreerd, nu is hij bevorderd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, de hoogste onderscheiding. Croiset le verde een grote bijdrage aan het Nederlandse toneel en in het bijzonder aan de klassieke toneelliteratuur. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Carry Tefsen werd vooral bekend als Mien Dobbelsteen in de comedyserie Zeg 'ns Aaa. Zij is al vanaf de zestiger jaren van grote betekenis voor de Nederlandse toneel-, musical- en televisiewereld en heeft het Nederlandse volk 'onvergetelijke momenten bezorgd', aldus het Kapittel voor de Civie le Orden. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Pianist en componist Cor Bakker heeft als solist een naam opgebouwd, waarmee hij als een voorbeeld geldt voor jonge pianisten en muzikanten. Hij begeleidt jonge artiesten en Bakker is onder meer de vaste pianist in de shows van Paul de Leeuw, die zelf al in 2007 werd gedecoreerd. Spijt van een besluit om iemand een lintje toe te kennen had hij de afgelopen jaren maar zelden. „In zeven jaar tijd heb ik dat maar drie keer gehad. Waarom? Vanwege het, laten we zeggen, justitieel ge drag dat naderhand bij die per soon naar buiten kwam. Dat past niet bij een lintje." Hij staat overigens achter het be sluit om Marco Kroon de Wil lemsorde, de hoogste onderschei ding, toe te kennen. Ook al kwam de militair, die zich in Afghanistan verdienstelijk maakte, daarna min der positief in het nieuws vanwege vermeende handel in drugs vanuit zijn café in Den Bosch. Opeens resoluut: „Luister, dapper blijft dapper, heldhaftig blijft held haftig. Als je leest wat hij allemaal in Afghanistan heeft gedaan, dan moet je daar alleen maar je petje voor af nemen. Echt geweldig en dat blijft het." Het zijn vooral de verhalen van ge wone mensen die hem het meest bijblijven. Zoals dat van een Jood se man die de oorlog wist te over leven dankzij een gezin dat hem liet onderduiken. „Die man vertel de zijn verhaal in een brief waarin hij een lintje aanvroeg voor de zoon van dat gezin, omdat deze zich als volwassene op een heel speciale manier verdienstelijk had gemaakt voor de samenleving. Als ik zo'n verhaal lees, krijg ik een brok in mijn keel." Hij schreef samen met zijn direc teur bij het Kapittel zelfs een dik boek over het fenomeen lintje, dat de titel Van herkenning tot erken ning meekreeg. Zelf maakte de Prinsenbeker het nog niet mee dat Hare Majesteit het heeft behaagd hem een lintje te geven in de Orde van Oranje Nassau. Lachend: „Ik zou het in ieder geval helemaal mooi vinden." zie onze website:binnenland Angela Groothuizen en Carry Tefsen lovend toegesproken Ridder in de Orde van Oranje-Nassau De lintjesregen daalde ook neer in de sportwereld. Waterpoloster Daniëlle de Bruijn was topscorer in het team dat vier jaar geleden Olym pisch kampioen werd. Drie honkballers werden ridder: Orlando Yntema, Shaldimar Daantji en Dwayne Kemp. Zij maakten deel uit van het team dat vorig jaar wereldkampioen werd in Panama. MIDDELBURG - Bij de jaarlijkse lintjesregen heeft Zeeland een record gevestigd. Vrijdag kre gen 119 Zeeuwen een lintje. Tot nu toe werden de meeste lintjes in 2009 uitgereikt: 111 stuks. Twaalf Zeeuwen werden dit jaar Ridder in de Orde van Oranje Nassau en 107 Zeeuwen werden Lid in de Orde van Oranje Nassau. De meeste lintjes zijn uitgereikt op Walcheren: 41. Gevolgd door Zeeuws-Vlaanderen (35). Bevelanden is een goede derde met 26 lintjes; Tholen volgt met 13, Schouwen-Duive- land met vier. Commissaris van de koningin Karla Peijs reikt twee lintjes uit: één aan bur gemeester Gelok (ridder) van Borsele. En één aan mevrouw Nuis-Nobel (lid), echtgenote van burgemeester Nuis van Tholen. J. Hoogenboom uit Stavenisse krijgt zijn lintje in Rot terdam. De Zeeuwse burgemeesters reikten de andere lintjes uit. Vier gedecoreerden krijgen hun onderscheiding later opgespeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11