22 Restaurant en suites in ING zeeland 127 VERHUIZEN MET ZORG! 1 JU569 50 10 Speciaal schoolreisje naar oorlogsmuseum Axel Bazaar Oostburg Wandelen door polder en over strand en duin Rockgroep Joe Pilar speelt in De Sporthal Struinen door nieuwe natuur bij Braakman mJÊÊt Tips gevraagd voor Aardenburg Zingt Bart van Haren zingt in centrum Antonius zaterdag 28 april 2012 De Residentie Prins Maurits wordt een ruim opgezet complex met 22 woon- suites en voorzien van alle gemakken en met ruimten voor gemeenschappe lijk gebruik van de bewoners. OOSTBURG - Protestantse vrouwen groep Samen Sterk houdt maan dag een bazaar in het Kerkcen trum aan het Kerkplein. De vrou wen hebben zelf handwerken ge maakt. Die worden verkocht. De bazaar is te bezoeken tussen 10.00 en 16.00 uur. FOTO'S Kijk naar een foto-album van de Ter- neuzense familie Waalewijn in Mala wi op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto In een monumentaal kantoorge bouw aan de Steenstraat in Hulst wordt een nieuw wooncon- cept op poten gezet: een chique horecavoorziening en residentie voor ouderen, waar service wordt geboden die vooral in ho tels gebruikelijk is. door Eugene Verstraeten Het monumentale voormalige kantoor gebouw van de ING in de Steenstraat in Hulst wordt ver bouwd tot chique horecavoorzie ning en een residentie voor oude ren met hotelachtige dienstverle ning. Een uniek woonconcept, vol gens directeur Willem Bischoff van Heemskerck van het bedrijf Golden Years Projects, ontwikke laar van het Hulster initiatief. Golden Years probeert bestaande panden die vaak al jaren leeg staan een nieuwe bestemming te geven en mikt daarbij op de grote groep mensen die de komende jaren met pensioen gaan. „Ouderen die nog fit en actief zijn en nog van alles willen doen. Dus het worden be slist geen zorgappartementen", zegt Bischoff van Heemskerck. „Maar we bieden wel alle mogelijk heden voor ondersteuning. Gol den Years gaat zelf het concept ex ploiteren." Het plan moet de Steenstraat als verbinding tussen de Grote Markt en de Nieuwe Bierkaai wat levendi ger maken. „Over de gehele breed te van het pand komt een horeca gelegenheid die zeven dagen per AXEL - Het is zo langzamerhand een traditie. Groepen scholieren bezoeken tegen 4 en 5 mei - de da gen waarop Nederland stilstaat bij de Tweede Wereldoorlog - het Gdynia-oorlogsmuseum aan de Tweede Verkorting bij Axel. Oprichter Mario Maas en andere vrijwilligers maken er een happe ning van. Ze vervoeren de leerlin gen in oude jeeps en trucks. Het 'jonge spul' krijgt ook nog een ba ret of helm op. Afgelopen week waren onder anderen 22 leerlingen van De Stelle in Terneuzen aan de beurt. In het museum vielen de scholieren van de ene verbazing in de andere. Beelden uit de oorlog bezorgden hen koude rillingen. Ze mochten echte, onklaar gemaakte pistolen vasthouden en paspop pen aankleden om te zien hoe sol daten in 1944 eruit zagen. De museumvrijwilligers genoten ook. Zo vaak kunnen ze niet rond rijden in hun oude legervoertui gen. week open is", legt vestigingmana ger George van Lieshout uit. „Om dat de mensen ook moeten ontbij ten zal die al vanaf 's morgens open zijn. Dus het zou me niet ver bazen als je er straks rond tien uur al mensen aantreft gezellig achter een cavaatje. Zoals dat bijvoor beeld België heel gewoon is." De exploitant van het 240 vierkante meter grote restaurant King Ge orge zal naast het bezoekende pu bliek altijd een vaste klandizie heb ben van de bewoners. De Residentie Prins Maurits wordt een ruim opgezet complex met 22 woonsuites en voorzien van alle gemakken en met ruimten voor ge meenschappelijk gebruik van de bewoners. Van Lieshout: „We noe men het een residentie, maar je moet denken aan een luxe pen- sionvorm. De was wordt voor je ge daan, er wordt voor je gekookt en er zijn allerlei activiteiten." De huurprijzen variëren tussen de 850 en 1450 euro per maand. De bedoeling is om een binnen tuin te maken met terras en het al jaren ongebruikte Theehuis aan de achterzijde van het terrein in ere te herstellen. Voor de initiatiefne mers is het nog wel een 'uitdaging' om voldoende parkeerruimte te scheppen. „Wij zijn blij met het initiatief', zegt wethouder Diana van Damme-Fassaert. „Dit is geen gemakkelijk pand om iets in te be ginnen. Het gebouw verkeert wel in goede staat." Veel ondernemers hebben al belangstelling getoond, maar het is nooit wat geworden. Golden Years hoopt eind dit jaar met de verbouwing te kunnen be ginnen en tegen volgende zomer open te gaan. BRESKENS Wandelclub De Strandloper uit Breskens houdt zondag de vijfde editie van de Strand-Poldertoch- ten. Deelnemers kunnen kiezen uit 5, 8, 10, 15, 20, 24 en 34 kilometer. De routes gaan allemaal west waarts; de verste 'draait' in Cad- zand-Bad. Starten, bij zorgcentrum Hooge Pla ten aan de Westlandstraat, kan van af 8 uur; om 17 uur moet iedereen binnen zijn. CADZAND-BAD Rockcoverband Joe Pilar treedt zon dagavond op in De Sporthal bij Cadzand-Bad. De Vlaamse groep brengt rockcovers uit alle tijden. De groep is genoemd naar een be kend Belgisch biermerk. „En laat dat nu net op onze tap zitten!", la ten de Sporthalbeheerders vrolijk weten. Het concert begint om 22 uur. Toe gang kost 5 euro. HOEK Staatsbosbeheer houdt zondagmid dag een excursie door de nieuwe 'struinnatuur' in Braakman-Noord. Vertrek is om 14 uur bij de Braak manboerderij aan de Braakman- weg. De tocht duurt ongeveer twee uur. Het aantrekken van stevige schoe nen of laarzen is aanbevolen. Mee lopen kost 5 euro; kinderen beta len de helft. monDidL mouER AARDENBURC Ondernemend Aardenburg vraagt zangliefhebbers om liedjes te be denken voor Aardenburg Zingt, op 15 september. Tijdens dat evene ment, op de Markt, wordt iedereen uitgenodigd mee te zingen. Tips naar aardenburgzingt@edpnet.nl Uit het exploot d.d. 23-04-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Lena Cornelis de Jager, wonend te Sommelsdijk, gemeente Middelharnis, aan Willem Martinus Visbeen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 18-04-2012 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van ditexplootkan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. E. deurwaarders@vandamme- holland.nl KLOOSTERZANDE Zanger Bart van Haren treedt zon dag op in zaal Den Binnendeur van wzc Antonius in Kloosterzande. Rond 14 uur zingt hij zijn eerste lied. Toegang is gratis. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Stelle in Terneuzen op weg naar het oorlogsmuseum. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115