261 zeeland Zeef 'God zei mij terug te keren' Twee soorten massage Infrarood Massage MG70 beurer almanak r WEBWINKEL pzc.nt/webwinkel PZC Categorie Gezondheid en Bewegen Het geheugen van die dertiger uit West-Zeeuws-Vlaanderen is als een zeef. Zijn echtgenote houdt daar steeds meer rekening mee. Zo stuur de ze hem vorige week naar de fri tuur. „Ik maak wel een lijstje voor je", riep ze cynisch maar liefdevol. Daar ging-ie, met zijn briefje. Twee middel mayonaise, drie frikadellen en twee potjes stoverij. „Zeg't een keer", riep de frietboer. „Hier heb je mijn briefje. Da's netzo makkelijk", antwoordde hij. De frietboer krulde zijn mondhoeken, zijn collega proest te het uit. „Je bestelling zit er in, hoor. Alleen dat laatste hebben we niet", gniffelde de snackbarhouder toen hij het briefje teruggaf. Onder de potjes stoverij stond nog een klei ne hint: 'en een goeie beurt'. Geniet van een ontspannende massage met of zonder infraroodwarmte. Het massage apparaat biedt twee verschillende opties; gebruik hem met handgreep om moeilijk bereikbare lichaamsdelen zoals de rug te masseren of zonder de handgreep voor een directe en krachtige massage. Warmte en infrarood massage Instelbare massage intensiteit Twee massage opzetstukken Handvat is loste maken Vermogen: 22 Watt Normaal G4,0G Lezersprijs €54,95* Exclusief verzendkosten zaterdag 28 april 2012 Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Joa Ephraïm uit de klas van Raymond. Joa Ephraïm keerde terug naar Zeeuws-Vlaanderen. „Ik denk dat in mijn te vredenheid meespeelt dat ik veel van de wereld heb gezien." 'Wij zijn heel blij met het initiatief. Dit is geen gemak kelijk pand om iets in te beginnen. Het gebouw ver keert wel in goede staat.' Wethouder Diana van Damme-Fassaert "T oa Ephraïm zag na zijn studie I zo'n beetje de hele wereld, I maar uiteindelijk gaf God hem een teken om terug te ke ren naar Zeeuws-Vlaanderen. Daar evangeliseert hij nu als maat schappelijk werker van het Capi tol Worship Center, de geloofsge meenschap die zijn vader tien jaar geleden stichtte. Joa was juist vastbesloten om de regio de rug toe te keren. Na zijn middelbare schooltijd verkaste hij naar Amsterdam, waar hij zich op universitair niveau toelegde op be drijfskunde in de financiële sec tor. „Later ging ik er ontwikke lingseconomie bij doen. Voor die studie liep ik zes maanden stage in Vietnam." Die periode was de aanzet tot veel meer reizen. In Rotterdam richtte Joa zich eerst nog op de studie exportmarketingmanage- ment. Maar tijdens het bidden kreeg hij een ingeving. Hij voelde zich geroepen om een evangelisa tiecampagne te doen in India. „Die maand heeft mijn leven ver anderd. Ik was net weer terug en kreeg meteen het verzoek van een kennis om met hem een kerk te stichten in Kaapstad, Zuid-Afrika. Daar heb ik anderhalf jaar ge woond. Ik hield mij er ook met een hondentrimsalon bezig. Die heb ik gekocht, vermarkt en na driekwart jaar weer verkocht. Om dat ik in Zuid-Afrika telkens maar een visum voor drie maanden had, heb ik in de tussenliggende periodes heel veel gereisd. Deels om te evangeliseren. Dat bekostig de ik met winst die ik met aande- Joa Ephraïm (33), 4 VWO, Zeldenrust- college Terneuzen (1994). len had gemaakt Maar ik hield mij ook bezig met de export van golftassen en koedoehoorns. Ik heb drie tot vier jaar bijna non-stop gereisd. Tot ik in 2007 in Tanzania tijdens een gebed van God het sein kreeg dat het tijd was om terug naar Zeeuws-Vlaan deren te gaan." Joa woont samen met zijn echtge note Tirza in Axel. Zijn mening over de streek is bijgesteld. „Ik heb het naar mijn zin. Weet je, stiekem ligt deze regio heel cen traal. Wij richten ons gek genoeg nog wel te weinig op België. Dat heeft misschien met de verschil lende culturen te maken. Ik denk dat in mijn tevredenheid mee speelt dat ik veel van de wereld heb gezien. Dan kun je ook consta teren dat het leven in Zeeuws-Vlaanderen best goed is." Tip? redactie@pzc.nl Het monumentale pand van ING wordt omgeturnd tot een residentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114