Eén gemeentearchief van de baan ZEEUWS-VLAANDEREN Oudhollandse spelletjes niet zo Oudhollands dagen dQ.OOO Volgens wethouder Adri Totté is beslissing genomen, gemeente Sluis wil nog niet op de feiten vooruitlopen Gevolg van grotere afvaloven onderzocht Bibliotheek breidt na verhuizing service uit Rapper Ali B afsluiter op Vestrock Junior 2 0\ce maa/?^ ia ar ZATERDAG 28 april 2012 PZC Restaurant en suites in INC 26 en 27 door Jean-Lou de Gucht HULST - Eén gezamenlijk regionaal archief voor Zeeuws-Vlaanderen is van de baan. Wethouder Adri Tot té van Hulst heeft dit donderdaga vond gezegd in de raadscommissie middelen. Formeel moet de stuurgroep Zeeuws-Vlaanderen, bestaande uit de drie Zeeuws-Vlaamse colleges van B en W, nog een beslissing ne men. Voor Hulst is het echter dui delijk. Totté: „We hebben er vier, vijfjaar over gesproken en het lukt niet. De provincie zou hierin ook een rol spelen, maar die heeft zich teruggetrokken. Er moet nu maar eens duidelijkheid komen." De gemeente Sluis wil nog niet op de feiten vooruitlopen. Woord voerder Marjolein Reinhoudt ver telt dat de rapportage voor de stuurgroep in mei klaar moet zijn. „De stuurgroep zal zich dan bera den en daar wachten wij op." Zowel in de gemeente Hulst als in de gemeente Sluis voldoen de hui dige archiefruimten niet aan de ei sen van de Archiefwet. Het oog voor een regionaal archief was ge vallen op het waterschapskantoor in Terneuzen, waar voldoende ruimte is. Het archief van Terneu zen voldoet wel aan alle eisen, maar Terneuzen wil wel optrek ken met de twee andere gemeen ten. Al kon wethouder Co van Schaik zich voorstellen dat Hulst en Sluis het eigen archief in huis willen houden. In Hulst en Sluis verzetten heem kundige verenigingen en een deel van de gemeenteraad zich tegen een regionaal archief Zij vinden dat hun archief 'thuis' moet blij ven. In de raadscommissie middelen van de gemeente Hulst werd al vast naar de toekomst gekeken. Waar moet het eigen archief dan komen? Totté: „Daar hebben we wel ideeën over. Ie kunt denken aan het 's Landshuis of een kelder naast het stadhuis." Op vragen uit de commissie of nu verdere samen werking tussen de Zeeuws-Vlaam se gemeenten van de baan is, zei Totté: „Samenwerking is geen must, dat moeten we alleen doen waar het mogelijk is." Onafhankelijk raadslid Jos van Eek zei blij te zijn met het behoud van het gemeentelijk archief in Hulst. „Dit hoort bij deze gemeente thuis." Conny van Gremberghe (Algemeen Belang Groot Hulst) noemde het een gemiste kans. „Dit gaat meer kosten dan een re gionaal archief" TERNEUZEN - Ronalda Wijffels (58) laat er geen misverstand over bestaan. De Terneuzen- se doet vrijdagochtend mee aan de Oudhol landse spelletjes in De Vliegende Vaart om te winnen. „Ik ga er altijd voor." Niet dat het al tijd lukt. Het mannetjesspel - waarbij gepro beerd moet worden een houten mannetje om té gooien met een houten blok aan een touw tje - blijkt behoorlijk lastig. Ronalda is ge traind. „We gaan altijd op vakantie in een dorp in Zuid-Frankrijk. Twee avonden in de week is daar zo'n spelletjescircuit." Zo Oud hollands zijn de spelen dus niet. Dirk Mudde (74) is aan de beurt. Hij gooit één mannetje om. „Je moet een vaste hand hebben én ge luk." Hij zit er niet mee. „Ik doe mee om leuk met elkaar bezig te zijn." Sportpunt Terneu zen en koersbalvereniging 't Zwaantje teken den voor de organisatie van de ochtend. Meer dan vijftig liefhebbers kwamen erop af. Een volgend evenement voor 50-plussers staat al weer op de rol in De Vliegende Vaart voor 25 mei: een recreatieve triathlon. Mudde: „Dan ben ik weer van de partij." foto Peter Nicolai WESTKAPELLE (B) Vóór een eventuele uitbreiding van de afvalverbrandingsinstallatie bij het Vlaamse Westkapelle, net over de grens bij Sint Anna ter Mui den, worden door Vlaanderen de gevolgen voor het milieu onder zocht. Daarbij wordt tot vijf kilo meter in de omtrek gekeken. Dat melden Gedeputeerde Staten aan Statenlid Francois Babijn (PvZ), die gevraagd had naar de risico's. SLUISKIL De bibliotheekservice wordt sterk verbeterd in Sluiskil na verhuizing van de bibliotheek naar de nieuwe brede school. De leeszaal die nu nog in een deel van de rk-kerk zit, krijgt dezelfde opzet als de vesti ging in Zaamslag. Die is elke dag ge opend van 8.oo tot 20.00 uur. Vier uur per week is er nog personeel. De brede school moet over pakweg anderhalfjaar gereed zijn. HULST Rapper Ali B is de afsluiter van de junior-variant van Vestrock (1 juni) in Hulst. Eerder al werd de komst van onder meer Nick Simon be kendgemaakt. Een dag later staat de volwassen variant van het festi val op de rol. Daarbij hoort ook de Vestrock University, waarin colle ges over duurzaamheid worden ge geven door onder andere Midas Dekkers en Eric Corton. Hoofdprijs Koninginnedagtrekking 30 april Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113