zeeland 127 Bevelandse natuur VERHUIZEN MET ZORG! Twee insluipers gezocht WINKELS OPEN 0113 22 22 20 Aannemer Werkgeversservicepunt doorstart levert seizoenskrachten Fietsen en wandelen door Oranjesteden Wandeling voor vroege vogels Man slaat en bespuugt politie Bibliotheek stimuleert kinderen door bingo Vrijspraak door foutje officier van justitie Kunst expositie door beperkte mensen - KOOPZONDAG 29 APRIL VAN 1 3.00 - 1 7.00 UUR zaterdag 28 april 2012 pen in Zeeland wilden schrijven", vertelt Anneke. „Maar dat bleek te ambitieus. Daarom hebben we ons beperkt tot Zuid-Beveland." Vier van de vijf routes lopen door de Zak, op de schelpenroute na. Het vroege voorjaar is geschikt om onkruid te oogsten, als de smaak nog fris is; in de bloeiperiode wor den de plantjes bitter. „Heerlijk", zegt Anneke. „We heb ben er pesto van gemaakt. Heel fijn gesneden door je saaie salade is ook heel lekker. Vroeger waren mensen veel meer gewend om bij voorbeeld zevenblad te eten." Hoe dat smaakt? „Als spinazie", zegt Verena. Anneke: „Wij zijn niet zo. gewend aan andere smaken als die van ons standaard groentenaan- bod, terwijl er zoveel meer sma ken zijn om te proberen..." Rucola zit niet alleen in zakken in de koeling bij de de supermarkt, maar groeit met bossen langs de Zeeuwse kust. Knopjes van het ma deliefje kunnen door de sla; ze smaken nootachtig. Veldkers en kraailook zijn geschikt voor het maken van kruidenboter en van vogelmuur kun je hartige taart bak ken. De routes lopen langs plekken waar zonder al te veel schade aan te richten geplukt, gesneden en ge raapt kan worden. In het boekje staan tips over waar planten en vruchten te vinden zijn, aange vuld met recepten. „Dit is een aan zet", zegt Verena, „om op een an dere manier naar de natuur en naar voedsel te kijken." THOLEN De vier Zeeuwse 'Oranjesteden' hebben vrijdag een boekje met wandel- en fietsroutes gepresen teerd. Al fietsende en wandelend komen bezoekers oude Oranjespo ren tegen. Het gaat om Middel burg, Vlissingen, Veere en Sint Maartensdijk. Het boekje is uitgegeven door de stichting Zeeland Promotie Delta. En het is onder meer verkrijgbaar bij de VW's, kosten: €4,95 OOSTKAPELLE Natuurmuseum Terra Maris houdt zondag de wandeling 'Vroege vo gels'. De wandeling start om 6.00 uur vanaf Terra Maris aan de Duin- vlietweg 6 te Oostkapelle, en duurt tot 7.30 uur. De kosten voor deelna me aan de wandeling zijn 6 euro voor volwassenen en 3,50 euro voor kinderen. Aanmelden is nood zakelijk, via reserveringen@terramaris.nl of tele fonisch 0118-582620, tot vandaag, zaterdag, 12.00 uur. VLISSINGEN Een 26-jarige man uit Zoetermeer is in de nacht van donderdag op vrijdag in Vlissingen aangehouden nadat hij agenten had geslagen en bespuugd. Rond kwart over twee bemoeide hij zich op de Nieuwendijk met een aanhouding van een bekende. Toen de politie hem wilde aanhou den gaf hij een agent een elleboog stoot tegen de kaak. Hij beledigde andere agenten en spuugde één van hen in het gezicht. 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek Oosterschelde houdt dinsdag 1 en woensdag 2 mei een boeken bingo voor kinderen. Hierdoor leren zij koppelingen te maken tussen woord en beeld. Jongens en meisjes van zes tot en met 10 jaar zijn dinsdag welkom in de Bibliotheek in 's-Gravenpolder en woensdag in Heinkenszand. De bingo begint om 14.00 uur, tot de prijzen op zijn. De toegang is gratis en iedereen onvangt een prijs. immmmmmmmmwmmmmmmmmmmsm MIDDELBURG Door een foutje van de officier van justitie is een 34-jarige Vlissinger vrijgesproken van een winkeldief stal bij de Marskramer in Middel burg. Wel veroordeelde de recht bank de Vlissinger voor een andere winkeldiefstal. Dat betrof een dief stal op 21 december in Terneuzen bij Kruidvat. Daar liep hij zonder te betalen met 36 flacons shampoo de deur uit. Hij kreeg daarvoor twee maanden celstraf. GOES In Activiteitencentrum Ooster schelde is van 1 mei tot 29 juni een expositie van schilderijen en teke ningen te zien. De kunstwerken zijn gemaakt door achttien men sen met een lichamelijke beper king. De werken zijn abstract, figu ratief of in een zelf bedachte stijl. De expositie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 15.30 uur bij het Activiteitencen trum Oosterschelde aan de Valcke- slotlaan 26 in Goes. iV «ÏSS2K «88B3SB! PÜ31 NIEUWDORP - Aannemingsbedrijf A. Otte Zn. B.V. uit Nieuwdorp maakt een doorstart. Voormalig projectleider Kees Traas gaat als directeur verder met een team van negen medewerkers, maakte hij vrijdag bekend. Het voormalige bouwbedrijf is recent failliet verklaard, zestien mensen stonden op straat. Afgelopen maandag heeft Traas met de cura tor een akkoord bereikt en zijn al le bedrijfsmiddelen overgenomen. Het bedrijf gaat verder onder de naam Otte Bouw B.V. De onderne ming blijft gevestigd in Nieuw dorp. In de nieuwe opzet zullen er geen banen verloren gaan. door Luc Oggel GOES - Het deze maand opgerichte Werkgeversservicepunt Ooster- schelderegio (WSP) heeft zijn eer ste succes geboekt. Door een over eenkomst met fruitverwerkingsbe- drijf Coroos in Kapelle kunnen voor het seizoenswerk van juni tot eind dit jaar zo'n zeventig werk zoekenden aan de slag worden ge holpen. WSP Oosterschelderegio is een voortzetting van WSP De Bevelan- den en Schouwen-Duiveland, met Tholen erbij. De intensievere sa menwerking is bedacht om on danks de bezuinigingen bij het UWV de werkgevers in de regio toch zo goed mogelijk van dienst te kunnen blijven zijn. WSP Oos terschelderegio werkt vanuit de ge meentekantoren in Goes, Zierik- zee en Tholen met in totaal acht jobhunters. Behalve het koppelen van werkgevers aan werkzoeken den geeft het WSP ook advies aan bedrijven op het gebied van wer ving en selectie, loonkostensubsi die, proefplaatsingen en om- en bijscholingen. Afgezien van de overeenkomst met Coroos zijn achttien plaatsingen, tien proef plaatsingen en negen werkerva ringsplaatsen tot stand gekomen. www.wspoosterschelderegio.nl GOES - De politie zoekt twee man nen om een insluiping in een wo ning, donderdag rond 11.15 uur aan de Van Hogendorplaan in Goes. Twee mannen drongen het huis binnen en doorzochten het. De be woonster kon ontkomen en en alarm slaan. De mannen zijn ont snapt. De eerste is ca. 30 jaar, licht getint, ca. 1.80 m met opgescho ren, donker haar. De tweede is klei ner en had een zwart draagtasje. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109