261 zei Snijdend en plukkend door de Project bezoek eenzame mensen Kritiek op 'samenwerking' CDA en Jongerenraad Twee soorten massage Infrarood Massage MG70 beurer zaterdag 28 april 2012 GOES - Humanitas Zeeland begint met een project om eenzaamheid onder mensen te -bestrijden. Vrij willigers worden gekoppeld aan mensen die behoefte hebben aan gezelschap. Vriendschappelijk Huisbezoek heet het,-en in de rest van Neder land bestaat het al sinds 1945, maar in Zeeland was het nog niet. „Ik moet het nog helemaal op po ten zetten", zegt coördinator Rita Schot. Schot is op zoek naar vrij willigers, maar ook naar mensen die gezelschap zoeken. „Het moei lijkst op dit moment is bekend heid geven aan het initiatief We proberen bijvoorbeeld via de huis arts mensen te benaderen." Het project koppelt mensen die het moeilijk vinden om sociale contacten te leggen of te onder houden met vrijwilligers. „Ieder een weet dat er eenzame mensen zijn", zegt Schot. „Eén keer per week of eens per twee weken kun nen mensen samen dingen onder nemen: samen koffie drinken of boodschappen doen. Het gaat er om dat er samen dingen worden gedaan: als mensen vragen of de vrijwilliger ook nog boodschap pen wil doen, moet het antwoord 'nee' zijn. Mensen mogen niet af hankelijk worden." Het project Vriendschappelijk huis bezoek moet in heel Zeeland gaan draaien. Tot nu toe hebben zich nog maar een paar mensen opgege ven, vooral op Walcheren. Vrijwil ligers zijn verzekerd, en ze krijgen een reiskostenvergoeding. Ze moe ten wel een verklaring omtrent het gedrag kunnen overleggen. „Want ze komen uit naam van Humanitas bij mensen over de vloer." Opgeven kan via www.humanitaszeeland.nl of ritaschot@zeelandnet.nl Anneke van Dijk en Verena Putzer hebben een boekje gemaakt over wandelroutes waarop wat te eten valt. door Nadia Berkelder Waar is onze route? Verbaasd staan An neke van Dijk en Verena Putzer op de dijk bij het Goese Sas. Bulldo zers denderen over het strandje waar hun favoriete oesterbed was. Van Dijk en Putzer hebben een boekje geschreven met vijf wande lingen op Zuid-Beveland: elke wan deling staat in het teken van eten: er is een theeroute langs linden en vlieren, een bessenroute langs mei doorns, bramen en sleedoorns, een saladeroute met zuring, weeg bree, madelief en fluitekruid op het menu, een onkruidroute met zevenblad en brandnetel en de schelpenroute met oesters en kruk- els en kokkels. Tussen Het Sas bij Wilhelmina- dorp, waar nu volop aan de dijk wordt gewerkt, en het Katse Veer liggen de strandjes vol met schelp dieren. „Dit is een hele goede plaats voor kokkels", vertelt Vero na, met een blik op het strand. De twee lopen de dijk a£ tussen de ba saltblokken. „Je moet de oesters uit het zand halen", zegt ze. „Je krijgt ze alleen van de stenen met een oestermes of een beitel." Nederlanders zijn het niet (meer) gewend om voedsel uit de natuur te halen. Verena leerde padden stoelen en bessen verzamelen van haar vader toen ze opgroeide in Noord-Italië; Anneke is schelpen zoekend opgegroeid aan de Zeeuw se kust. Toen ze samen de gidsencursus bij natuurorganisatie IVN volgden, kwamen ze op het idee om een boekje te maken: het is hun eind werkstuk geworden. „We hadden bedacht dat we over verschillende soorten landschap- Eten, Weten, Wandelen verkrijgbaar bij het IVN Zeeland of via hetvezelrijk@hotmail.com Humanitas door Nadia Berkelder door Luc Oggel GOES - Een gezamenlijke activiteit van het CDA Goes en de Jongeren- raad Goes is de GroenLinks-fractie in het verkeerde keelgat geschoten. De status van onafhankelijk advies orgaan van de jongerenraad is daar mee in het geding, stelt de partij. Op initiatief van de CDA-fractie wordt er op woensdagavond 9 mei een jongerenraadsvergadering ge houden. GroenLinks-fractievoorzit- ter Carel Bruring liet donderdaga vond tijdens de commissievergade ring weten 'er niet gelukkig mee te zijn dat één raadsfractie meent in samenwerking met de Jongeren raad activiteiten te moeten organi seren, zonder daarbij andere frac ties te betrekken'. „Ook de Jonge renraad laadt daarmee de verden king op zich met één raadsfractie een nauwere verwantschap te voe len dan met andere", aldus Bruring. Wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, jeugdzaken) zei geen kwaad te zien in de activiteit. Me de namens de Jongerenraad liet hij weten dat het niet de bedoeling is dat het 'een grote ledenwerfactie' wordt. „We willen jongeren laten zien hoe het in de gemeenteraad werkt, los van welke partij dan ook. Het idee is spontaan bedacht en alle fracties zijn welkom." rWEBWINKEL pzc.nl/webwinkel PZC Categorie Gezondheid en Bewegen Geniet van een ontspannende massage met of zonder infraroodwarmte. Het massage apparaat biedt twee verschillende opties; gebruik hem met handgreep om moeilijk bereikbare lichaamsdelen zoals de rug te masseren of zonder de handgreep voor een directe en krachtige massage. Warmte en infrarood massage Instelbare massage intensiteit Twee massage opzetstukken Handvat is loste maken Vermogen: 22 Watt Normaal G4,0G Lezersprijs €54,95* 'Exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 108