'Geen massale opvang voor arbeidsmigrant' BEVELANDEN/THOLEN Het is weer zover Zeef almanak yj intratuin Goese raadscommissie wil geen concentratie Intratuin Koudekerke Zondag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur intratuin ZATERDAG 28 april 2012 25 PZC Snijdend en plukkend door Beveland 26 Tip? redactie@pzc.nl wmmmmmm Het geheugen van die dertiger uit West-Zeeuws-Vlaanderen is als een zeef. Zijn echtgenote houdt daar steeds meer rekening mee. Zo stuur de ze hem laatst naar de frituur. „Ik maak wel een lijstje voor je", riep ze cynisch maar liefdevol. Daar ging- ie, met zijn briefje. Twee middel mayonaise, drie frikadellen en twee potjes stoverij. „Zeg't een keer", riep defrietboer. „Hier heb je mijn brief je. Da's netzo makkelijk", antwoord de hij. De frietboer krulde zijn mond hoeken, zijn collega proestte het uit. „Je bestelling zit er in, hoor. Alleen dat laatste hebben we niet", gniffel de hij toen hij het briefje teruggaf. Onder de potjes stoverij stond nog een kleine hint: 'en een goeie beurt'. Intratuin Koudekerks. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intiatirin.nl 1 I geeft kleur aas groen door Luc Oggel GOES - De Goese raad is niet hap- pig op grootschalige woonvoorzie ningen voor arbeidsmigranten in de gemeente. Dat bleek donderdagavond tijdens de raadscommissievergadering waar een voorstel werd besproken om buitenlandse seizoenskrachten die op de Bevelanden werkzaam zijn, te concentreren in één of meerdere onderkomens voor hon derd tot tweehonderd mensen. De huisvesting van arbeidsmigran ten is al jaren een probleem in de regio. Om tot structurele oplossin gen te komen, is het afgelopen na jaar de zogeheten Handreiking huisvesting arbeidsmigranten op gesteld. Uitgangspunt daarbij is concentratie in plaats van versnip pering. Dat kan door de bouw van grootschalige woonvoorzieningen. Maar alle vertegenwoordigers van de fracties lieten donderdag weten bedenkingen te hebben bij centra lisatie en ook veel moeite te heb ben met grootschaligheid. Kwalita tief goede huisvesting is volgens hen belangrijker dan handhaving, wat in grootschalige complexen volgens het voorstel beter valt te re gelen. Concentratie is wat de raads fracties betreft een optie voor sei zoenskrachten die hier maar zeer korte tijd verblijven, maar voor de zogeheten middengroep' (verblijf van een halfjaar tot twee jaar, maar niet permanent) niet. Ook in spreker Michal Kallo van Poolse winkel Hania in Goes gaf aan heel veel moeite te hebben met centrali satie en dat dat ook niet is wat zijn landgenoten willen. „Ze wonen lie ver in een normale omgeving." Wethouder Jo-Annes de Bat, die in zijn mondelinge toelichting fei telijk een ander verhaal hield dan wat in het stuk staat, zei een ander woord voor 'concentratie' te zul len gaan gebruiken. Uiteindelijk werd afgesproken dat er een herzie ne notitie wordt gemaakt, die over twee weken in de debatraad zal worden besproken. GOES - Het is weer zover: de buurtkinderen kunnen weer naar de kermis bij buurthuis De Pit in Goes. Tot en met Koninginnedag is de kleine kermis in touw, zaterdag geflankeerd door een rommelmarkt bij het buurthuis vanaf 9.30 uur. Op Koninginnedag worden de activiteiten uitgebreid met de kin dershow Tikkie, Tiko en Taco op bezoek bij de koningin, bingo en zeskamp. De kermis is steeds open van 14.00 tot 22.00 uur. foto Willem Mieras Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratrrin.nl tl geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107