'Ziekenverzorgster wilde ik altijd al zijn' 261 zeeland Raad akkoord met visie Brouwersdam Schouwen-Duivelandse lintjesdragers heffen het glas op Hare Majesteit PZC Lintje voor Stien de Koning-Bolijn uit Bruinisse Twee soorten massage Infrarood Massage MG70 beurer zaterdag 28 april 2012 1 S door Joeri Wisse De oranjebitter ontbrak, maar ook met een glas wijn of jus d'oranje in de hand konden de ruim honderd Schouwen-Duive landse dragers van een koninklijke onderscheiding vrijdagmiddag een welgemeende toost uitbrengen op Hare Majesteit. Alle gedecoreerden uit de gemeen te - in totaal zo'n 450 - waren uit genodigd voor de Oranjereceptie; 120 mensen gaven er gehoor aan. De 'lintjesborrel' werd gehouden in de hal van het gemeentehuis. Een minder sfeervolle locatie dan de Nieuwe Kerk, waar de receptie twee jaar geleden nog plaatsvond. „Vorig jaar is het niet doorgegaan, maar we vinden het toch erg be langrijk om dit als blijk van waar dering te doen. Misschien is het een goed idee om voor volgend jaar uit te wijken naar het Stad huismuseum", opperde burge meester Gerard Rabelink. Nadat hij de vier Schouwen-Duive- landers, die eerder die dag een ko ninklijke onderscheiding opge speld hadden gekregen, in het zon netje zette, richtte hij zich tot de inwoners die al langer met het lint je op het revers rond mogen lo pen. „Koninginnedag staat voor mij in het teken van saamhorig heid. Daarom wil ik namens de ge meente de waardering uitspreken voor maatschappelijke betrokken heid die u in het verleden en in veel gevallen nog steeds aan de dag legt. Ik hoop dat veel jongeren dit voorbeeld overnemen." Rabelink stond ook nog even stil bij de koningin, die ondanks de si tuatie van Prins Friso haar profes sioneel vorm geeft: aan haar rol. „Daar heb ik veel respect voor." Burgemeester Gerard Rabelink brengt samen met de lintjesdragers een toost uit op koningin Beatrix. foto's Dirk-Jan Gjeltema van Stien zijn ook regelmatig als begeleidster te vinden op het crui seschip Hénri Dunant. De 72-jarige Stien kreeg vrijdag ochtend een koninklijk lintje opge speld. 'Schitterend' vond ze de bij eenkomst met familie en de burge meester in 't Opper. Ze kreeg de onderscheiding omdat ze van 's morgens vroeg tot 's avonds laat klaar staat om mensen te helpen. Dat doet ze al 27 jaar voor het Ro de Kruis en 22 jaar als vrijwilligster bij 't Opper. Daar wandelt ze met rolstoelers, zingt en doet ze spelle tjes met de bewoners. Een mooie herinnering heeft Stien aan hotel De Valkenberg in Rheden. „Daar was brand geweest. Angela Groothuizen heeft toen voor haar tv-programma de paar denstal in drie dagen laten ombou wen tot hotel. Net toen wij er wa ren. Vrijdags kon er al een gezin met een gehandicapt kind in." Ze zegt niet makkelijk 'nee', Stien. Ze hoeft maar één per jaar een Ro de Kruisvakantie te doen. In de praktijk gaat ze soms vijf keer. „Ze is nooit in 't kot," grapt haar echtgenoot Jan. „Maar ik vraag al tijd eerst aan jou of je het goed vindt," antwoordt Stien. door Ton van den Nouweland Omdat ze van men sen houdt, zegt haar dochter. Zelf heeft Stien de Ko ning-Bolijn uit Brui nisse een ingewikkelder verklaring waarom ze al 27 jaar zieken bege leidt voor het Rode Kruis en al 22 jaar meehelpt in zorgcentrum 't Opper: „Ik kom van een boerderij. Daar moest ik meewerken. Maar ik wilde altijd al ziekenverzorgster zijn. Ik heb ermee gewacht tot ik getrouwd was. Toen ik met een vriendin een EHBO-cursus deed, kwam ik in contact met het Rode Kruis. Jarenlang hebben we met een clubje van vier in de vakantie hotels gewerkt." Daarna heeft het zorgvirus flink om zich heen gegrepen. Twee dochters en twee kleindochters Stien de Koning krijgt een lintje, echtgenoot Jan legt het vast. door Melita Lanting BROUWERSDAM - De realisatie van de plannen voor de Brouwersdam zijn weer een klein stapje dichter bij. De meerderheid van de ge meenteraad heeft ingestemd met de structuurvisie, een globaal plan wat wel en niet zou kunnen op de dam. Het gaat dan bijvoorbeeld over de realisatie van de jachthaven van de toekomst of een ecohotel. Drie par tijen hebben tegen gestemd: GroenLinks, Alert! en de PvdA. „Wij zijn geen voorstander van grootschalige ontwikkelingen op de Brouwersdam", zei Petri d'An- jou (PvdA). De fractie is vooral te gen de ontwikkeling van de jacht haven van de toekomst. Omdat de structuurvisie daar ook ruimte voor biedt, hebben ze tegen de he le visie gestemd. „We zijn ter plek ke gaan kijken en hebben gezegd, laat het zoals het is." Van de vele twijfels die de verschil lende andere fracties nog lieten ho ren tijdens de commissievergade ring, was tijdens de behandeling in de gemeenteraad niet veel meer over. Erica Capelle van de Chris tenunie maakte namens haar frac tie nog wel een voorbehoud over het aantal woningen bij de jachtha ven van de toekomst. #WEBWINKEL Geniet van een ontspannende massage met of zonder infraroodwarmte. Het massage apparaat biedt twee verschillende opties; gebruik hem met handgreep om moeilijk bereikbare lichaamsdelen zoals de rug te masseren of zonder de handgreep voor een directe en krachtige massage. Warmte en infrarood massage Instelbare massage intensiteit Twee massage opzetstukken Handvat is los te maken Vermogen: 22 Watt Normaal G4,0G Lezersprijs €54,95* Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel Categorie Gezondheid en Bewegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 102