Franse regering speelt met vuur 81 buitenland Stem en maak kans op een vakantie aan zee*! Belgen worden overal en altijd gefilmd door een bewakingscamera Tsjernobyl herdacht Boerderij groenten 8.fruit vrijdag 27 april 2012 Agrarisch^ 2012 Ondernemer Kijk op www.agrarischondernemer.nl voor de genomineerden, hun bedrijf en motivatie. Stemmen kan tot en met 19 mei a.s. Piusmvci; liraffiism ABNAMRO FLYNTH '1armers t.w.v. 800,-. Prijs beschikbaar gesteld door www.Topparken.nl door onze correspondent Eric Bracke BRUSSEL - De Belg - kan er niet meer aan ontsnappen. Hij wordt vrijwel permanent door camera's gevolgd. Het begint meestal al 's ochtends als hij met de auto op weg gaat. Daarna bij het binnenrij den van de ondergrondse garage, op de werkplek zelf, als de kinde ren bij school worden opgehaald en 's avonds bij de tennisclub. Er is een wildgroei van bewakings camera's. Veel gemeenten sprin gen lichtzinnig om met de vergun ningverlening. De afgelopen twee jaar is het aantal bewakingscame ra's bijna verdrievoudigd. De wet geving loopt hopeloos achter, meent de Commissie voor de be scherming van de persoonlijke le venssfeer, de privacycommissie. Sinds maart 2007 bestaat er een wet op de bewakingscamera's. Toch heerst er veel onduidelijk heid, ook onder gemeenteambte naren. Zelfs politiekorpsen weten niet altijd wat wel en niet mag, me de door de zich snel ontwikkelen de technologie. Zo gingen in Merchtem milieu-ambtenaren op pad met een bril met ingebouwde camera. Daarmee betrapten ze bur gers die zich 'illegaal' van afval ont deden op heterdaad. Meestal jonge ren die blikjes en peuken op de grond gooiden. Maar een camera- bril blijkt onwettig. Verborgen mo biele camera's mogen alleen wor den gebruikt in mensenmassa's. De nieuwe camerasystemen van de politie om nummerplaten van voorbijrijdende auto's te registre ren en zo te kunnen vergelijken met databanken over gestolen en gezochte voertuigen, leveren ook problemen op. Dat geldt eveneens voor camera's gekoppeld aan een databank met gezochte personen. „Voor deze systemen volstaat de wet niet meer", zegt Eva Wiertz van de privacycommissie. De dag voordat iemand een bewa kingscamera in gebruik neemt, moet dat elektronisch gemeld wor den aan de privacycommissie. Ook de korpschef van de politie krijgt een melding. Op de website van de commissie kan iedereen zien waar zich camera's bevinden. Veruit de meeste camera's hangen in Vlaanderen en Brussel. De Wa len worden gemiddeld iets minder vaak gefilmd. De privacycommis sie vindt dat sommigen gemeen ten de camera's erg willekeurig en zonder goede reden installeren. MOSKOU - Een Oekraïense vrouw rouwt op het graf van haar zoon in Moskou. De man was één van de brand weerlieden die gewond naar de Russische hoofdstad werden overgebracht vlak na de ontploffing van de kerncentrale in Tsjernobyl in 1986, gisteren precies 26 jaar geleden. Rusland, Oekraïne en Wit-Rusland herdach ten de ramp gisteren. Ongeveer 45.000 mensen hebben lichamelijke klachten na de catastrofe en zo'n driedui zend overleden er, aldus het Russische ministerie van Rampenbestrijding. foto Sergej llnitsky/EPA Parijs wil ingrijpen als Annan faalt De Franse minister Alain Juppé vindt dat de VN mili tair moeten ingrijpen als het vredesplan van Kofi Annan niet werkt. En dat plan zal niet werken. door Carel Coseling Tot nu toe was het een ta boe. Het Westen zou in Syrië niet militair ingrij pen zoals het in 2011 wel deed in Libië. De operatie in Noord-Afrika om het geweld van dictator Muammar Kaddafi tegen zijn eigen volk te stoppen, was uniek. Ongeacht de gebeurtenis sen in Syrië. Alain Juppé, de Fran se minister van Buitenlandse Za ken, heeft het taboe nu doorbro ken. Volgens hem moet de VN mi litair ingrijpen als blijkt dat het vre desplan door Syrië van VN-gezant Kofi Annan, niet werkt. Een beslissing moet eind volgende week vallen als Annan de VN op nieuw rapport moet uitbrengen. Juppé speelt met vuur. De be windsman weet donders goed dat Annans vredesplan niet functio neert. Een staakt-het-vuren wordt vrijwel permanent geschonden door de Syrische strijdkrachten. Er zijn inmiddels elf ongewapende VN-waamemers in Syrië, een land ruim vier keer zo groot als Neder land. Hun aantal moet dit weekein de tot dertig zijn opgevoerd. Ze kunnen echter niets. Het Syrische regime staat hen niet toe zich per helikopter of vliegtuig te verplaat sen. Zijn de VN-blauwhelmen weg, dan worden de gevechten herstart. En worden gewone Sy- riërs die contact hebben gehad met de waarnemers opgepakt, ver hoord, gemarteld of gedood. Op YouTube zijn zelfs beelden te zien van mensen die levend worden be graven. Op 5 mei moet Annan aangeven of zijn vredesplan werkt of niet. Bij een negatief antwoord - en dat is zeker - 'moeten we naar een nieuwe fase'. Juppé wil dan hoofd stuk 7 van het VN-charter gaan ge bruiken. Dat staat militair ingrij pen toe als vreedzame acties be doeld om agressie tegen te gaan en de vrede te bewaren, falen. Probleem voor Juppé: Rusland en China, beide VN-vetomachten, zul len een militair ingrijpen blokke ren. En zelfs als zij dat niet doen, dan zal de Syrische president Bas- har al-Assad, daarin gesteund door zijn radicale moslimbroeders in Iran, de komst van een buiten lands leger op alle mogelijke wij zen frustreren en blokkeren. Al-Assad wil tijd winnen en de burgeroorlog op zijn eigen manier ten einde brengen. Ongeacht het aantal slachtoffers. Als hij maar aan de macht kan blijven. Good Farming welfare varkenshouders Twant ludo Poets Meerlo jos Looije Maasdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8