'Drugs? We zijn niet gek!1 zeeland i 25 Druk stel CA Poppetje aankleden is nog een hele opgave Buslijn in weekend naar binnenstad Hulst stopt Auris Hybride Toyota Auris Hybride CAPPENDIJK TOYOTA Vakantie-eiland Braakman opent wandelroute z vrijdag 27 april 2012 Evert en Tessie zijn ondernemers in hart en nieren. Evert is eigenaar van de speciaalzaak, Tessie van een landbouwbedrijf, en samen runnen ze ook nog hotel De Vier Heemskinderen, tegenover hun tuinwinkel. door Martijn de Koning ZUIDZANDE - Ze zijn bijna niet te ontlopen, de dames die sinds vo rig jaar op allerlei activiteiten in West-Zeeuws-Vlaanderen in oude dracht verschijnen. En dat is nu net de bedoeling, verklaren be stuursleden Jenny Rosendaal en Jenny Focke. De club, die vorig jaar werd opge richt, heeft vooral een educatieve functie en wil zich dus overal la ten zien. „We zijn trots op onze streek en zijn historie", legt Rosendaal uit. „Klederdracht is daar een belangrijk onderdeel van. En dat willen we graag doorge ven." Het nieuwste initiatief van de stichting past in dat plaatje. De club ontwikkelde een papieren paspoppetje. De kledingstukken moeten apart worden uitgeknipt, waarna het poppetje in de goede volgorde moet worden aange kleed. Door het forse aantal kle- dinglagen is dat nog best een opga ve. Met het op de markt brengen van het poppetje wil de stichting meer dere doelgroepen bereiken, legt Rosendaal uit. „We richten ons op toeristen die iets leuks mee naar huis willen nemen. Daarnaast is dit ook hartstikke leuk voor kinde ren hier uit de streek." De poppe tjes zijn straks voor 7,50 euro te koop bij de stichting. Rosendaal hoopt dat ook de VW, campings en souvenirswinkels het product in de schappen willen leggen. De dames in dracht blijven daar naast elke gelegenheid aangrijpen om zich te laten zien. Ook geven ze presentaties, onder meer op scholen. De stichting heeft daar naast plannen voor nieuwe activi teiten komende zomer. Daaronder is een fietstocht in dracht op oma- fietsen. „We hebben nog zulke fiet sen nodig", geeft Rosendaal aan. „We hopen dat mensen die er één of meer beschikbaar hebben, zich bij ons willen melden." Daarnaast is de club hard op zoek naar opslagruimte. De kleding ligt nu opgeslagen op allerlei plekken, van de zolders van de bestuursle den tot het voormalige gemeente huis in Aardenburg: „Het zou hele maal mooi zijn als we daarbij ook een kleine expositieruimte kun nen inrichten", zegt Rosendaal. „Dan maken we veel beter zicht baar wat we aan het doen zijn." Zie ook www.pzc.nl/video foto Mark Neelemans De Raad van State veegde eer der deze week een besluit van de gemeente Sluis over de 'Spe ciaalzaak IJzendijke' van tafel. Ei genaar Evert de Clercq mag daar door gewoon hennepzaad blij ven verkopen. door Martijn de Koning Opluchting en een 'zie je nou wei-gevoel' stre den woensdagochtend om voorrang bij Evert de Clercq en zijn vriendin Tessie Haverbeke. De eigenaren van 'Spe ciaalzaak IJzendijke' kregen van de Raad van State gelijk in hun strijd voor een vergunning om hennep zaad te verkopen. Althans, dat is in het kort waar het op neerkomt. In de praktijk lag het wat ingewikkelder. De juridi sche strijd begon bijna drie jaar ge leden, toen De Clercq van de toen malige burgemeester Jaap Sala geen toestemming kreeg om een 'head-, smart- en growshop' te ex ploiteren. Hoewel de zaak geen (soft)drugs verkoopt, is zo'n ver gunning nodig om hennepzaad in de schappen te hebben. Kort daarvoor was De Clercq door Sala opgedragen zo'n vergunning aan te vragen. „Dat kwam volledig uit de lucht vallen", geeft hij nu aan. „Ik had deze zaak toen al der tien jaar. En al die tijd heb ik on der meer hennepzaad verkocht." Onder meer, benadrukt het duo. „Wij zijn eigenlijk een winkel van sinkel", verklaart Haverbeke. „Je kan echt van alles krijgen dat met tuinen te maken heeft. En we leve ren ook afzuiginstallaties aan hore cabedrijven." Voor de verkoop van 'hennepzaad' was echter een apar te vergunning nodig. En die kreeg De Clercq na zijn aanvraag niet. Burgemeester Sala baseerde dat be sluit op een rapport van het bu reau Bibob. Dat onderzoekt of ie mand 'integer' genoeg is om zo'n vergunning te krijgen. De Clercq kwam in het verleden een aantal keer met de politie in aanraking (vriendin Tessie: 'daar moeten we niet omheen praten, maar het is wel heel lang geleden'), en zou zijn vergunning kunnen misbrui ken voor 'criminele doeleinden, oordeelden het bureau en Sa- la.„Door die weigering konden we de winkel wel voortzetten, maar dan zonder het verkoop van de hennepzaadjes", legt Haverbeke uit. „En daarin zit een groot deel van onze omzet." Het duo ging de juridische strijd aan. De Raad van State oordeelde woensdag dat het Bibob-rapport gebaseerd is op veel te vage argu menten. Het betekent dat De Clercq hennepzaad mag blijven verkopen, maar ook dat zijn naam voor een groot deel gezuiverd is. Het duo kent immers ook de ge ruchten die in IJzendijke en om streken de ronde doen. Haverbeke: „We zouden hier een coffeeshop runnen en in het criminele circuit zitten. Onzin. Dan zouden we al lang betrapt zijn. We hebben zo vaak controle gehad. Steeds was al les in orde. We zouden trouwens ook wel gek zijn. De winkel loopt goed: we hebben twee vaste mede werkers die hun gezin moeten on derhouden. Dat gaan we echt niet op het spel zetten." Jenny Rosendaal (links) en Jenny Focke hebben weinig moeite met het aan kleden van het klederdrachtpoppetje. foto Mark Neelemans TOYOTA Reken maar. - Geen belasting tot 2014 -14% bijtelling Ongeëvenaarde kwaliteit al vanaf 20.990,- U hoeft er niet lang over na te denken. De keuze voor de Auris joday Hybride is een logische. Waarbij alleen het beste telt. En blijft Tomorroiu tellen. Maak vandaag nog een proefrit. Kijk ook op toyota.nl Toyota voor meer informatie over de nieuwe Full Hybrid Auris. Mr.F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel, 0115-617751 door Eugène Verstraeten HULST - De Hulster binnenstad is vanaf volgende maand in het week end niet meer bereikbaar met het openbaar vervoer. De provincie trekt de stekker uit de verlengde buslijn 89 omdat er te weinig passa giers zijn. De gemeente en de provincie beslo ten in 2010 een proef van twee jaar uit te voeren. Dit naar aanleiding van een motie van de gemeente raad om de bereikbaarheid van de binnenstad met het openbaar ver voer te verbeteren. Doordeweeks rijdt de buurtbus tot in het cen trum. In het weekend rijdt sinds twee jaar de streekbus lijn 89 van Walsoorden naar Hulst door de bin nenstad. De bus doet ook het Back terrein aan en het centrum van Clinge. In dat dorp kwam in het weekend alleen de Bredabus en dan nog uitsluitend met twee stop plaatsen vooraan in Clinge. De uitbreiding van lijn 89 in het wëekend kost per jaar zo'n 50.000 euro. Het leeuwendeel wordt be taald door de provincie. De ge meente Hulst stopt er jaarlijks ook nog 7500 euro in. „Nu na twee jaar is de conclusie dat er van de busvoorziening in het weekend bijna geen gebruik wordt gemaakt", zegt wethouder Clen de Kraker. „Soms zijn er niet meer dan twee passagiers en het is ook aal voorgekomen dat er maar één persoon gebruikmaakte van de bus." De wijkraad Hulst Binnenstad vindt het belangrijk dat de bus dienst blijft. De Kraker: „Maar het kost 10.000 euro per week en als er dan één passagier meereist, dan is het niet realistisch om die lijn in stand te houden." HOEK - Vakantie-eiland Braakman in Hoek heeft sinds deze week een nieuwe wandelroute op haar ter rein voor wandelaars die van na tuur en onverharde wegen hou den. Het pad behoort tot de plannen voor een stevige kwaliteitsverbete ring op het vakantiepark. In sa menwerking met de provincie is er een route uitgezet van ruim vier kilometer. Die gaat over schelpen paden langs het water, graspaden door het natuurgebied en beziens waardigheden zoals een kinder boerderij, vogeluitkijkposten, Schotse Hooglanders en een kreek van 130 hectare. De wandelroute is het hele jaar gra tis te gebruiken. Tevens is er op de route gelegenheid om iets te eten en drinken. In 2013 wil het vakan tiepark nog meer natuur creëren op het park.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73