School Terhole met sluiting bedreigd ZEEUWS-VLAANDEREN Spelevaren in Grote Kerk op eerste editie Maritiem Terneuzen Schoolbestuur en ouders beraden zich over toekomst van Tervliet; scholen Zandstraat en Waterlandkerkje wel dicht Muziekfestival jeugd West-Z-Vlaanderen Gestolen handtas van 78-jarige vrouw terug 'Slechtvalken maken veel te veel ruzie' Nog dagen €10.000 c\ j^iaar tajjl VRIJDAG 27 april 2012 21 De '1816' volgende zomer in Zeeland 22 en 23 door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - Basisschool Tervliet in Terhole wordt met sluiting be dreigd. Momenteel telt het dorps schooltje 24 leerlingen, dat is slechts één kind boven de door het Rijk gehanteerde opheffings norm. Het schoolbestuur, de mede zeggenschapsraad en de ouders be raden zich over de toekomst van Tervliet; doorgaan of sluiten en de kinderen onderbrengen op een ba sisschool elders. De Hulster wethouder Frank van Driessche (onderwijs) spreekt van een 'wankele situatie'. „Als er een gezin vertrekt uit Ter hole, dan is er echt een probleem, maar komt er eentje bij, dan kan Tervliet weer lange tijd vooruit. In deze situatie is het lastig een afwe ging te maken maar het moet wel gebeuren." Steeds meer kleine basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen komen in het nauw. Met nog 27 leerlingen in de schoolbanken, besloot het bestuur van basisschool 't Zand in Zand straat onlangs de handdoek in de ring te gooien en vanaf het nieuwe schooljaar te fuseren met De Werf in Philippine. Basisschool Inspecteur Leenhouts in Waterlandkerkje telt dit jaar nog maar vijftien leerlingen en is daarmee ruim onder de ophef fingsnorm geschoten. De leerlin gen zullen vanaf het nieuwe schooljaar les krijgen in basis school De Schuttershoek in Ijzen- dij ke. Scholengroep Leertij, waar Ter vliet onder valt, gaat niet over één nacht ijs. Bestuursvoorzitter Ge rard Langeraert van Leertij: „De ouders en de medezeggenschaps raad is nadrukkelijk gevraagd wat zij wensen. Uit een enquête moet blijken of Tervliet openblijft, of sluit." Volgens Langeraert is het nog te vroeg al te praten over welke basis school in beeld komt om de kinde ren van Tervliet te herbergen. Geo grafisch gezien lijkt De Oostvogel in Lamswaarde een logische keus. „Laat eerst maar eens duidelijk worden wat de ouders willen. Ik heb indicaties dat zij voorstander zijn van het openhouden van de school. Het gaat dan enkel over schooljaar 2012-2013." Geld speelt volgens Langeraert geen rol van betekenis in de beslis sing. Het Rijk stimuleert scholenfii- sies door het verstrekken van subsi die waarmee schoolbesturen perso neel van beide scholen nog een aantal jaren in dienst kunnen hou den. Het vooruitzicht van deze zak geld was voor scholenkoepel Kapriom (van 't Zand en De Werf) reden om al tot fusie over te gaan. TERNEUZEN - De Grote Kerk aan de Noord straat in Terneuzen verkeert tot en met maan dag in maritieme sferen. Shantykoor De Dek- zwabbers zong het evenement open met toe passelijke zeemansliederen, als Zwerven op Zee. En kapitein Willem van der Decken (Wil ly de Meijer) plaatste bij wijze van openings handeling zijn afgetakelde schip De Vliegende Hollander in een modelbotenbassin van vijf bij vijf meter (foto). ledereen mag in het bassin spelevaren met ge sponsorde sleepbootmodellen van de Zeeuw se modelbouwvereniging Zuid Zuidwest, één van de organisatoren van de eerste versie van Maritiem Terneuzen. Wim van der Meer van bouwplatenuitgeverij Scaldis zette er ook zijn schouders onder. Hij is ruim aanwezig met kar tonnen modellen van onder meer de Willem Ruys en Westerschelde-veerboten. Maritiem Terneuzen is vandaag, vrijdag, geopend van 13.00 tot 21.00 uur en van zaterdag tot en met maandag van 13.00 tot 17.00 uur. De Dekzwabbers treden zaterdag ook nog op, om 14.00 uur. foto Mark Neelemans IJ ZE N DIJ KE Muziekvereniging Geduld Over wint in IJzendijke heeft het initia tief genomen voor een muziekfesti val door jonge musici uit West- Zeeuws-Vlaanderen. Het moet za terdag 16 juni gebeuren. Alle jeugd leden van muziekverenigingen uit West-Zeeuws-Vlaanderen zijn wel kom. 's Ochtends zijn de repetities, 's middags volgt tot slot een geza menlijk concert. SAS VAN GENT De handtas die afgelopen zaterdaga vond rond elf uur aan de Canada laan in Sas van Gent is gestolen van een 78-jarige vrouw, is terug. Na de straatroof is die afgegeven bij een adres in Sas van Gent. De politie is op zoek naar de degene die de handtas daar heeft bezorgd (0900-8844). De vrouw is bij het in cident enkele meters meegesleurd. De dader reed op een scooter. AXEL Het ziet er niet naar uit dat de nest kast op de watertoren in Axel het thuis wordt voor jonge slechtval ken. De supersnelle vogels zitten nog wel in de omgeving van de to ren, maar hebben het te druk met ruziemaken. „Het is een constant gevecht om het territorium", zegt vogelkenner Wim Vink. „Ik vrees dat het niet meer tot broeden komt." A .Staatsloterij Koninginnedagtrekking 30 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69