Reünie 25 Vragen over onderzoek molen Krabbendijke Zwaargewonde bij sluizen Maandag 30 april Opril Grote Markt 4 Geopend van 08.00-11.00 uur Gemeente zoekt oorlogsslachtoffers Lezing over de mooiste aquariums 'Slechtvalken maken veel te veel ruzie' vrijdag 27 april 2012 'Kees de Blaey vroeg iedereen om wat herinneringen op papier te zetten voor de website. Bij vijf blaadjes stopte ik, want anders had een ander geen ruimte meer, vond ik. De Blaey zei: je moet een boek gaan schrijven'.' Ineke Marjee met hondjes Snuffel (links) en Krukel. foto Lex de Meester door Lilian Dominicus KRABBENDIJKE - Hoe staat het toch met het onderzoek naar de staat van onderhoud van molen De Ro- zeboom in Krabbendijke? Leefbaar Reimerswaal heeft er schriftelijke vragen over gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Acht maanden nadat de gemeente raad het college de opdracht had gegeven de zaak verder te onder zoeken, is er nog niets gebeurd. „In februari zouden ze eigenlijk met de stukken moeten zijn geko men, maar er heerst nu volledige radiostilte", zegt Marien Weststra- te van LR. De fractie wil onder meer weten of het werk al is aanbesteed, wat de resultaten van het onderzoek zijn, de financiële consequenties, of de molen in gebruik is en de ge meente aansprakelijk is voor alle kosten. In september nog had de gemeen teraad een uitgave van 47.000 euro voor reparatie in Krabbendijke af geketst. De raad was geschrokken van de plotselinge hoge onder houdskosten. Het houtwerk van de molen bleek ernstig aangetast te zijn, terwijl uit onderzoek van Stichting Cultureel Erfgoed Zee land een jaar ervoor niets was ge bleken. Er moest eerst maar een onderzoek komen. Oók moet het college bekijken of het mogelijk is om de drie Reimerswaalse molens (Rilland, Kruiningen en Krabben dijke zijn van de gemeente - Waar de is van Stichting De Zeeuwse Molen) in een beheerstichting on der te brengen. Volgens een woordvoerster van de gemeente Reimerswaal is er op dit moment een advies in de maak. HANSWEERT - Bij het sluizencomplex in Hansweert is donderdagochtend een persoon gewond geraakt, toen hij van de kade op tankschip Noort- stroom uit Geertruidenberg wilde stappen. Rond kwart voor vijf werd een traumahelikopter opgeroepen. Ook de brandweer was ter plaatse. De poli tie verklaarde dat de persoon met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Goes is vervoerd. foto Ronald de Jonge Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes -tel. (0113)21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl MIDDELBURG De gemeente Middelburg roept in woners op gegevens van slachtof fers uit de Tweede Wereldoorlog door te geven. De Oorlogsgraven stichting heeft gemeenten ge vraagd om een lijst op te stellen van de burgers die in de betreffen de gemeente zijn omgekomen. Ge gevens over oorlogsslachtoffers kunnen doorgegeven worden aan r.hoebeke @middelburg.nl KAPELLE Dhr. Wim Tomey geeft vrijdag 27 april een lezing bij aquariumvereni ging De Vuurneon. Er worden on der meer tips gegeven over aqua ria. De lezing wordt geïllustreerd met beelden. De voordracht begint om 20.00 uur aan de Bruelisstraat in Kapelle. De toegang is gratis. AXEL Het ziet er niet naar uit dat de nest kast op de watertoren in Axel het thuis wordt voor jonge slechtval ken. De supersnelle vogels zitten nog wel in de omgeving van de to ren, maar hebben het te druk met ruzie maken. „Het is een constant gevecht om het territorium", zegt vogelkenner Wim Vink. „Ik vrees dat het niet meer tot broeden komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67