KAK Ergernis over uitstallingen Orde brengen in de chaos aan steentjes is geduldig werk 221 zeeland WINKELS OPEN Nieuwe afbeelding op Kunstbak Verleden Kapelle centraal in nieuw fotoboekje Man (90) beroofd in bejaardenhuis Ondernemersvoorman hekelt nieuw beleid De Zeeuwsche Paerel tegen de vlakte KOOPZONDAG 29 APRIL VAN 1 3.00 - 1 7.00 UUR GOES - De Kunstbak op de Vlas- markt in Goes wordt woensdag 2 mei voorzien van een afbeelding van een prentbriefkaart van de noordzijde van de Vlasmarkt om streeks 1915. Het is de bedoeling dat de ene keer een half jaar lang een oude foto van Goes en de an dere keer een afbeelding door een Goese kunstenaar wordt geplaatst. Om u nog beter van dienst te zijn vernieuwen wij onze winkel Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur-tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. KAPELLE - Minister Jan-Kees de Ja ger als scholier en het complete ge zin van oud-premier Balkenende; die bijzondere foto's en nog veel meer zijn er opgenomen in het nieuwe boekje in de serie 'Uitge beeld verleden van...' van samen steller Cees van den Bovenkamp, dat dit keer Kapelle-Biezelinge be licht. Het bevat vele nooit eerder vertoonde foto's. Van den Boven kamp overhandigde het eerste exemplaar van het inmiddels 24ste boekje in de serie donderdag aan burgemeester Anton Stapelkamp. Ook Jan-Kees de Jager zou erbij zijn, maar hij moest vanwege de kabinetscrisis verstek laten gaan. MIDDELBURG - Een 90-jarige man uit Middelburg is woensdag in de hal van het bejaardenhuis waar hij woont, beroofd van zijn portemon nee. De man liep rond 15.00 uur naar de brievenbussen in de cen trale hal van het huis. Daar werd hij aangesproken door een hem onbekende man die geld wilde wisselen. Op het moment dat hij zijn portemonnee tevoorschijn haalde, werd deze uit zijn handen gegrist. De onbekende man rende er vervolgens mee weg. Het is niet bekend hoeveel geld er in de porte monnee zat. vrijdag 27 april 2012 1 B door Luc Oggel GOES - De Ondernemers Organisa tie Goes (OOG) is niet gelukkig met het gewijzigde uitstallingenbe- leid van de gemeente. Dat liet voorzitter Ron Berks donderdaga vond duidelijk merken tijdens de raadscommissievergadering. Burgemeester en wethouders heb ben het uitstallingenbeleid aange past naar aanleiding van een door een raadsmeerderheid aangeno men WD-motie. Daarin werd ge steld dat, met het oog op de hand having, alleen nog regels over de veiligheid en de toegankelijkheid mochten worden opgelegd. Gevolg is dat in tegenstelling tot het eerde re beleid, binnen een meter van de gevel feitelijk alles mag worden buitengezet. Ook in de hoogte, want daar zijn geen criteria voor vastgesteld. Dat komt de uitstra ling van de binnenstad niet ten goede, vindt Berks. Hij betoogde dat er in samenspraak met de raad juist is afgesproken om de kwali teitselementen van de binnenstad te vergroten, 'bittere noodzaak om regionale en bovenregionale bezoe kers te trekken'. Met name het feit dat stoepborden - volgens het col lege een moeilijk te handhaven on derdeel - nu weer mogen worden geplaatst, zal volgens Berks niet bij dragen aan de uitstraling. Ook binnen de gemeenteraad werd verdeeld gereageerd op het nieuwe beleid. SP'er Floor van La moen kon zich het ongenoegen van Berks over het 'plotseling la ten vallen van de kwaliteitseisen' door de raad goed voorstellen. Ook wilde hij weten of op zogehe ten 'beachvlaggen' ook reclamebe lasting kan worden geheven. „Daar ga ik vanuit", antwoordde wethouder Loes Meeuwisse. Carel Bruring (GroenLinks) wees de WD er op dat die de motie zonder overleg met OOG had inge diend. Het CDA, dat tegen de mo tie stemde, legt zich 'vooralsnog' neer bij de nieuwe regels, maar, zei Hester van Rees, „we komen er op terug." PvdA, SGP-CU, D66 en uiteraard WD zijn voor. Wat be treft WD'er Dick van der Velde gaat het kwaliteitshandboek zeker niet de prullenbak in. „We willen er als gemeente alleen niet als een politieagent achteraan." Het nieuwe beleid wordt over een jaar geëvalueerd. KRUININGEN - Aannemingsbedrijf Hoondert is donderdag begonnen met de sloop van voormalig restaurant De Zeeuwsche Paerel en het naastgelegen pand Rijksweg 45 in Kruiningen. Het restaurant, dat al vier jaar leegstond, maakt plaats voor een nieuw appartementencomplex van R&B Wonen voor senioren. Het sloopwerk duurt zo'n drie weken. foto Willem Mieras Het Werkleerbedrijf van Emergis geeft mensen met psychische problemen met aangepast werk wat zelfwaardering terug. Dat lukt zeker met de nieuwe winkel in tweedehands Lego en de Huisdrukkerij, die gisteren opende. door Claudia Sondervan Legomodellen die in win kels al lang niet meer te krijgen zijn, zoals een compleet raketlanceer- platform, staan er. Maar ook Lego City-schepen, kastelen en er is een magazijn vol dozen met elk model steentje dat inter- net-legomarkt BrickLink identifice ren kan. De Werkleer-Legowinkel van Emergis in Goes verwerkte af gelopen jaar achthonderd kilo ge bruikte Legostenen tot complete bouwpakketten. Ze zijn in de nieu we winkel in het Trefpuntgebouw aan het Joannaplantsoen in Goes niet altijd te koop in de originele doos, maar wel voor een klein prijsje en met bouwtekeningen. „We verzamelen adressen via inter net en rijden door het hele land om Lego op te halen bij mensen die er vanaf willen", vertellen Mar jolein van Deventer, die voor haar opleiding tot administratief mede werker stage loopt bij het Werk leerbedrijf en Renée Visscher, die er kookt en boodschappen doet en die nu ook in de Legowinkel staat „Van het geld dat we verdienen, ko pen we weer nieuwe Lego." Die lego wordt in kussenslopen in de wasmachine schoongewassen, waarna dozen vol allerhande on derdeeltjes bij de sorteerders te rechtkomen. „Er zijn zoveel kleu ren en vormen", weet William Bre wer, een van de mensen die orde in de chaos aan steentjes brengt. „Toen ik kind was, had je enkel steentjes in wit, rood, blauw, geel en groen. Moet je nu eens kijken." Brewer besteedt een paar uur per dag aan het uitzoekwerk. „Het is scherp opletten", zegt hij, gebogen over zeven bakken rode steentjes. Die bakken komen terecht bij het magazijn van vrijwilliger Martin Daams, die Yuksel Unver opleidt tot beheerder. „Alles moet op zijn plaats blijven, anders wordt het weer chaos", zegt Unver. „Ik heb een diploma magazijnmedewer ker, maar Martin heeft ervaring als magazijnbeheerder. Hij leert me het vak, zodat de bouwers kunnen vinden wat ze nodig hebben om de modelbouwpakketten goed sa men te stellen. Ik weet alleen nog niet alle namen van de steentjes." Dat komt gaandeweg, stelt Daams gerust. „Als je een bepaalde vorm een keer hebt opgezocht in de cata logus, weet je de volgende keer waar je het ongeveer gevonden hebt." Ook mensen die een onderdeel van een Legomodel missen - de deeltjes zijn uiterst gevoelig voor stofzuigers - kunnen terecht in het magazijn van de Legowinkel. Te gen een klein bedragje. Astrid Koops beoefent het ambacht van het boekbinden in het Werkleerbe drijf. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64