Na 176 jaar stopt Vissertoys ermee BEVELANDEN/THOLEN Pas op voor de paaltjes Eigenaar Goese speelgoedwinkel wil 'ijsberg bijtijds ontwijken' Ludiek protest almanak Eén en al oor 30 Mar \aO<£ VRIJDAG 27 april 2012 PZC Zelfwaardering terug dankzij Lego 22 en 23 door Luc Oggel GOES - Speelgoedwinkel Vissertoys aan de Lange Kerkstraat in Goes houdt per 31 juli op te bestaan als fysieke winkel. Vissertoys, na Fa- bery de Jonge de oudste zelfstandi ge winkel van Goes, is al sinds 1836 van vader op zoon overge gaan. Meerdere factoren liggen aan het besluit ten grondslag, zegt eige naar Marco Visser (46). Hij noemt onder meer de economische crisis, toenemende intemetconcurrentie en minder persoonlijk contact met leveranciers als belangrijke fac toren om met het familiebedrijf te stoppen. De winkel onderscheidde zich altijd door het ruime aanbod aan modelauto's en -treinen, maar ook die markt is volgens Visser niet meer rendabel. „Je ziet de ver grijzing heel erg. Op websites als Marktplaats zijn modeltreinen zo'n beetje de grootste categorie." Vissertoys blijft na 31 juli wel ac tief als webwinkel. Visser beseft dat hij daarmee feitelijk hetzelfde doet als andere webshops, name lijk het beconcurreren van 'stenen' winkels. Toch gelooft hij ook wel in de gedachte achter 'Het Nieuwe Winkelen', het integreren van onli ne en fysiek winkelen waar onder nemersorganisatie OOG de Goese winkeliers warm voor wil maken. „Helaas draait een speelgoedwin kel vandaag de dag voor het over grote deel op massaspeelgoed. Ik kan in de huidige winkel mijn idee over speelgoed niet langer op een economisch verantwoorde wij ze ten uitvoer brengen. En, anders dan de kapitein van de Titanic, ontwijk ik de ijsberg liever bij tijds", zegt Visser met gevoel voor drama. Bij de speelgoedwinkel wer ken naast Visser zelf nog zeven mensen, zij moeten op zoek naar een andere baan. Voor het winkel pand is inmiddels een nieuwe huurder gevonden, Witteveen (da mes) mode uit Zeist opent er een nieuw filiaal. Dat bedrijf had overi gens al eerder een winkel in Goes Op 29 april, koopzondag, begint Vissertoys met de opheffingsuitver koop. www.vissertoys.nl GOES - Pas op voor de paaltjes, houd koers en laat weten wat je wil: in een oogopslag is hel der dat hier verkeersexamen wordt gedaan. feloranje hesjes met opvallend gedisciplineerd verkeersgedrag zes kilometer van de Goese wegen. De leerlingen uit groepen 7 en 8 van zeventien basisscholen moeten laten zien dat ze wel weten hoe het moet. De route voert vanaf het parkeerterrein bij de Vierlinden langs de scholen voor voortgezet onderwijs. Onderweg passeren de kinderen rotondes, kruispunten, spoorovergangen en oversteek plaatsen. Hun fietsen worden ook nagezien. Op de aanwezigheid van werkende verlich ting, onder meer. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl WAARDE - In de Koninginnedagop tocht van Waarde rijdt een zelfge maakte bibliobus en loopt een le vend boek dit jaar mee. Het is een spontaan protest van een groepje inwoners, dat zich zorgen maakt over het verdwijnen van deze voor ziening voor het dorp. De dorps raad haalt daarnaast handtekenin gen op. Volgens een woordvoer ster is het nog niet voldoende dui delijk wat de plug-in, die de biblio bus zal vervangen, inhoudt. Ze zaten genoeglijk op een terrasje die drie vriendinnen. Even uit de sleur, even bijkletsen. De conversatie ging over telefoongesprekken en de dames waren stevig tegen elkaar aan het opbieden. Over hoe vermoeiend een telefoongesprek soms kan zijn. „Ik heb écht een keer de blaren op mijn tong gepraat. Heb ik dagen last van gehad", sprak de één. Een ander reageerde met de opmerking dat zij na langdurige telefoongesprekken vooral last heeft van een zeer oor. De derde verklaarde dat zij dat nou óók altijd heeft; zere oren na lang bellen. De vrouw met de de blaren op de tong bleek van zere oren géén last te hebben. „Maar ja, ik luister ook ei genlijk nooit naar wat er tegen me gezegd wordt." Éd Hoofdprijs i 3e\Vce maaocy dagen dO.000 "„"Va, .-..ju:-...-..- V Jfe: Staatsloterij Konmginnedagtrekking 30 april 1È2F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63