'Pizzeria terecht gesloten' DOMINICUS Gedenktekens Orde in de chaos aan steentjes Vissertoys stopt na 176 jaar 241 zeeland Veerdienst gered, haven Perkpolder gebaggerd www.dominicusgedenktekens.nl vrijdag 27 april 2012 door Ton van den Nouweland RENESSE - B en W van Schou- wen-Duiveland hebben terecht de horecavergunning van pizzeria De Vismijn in Renesse ingetrokken. Tot die conclusie komt de gemeen telijke Bezwarencommissie, waar bij de exploitant van De Vismijn in beroep was gegaan. De vergunning werd ingetrokken nadat boven de pizzeria een hen nepkwekerij was ontdekt. De ex ploitant zegt hiervan niets te heb ben geweten en door de rechtbank te zijn vrijgesproken van mede plichtigheid. Bovendien zou de gemeente al veel eerder van de -kwekerij heb ben geweten en toen niets hebben gedaan. Daarmee zou zij haar be voegdheid tot het intrekken van de vergunning hebben verspeeld. Tenslotte zouden B en W de term 'slecht levensgedrag' uit de Drank en Horecawet te ruim hebben uit- B en W zeggen dat de wiet- kwekerij slechts aanleiding was voor het intrekken van de vergun ning en dat aan het besluit een reeks van overtredingen ten grond slag ligt. De vergunning is daarom inderdaad wegens 'slecht levensge drag' van de exploitant ingetrok ken. B en W Verklaren verder dat zij bij het intrekken van de vergun ning aan de wettelijke termijnen hebben gehouden. De Bezwaren commissie deelt die mening. Westkapel Ie 01 18-571 436 Goes 0113-277 200 Dordrecht 078-618 28 I Rotterdam 010-270 90 09 Het Werkleerbedrijf van Emergis geeft mensen met psychische problemen met aangepast werk wat zelfwaardering terug. Dat lukt zeker met de nieuwe winkel in tweedehands Lego en de Huisdrukkerij die gisteren openden. door Claudia Sondervan Legomodellen die in winkels allang niet meer te krijgen zijn, zoals een compleet ra- ketlanceerplatform, staan er. Maar ook Lego City-schepen, kastelen en er is een magazijn vol dozen met elk model steentje dat inter- net-legomarkt BrickLink identifice ren kan. De Werkleer-Legowinkel van Emergis in Goes verwerkte af gelopen jaar achthonderd kilo ge bruikte Legostenen tot complete bouwpakketten. Ze zijn in de nieu we winkel in het Trefpuntgebouw aan het Joannaplantsoen niet al tijd te koop in de originele doos, maar wel voor een klein prijsje én met bouwtekeningen. „We verzamelen adressen via inter net en rijden door het hele land om Lego op te halen bij mensen die er vanaf willen", vertellen Mar jolein van Deventeren Renée Vis- scher. „Van het geld dat we verdie nen, kopen we nieuwe Lego." Die lego wordt in kussenslopen in de wasmachine gewassen, waarna do zen vol onderdeeltjes bij de sor teerders terechtkomen. „Er zijn zo veel kleuren en vormen", weet William Brewer, één van de men sen die orde in de chaos aan steen tjes brengt. „Toen ik kind was, had je enkel steentjes in wit, rood, blauw, geel en groen. Moet je nu eens kijken." Brewer besteedt een paar uur per dag aan het uitzoek werk. „Het is scherp opletten", zegt hij, gebogen over zeven bak ken rode steentjes. Die bakken komen terecht bij het magazijn van vrijwilliger Martin Daams, die Yuksel Unver opleidt tot beheerder. „Alles moet op zijn plaats blijven, anders wordt het weer chaos", zegt Unver. „Ik heb een diploma magazijnmedewer ker, maar Martin heeft ervaring als magazijnbeheerder. Hij leert me dat, zodat de bouwers kunnen vin den wat ze nodig hebben om de pakketten goed samen te stellen." Ook mensen die een onderdeel van een Legomodel missen - de deeltjes zijn uiterst gevoelig voor stofzuigers - kunnen terecht in het magazijn van de Legowinkel. Astrid Koops beoefent het ambacht van het boekbinden in het Werkleerbe drijf. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Speelgoedwinkel Vissertoys aan de,Lange Kerkstraat in Goes houdt per 31 juli op te bestaan als fysieke winkel. Daarmee komt een einde aan de op één na oudste zelf standige winkel van Goes, die al sinds 1836 van vader op zoon is overgegaan. Meerdere factoren liggen aan het besluit ten grondslag, zegt eige naar Marco Visser (46). Hij noemt onder meer de economische crisis, toenemende internetconcurrentie en minder persoonlijk contact met leveranciers als belangrijke fac toren om met het familiebedrijf te stoppen. De winkel onderscheidde zich altijd door het ruime aanbod aan modelauto's en -treinen, maar ook die markt is volgens Visser niet meer rendabel. „Je ziet de ver grijzing heel erg. Op websites als Marktplaats zijn modeltreinen zo'n beetje de grootste categorie." Vissertoys blijft na 31 juli wel ac tief als webwinkel. Visser beseft dat hij daarmee feitelijk hetzelfde doet als andere webshops, name lijk het beconcurreren van 'stenen' winkels. Toch gelooft hij ook wel in de gedachte achter 'Het Nieuwe Winkelen', het integreren van onli ne en fysiek winkelen waar onder nemersorganisatie OOG de Goese winkeliers warm voor wil maken. „Helaas draait een speelgoedwin kel vandaag de dag voor het over grote deel op massaspeelgoed. Ik kan in de huidige winkel mijn idee over speelgoed niet langer op een economisch verantwoorde wij ze ten uitvoer brengen. En, anders dan de kapitein van de Titanic, ontwijk ik de ijsberg liever bij tijds", zegt Visser met gevoel voor drama. Bij de speelgoedwinkel wer ken naast Visser zelf nog zeven mensen, zij moeten op zoek naar een andere baan. Voor het winkel pand is inmiddels een nieuwe huurder gevonden, Witteveen (da mes) mode uit Zeist opent er een nieuw filiaal. Komende zondag, koopzondag, be gint Vissertoys met de opheffings uitverkoop. www.vissertoys.nl door Eugène Verstraeten PERKPOLDER - Rijkswaterstaat gaat eind mei de oude veerhaven van Perkpolder gedeeltelijk uitbagge ren. Daarmee is de toegankelijk heid van de haven voor de toeris tische veerdienst Perkpolder-Hans- weert gewaarborgd. De veerdienst moest vorig zomer seizoen worden gestopt nadat de boot De Atol van schipper Lau rens de Brouwer averij opliep, toen die vastliep in de dichtgeslib de haven. De gemeente Hulst, de provincie en Rijkswaterstaat wilden geen van drieën de baggerkosten beta len, maar nu heeft Rijkswaterstaat als eigenaar van de haven het toch opgepakt. „Ik ben blij dat de veer dienst daarmee gered is", zegt wet houder Clen de Kraker. „De Brou wer krijgt ook een aanmeerplaats in het plan Perkpolder. Ik hoop dat hij dan goede zaken zal doen." De Brouwer hoopt op een betere zomer, en dus meer passagiers dan vorig jaar. „Toch zeker omdat de subsidie van de gemeente ook weer minder is." De Atol vaart dit seizoen van zondag 1 juli tot en met vrijdag 31 augustus. Er zijn ge durende vier dagen per week tel kens drie afvaarten. Meer info via www.de-atol.nl/veerdienst.htm Een gedenksteen zorgt voor een speciale herinnering aan een dierbare. Bij Dominicus helpen we u graag bij het vertalen van uw wensen in natuursteen, RVS of glas. Bezoek onze website voor meer informatie en inspiratie. Of maak een afspraak voor een persoonlijk advies in een van onze showrooms of monumententuin (Dordrecht). Voor ieder budget is er een mogelijkheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60