zeeland 123 JSr Internet Meeste mensen zien toerist graag komen WV aan de slag met contributie en formatie mm Oranjeconcert Duivelands mannenkoor w M(ciïPLUS Laatste voorronde van Regioruis Waterbeestjes bekijken bij NME Voorzitter BBZ treedt af wegens ander werk Bingomiddag Anbo voor 50-plussers pekaar Vijfsterrendassificatie voor De Stelhoeve Mei-herdenking bij verzetsmonument Bingo voor kinderen in het dorpshuis Theater en muziek in fiZi vrijdag 27 april 2012 VW-informatrices Margo Grevel (staand, rechts) en Nienke Neele (zittend, links) in gesprek met gasten die binnenlopen bij de WV in Burgh-Haamste- de. foto Ronald den Dekker De website van de WV is te vinden via www.vwzee- land.nl Onder het kopje eilandhoppen kan worden doorgeklikt naar de diverse Zeeuwse regio's. Promo tie Zeeland Delta is te vinden via de website: www.promotiezeelanddelta.nl Een afgeladen parkeerterrein bij de supermarkt, te lang aarzelende chauffeurs bij af slagen, slingerende fietsers op pol derwegen en langere wachttijden bij kassa's en rotonde. Er kleven nadelen aan de zomerse drukte in Zeeland, maar het me rendeel van de Schouwen-Duive- landers ontvangt de vakantiegas ten met open armen. Zo lijkt ten minste te concluderen uit de tus senstand van de stelling 'Het is fijn dat de toeristen weer op Schou- wen-Duiveland zijn' op de PZC-si- te. Van de 414 stemmers geeft: 66 procent aan het met die stelling eens te zijn. Niet zo gek. Zonder die bezoekers zou er heel wat minder geld in Zeeland rollen. Volgens het Kennis centrum voor Kusttoerisme werd in 2010 in Zeeland ruim 205 mil joen euro besteed door Nederland se toeristen, exclusief vaste gasten. Ook binnen de eigen orga nisatie staat de WV niet stil. Naast de fusieplan nen wordt nagedacht over een an der, meer gebalanceerd contributie stelsel. Nu betalen de grootste be drijven het meest, terwijl het best zou kunnen dat zij in de praktijk het minst beroep doen op de orga nisatie. Verder wordt nagedacht over de mogelijkheden de formatie uit te breiden. Met in totaal 5,6 fte in dienst (verdeeld over meer partti mers) kan WV Schouwen-Duive- land een heel sterke frontoffice neerzetten, maar is er geen ruimte voor backoffice: de informatrices doen al het werk. Dat heeft als voordeel dat ze van de hoed en de rand weten en boeiend werk heb ben. Maar met wat menskracht extra zou de WV bijvoorbeeld op projectgebied meer kunnen doen. r:„— ri I De Tuin 1 kmc i Tuinmeubelen Lounge sets Parasols Barbecues Sauna's Spa's Weihoek 14 Kruiningen Gratis parkeren voor de deur Kijk voor meer informatie of bestel direct op www.detuin-kamer.nl DREISCHOR - Het Duivelands Man nenkoor verzorgt op Koninginne dag in de hervormde kerk in Dreischor haar traditionele Oran je-zangavond. Aan de avond werken verder mee kinderkoor Jedaja uit Nieuwer- kerk, pianist Bram Bout uit Tho- len en organisten Kees Deurloo en Stephan Folmer. In het programma van de Oran je-zangavond is veel samenzang van vaderlandse liederen opgeno men. De netto opbrengst van de zangavond gaat naar stichting Vrienden van Hebron in Nieuwer- kerk. De kerk is open vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. jujjSj SSfffySgKfiB j Klarinelweg 5 .Middelburg T OH 8 -628 707 www.alkuplus.nl ZIERI KZEE Metal, punkrock en pop domine ren de laatste voorronde Regioruis die vanavond (vrijdag) wordt ge houden in Brogum in Zierikzee. Deelnemers zijn Warhead en Main4 van Zuid-Beveland. De Pon tes schoolband ZZEEPP en Dread uit Zeeuws-Vlaanderen. DJ Jarah Damiel doet mee aan de DJ-con- test. De deelnemende bands en de DJ maken kans op een fïnaleplek. Regioruis begint om 20.00 uur. RENESSE Het Natuur en Milieu educatiecen trum in Renesse houdt een kinder middag wateronderzoek op woens dag 2 mei. De middag is bedoeld voor kinderen tussen de 8 en 12 jaar die het leuk vinden om proef jes te doen en naar waterbeestjes te kijken. Het onderzoek wordt ge daan in de sloot en de vijver op het terrein van het voormalig Ecosco- pe, naast het transferium. Opgeven: info@nmesd.nl ZIERIKZEE Voorzitter Wout Teunissen van Be wonersbelangen Binnenstad Zierik zee (BBZ) treedt af vanwege een nieuwe baan in het buitenland. Er zijn meer bestuursvacatures bij de BBZ. Die komen aan de orde tij dens de algemene ledenvergade ring, woensdag 2 mei om 20.00 uur in De Aveling aan de Oude Haven. ZIERIKZEE Vijftigplussers zijn dinsdagmiddag 1 mei weer welkom bij de bingo van de Anbo. Die wordt gehouden in het kerk- zaaltje naast De Beuze aan het Ha venplein in Zierikzee. De bingomolen gaat om 14.00 uur draaien. Vol is vol. Daarna dan gaat de deur op slot. Tuinverlichling Zwerfkeien Natuursteenkeien Gebakken Tegels bcrtratingfinatertalen by Kan aal weg S3 4401 PE Vlakc 013 38 16 62 info@pekaar.com wAvww.pekaar.com WEMELDINGE Groepsaccommodatië en bunga lowpark De Stelhoeve in Wemel- dinge is sinds kort geclassificeerd met vijf sterren door de Stichting Keurmerk Milieu, Veiligheid en Kwaliteit. De stichting waardeerde met name de mogelijkheden voor een zakelijk verblijf met onder meer de aparte vergaderlocatie 't Praathuys hoog. Verder werden de 14 ruime kamers in de herbouwde schuur en de loca tie aan de Oosterschelde als plus punten aangeduid. RENESSE Op Schouwen-Duiveland houdt de gemeente vrijdag 4 mei een centra le mei-herdenking. Deze wordt ge houden bij het verzetsmonument aan de Oude Moolweg in Renesse. Tijdens een korte samenkomst in het dorpshuis zijn er toespraken van schooldirecteur Paul Stal en burgemeester Gerard Rabelink. Bij het monument volgt een kransleg- ging. Na het blazen van de taptoe en twee minuten stilte om exact 20 uur volgt een rondgang langs de graven van 'de Tien van Renesse'. OOSTERLAND In het dorpshuis van Oosterland aan de Sint Joostdijk 27, wordt don derdag 3 mei een kinderbingo ge houden. Drie bingokaarten kosten 2,50 euro, inclusief limonade en iets lekkers. De middag begint om 14.00 uur. Opgeven kan voor 1 mei bij de beheerder: 0111-642078 of 06-30263460. ZIERIKZEE - In filmtheater fiZi in Zierikzee zijn donderdag 3 mei vier voor stellingen uit het Zeeuws Eenakterfestival te zien. Het gaat om de produc ties Bezoek van theatergroep Zierik, jopie en Bertus door toneelvereniging Kunstvrienden, Zo gaat dat van theatergroep Intermezzo en de monoloog Twee onder één kap door Ans Schilders. Verder verleent gitarist Albert de Vos (foto) zijn medewerking. Het is de negende keer dat fiZi een selectie uit het Eenakterfestival brengt. Dit initiatief gold destijds als compensatie voor het feit dat dit festival door de sluiting van theater Mondragon van het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater van Schouwen-Duiveland ver dween. De voorstelling begint om 20.00 uur. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema ^eschrrjvm^ OKllVWi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59