221 zeeland Couleur locale Internettende gast bezoekt VW-kantoor KAK Gewonde op schip WINKELS OPEN KOOPZONDAG 29 APRIL VAN 1 3.00 - 1 7.00 UUR SU Bestelbus rijdt in sloot langs A58 vrijdag 27 april 2012 V' i Baken in de buurt Er mag wel weer iets van het rigoureus gesnoeide groen teruggroeien, maar op zich bevalt het opeens goed zicht baar geworden VW-kantoor in Burgh-Haamstede Sylvia de Geest prima. 'Door de driehoeksvorm is het een opval lend gebouw. En heel herkenbaar.' De eigenheid van het gebied moet terug te zien zijn in de winkel. Dus: aan dacht voor vuurtorens, strand en natuur in Burgh-Haamstede en voor monu menten in Zierikzee. Renesse moet vooral strakker en jeugdiger zijn. door Esme Soesman Nooit eerder kwamen toeristen zo goed geïnformeerd het VW-kantoor bin nenlopen. Dankzij internet ligt Zeeland - lang voor dat vakantiegasten de dammen hebben bedwongen - voor hen open. Ondertussen neemt het aantal be zoekers aan de VW-kantoren op Schouwen-Duiveland toe. In 2011 kwamen in totaal 110.000 mensen over de drempel van de kantoren in Zierikzee, Burgh-Haamstede en Renesse. „Een VW-kantoor moet inspiratiepunt zijn. Het is meer dan zomaar een plek waar je een fietskaart kunt kopen", aldus Schouwen-Duivelands VW-direc- teur Sylvia de Geest. De drie VW-kantoren in deze regio moe ten zich meer dan ooit van elkaar gaan onderscheiden. „Couleur loc ale. De eigenheid van het gebied moet nog beter terugkomen in de winkel." En nee, het is niet vreemd dat on danks het almaar toenemende in ternet vakantiegangers nog altijd de VW-winkels binnenstuiven. „Vragen zijn veel doelgerichter ge worden", verklaart bestuursvoor zitter Henk Coomans van de VW Schouwen-Duiveland. En: „Een in- formatrice kan altijd meer vertel len dan je in een boekje kunt schrijven. Er is sprake van interac tie en je stemt af op persoonlijke De VW ontwikkelt zich intussen van informatiebron tot informatiemakelaar signalen", vult De Geest aan. Dat zelfde proces voltrekt zich overi gens ook op internet. Want ook op dat gebied trekt de toeristische branche in Zeeland hard aan veran dering. „De grens tussen werk en vakantie vervaagt. Gasten zijn con stant online. Reviews en social me dia zijn van groot belang. Ook voor bedrijven. Die twitteren en sturen nieuwsbrieven uit." De informatiehonger neemt toe, typeerde ook directeur Patrick Po- lie van Promotie Zeeland Delta eer der deze week tijdens een partici pantenvergadering van de VW het consumentengedrag. „Op elke tijd en op elke plaats willen men sen informatie." Op grond van analyse van de be zoekers op internet wordt de web site aangepast. Nu al bijvoorbeeld kan een persoonlijk profiel wor den aangemaakt. In de toekomst worden persoonlijke verhalen aan de website toegevoegd, die weer door mensen zijn te plaatsen op een platform als facebook. Ook wat de ontwikkeling van apps betreft zit Promotie Zeeland Delta niet stil. Zo zijn recent een Ontdek Zeelandapp en een Fiets- routeapp uitgebracht, die overi gens nog volop in ontwikkeling zijn. Die laatste app bijvoorbeeld geeft al iets over de omvang prijs (30 routes in Zeeland en op Goe- ree-Overflakkee), maar er komt nog veel meer aan. Over een week of zes kunnen fietsers via pushbe- richten worden gewezen op be zienswaardigheden of etablisse menten in de buurt. De VW ontwikkelt zich ondertus sen van informatiebron tot infor matiemakelaar. De VW wil een compleet aanbod van informatie hebben en dat weer handig door HANSWEERT - Bij het sluizencom- plex in Hansweert is donderdag ochtend een persoon gewond ge raakt, toen hij van de kade op tank schip Noortstroom uit Geertrui- denberg wilde stappen. Rond spelen naar haar leden. Coomans: „Als gastbedrijf vervullen we daar door een beetje de functie van dat oude VW-tje. Inclusief naar el kaar doorverwijzen, ja. We moe ten er met z'n allen de schouders onder zetten. Als het bij de buur man regent, is het raar als het bij mij niet druppelt." kwart voor vijf werd een trauma- helikopter opgeroepen. Ook de brandweer was ter plaatse. De poli tie verklaarde dat de persoon met onbekend letsel naar het zieken huis in Goes is vervoerd. GOES - Een 54-jarige man uit de ge meente Dirksland is donder dagnacht met zijn bestelbus in de de sloot langs de A58 beland. Hij raakte de rechterberm, botste te gen een boom en kwam in de sloot tot stilstand. De man is door de voorruit uit de bus geslingerd en op het gras beland. De man bleef ongedeerd. MEEST GELEZEN 1Wrevel over zondagse boete 2. Vergunning terecht ingetrokken 3. Alert! eist reparatie dorpshuis UW MENING Is het fijn dat de toeristen er weer zijn? Geef uw mening op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto m een album op www.pzc.nl/foto Om u nog beter van dienst te zijn vernieuwen wij onze winkel Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58