Alarm om gebrek aan vrijwilligers sZmm SCHOUWEN-DUIVELAND Kinderen zijn echt, de ballen niet lr\>. .a®. Noodkreet dorpsraad Oosterland; Oranjecomités Scharendijke en Nieuwerkerk stoppen I Man (90) beroofd almanak Eén en al oor 3^\y.e maa^ dagen €10„000 I 3°jaar VRIJDAG 27 april 2012 21 Internettende gast bezoekt VW-kantoor 22 en 23 door Piet Kleemans OOSTERLAND - Gebrek aan vrijwilli gers dreigt verschillende organisa ties op Schouwen-Duiveland de das om te doen. De dorpsraad Oos terland dreigt ten onder te gaan en de Oranjecomités van Nieuwer kerk en Scharendijke hebben door gebrek aan mensen, die zich er voor in willen zetten, allebei de stekker eruit getrokken. „Wij hebben nu acht jaar de kar getrokken en vinden dat het tijd wordt voor vers bloed", zegt voor zitter Peter van Santé van het Oranjecomité Scharendijke. Als een club als het Oranjecomité te lang uit dezelfde mensen bestaat, ligt volgens Van Santé de vervlak king op de loer. „We willen niet jaar in, jaar uit hetzelfde program ma bieden op Koninginnedag. Als je dit te lang doet, gaat dat ten kos te van de broodnodige frisse idee ën." Het Oranjecomité Scharendij ke is niet de enige club met een vrijwilligerstekort. Het Oranjeco mité Nieuwerkerk kampt met het zelfde probleem en dat was dusda nig nijpend dat besloten is de stek ken eruit te trekken. De Oranjever eniging voor Noordgouwe en Schuddebeurs houdt dapper stand, maar is wel naarstig op zoek naar nieuwe bestuursleden. Het probleem van de dorpsraad Oosterland is bijzonder hardnek kig. En het dreigt, zegt voorzitter Jeanette Bolle, uit te monden in opheffing van het lokale overlegor gaan. „Eentje is vertrokken, twee anderen hebben het heel druk met hun werk en weinig tijd voor de dorpsraad en zowel ik als secre taris en penningmeester Peter Ka- foe stoppen er in februari volgend jaar mee. Voor de overblijvenden wordt het dan wel héél moeilijk de dorpsraad draaiende te hou den." Bolle en Kafoe hebben er naar ei gen zeggen alles aan gedaan om Oosterlanders te enthousiasmeren voor de dorpsraad. Vergeeft, tot groot verdriet van Jeannette Bolle. Mocht het écht fout lopen, dan ko men de belangen van het dorp in het geding en dat zou haar bijzon der aan het hart gaan. „En ik snap het niet. Ik snap het gewoon echt niet. En het gevolg is wel dat we nu al minder aandacht aan sommi ge zaken kunnen schenken dan we zouden willen. Dus ik hoop écht dat er zich nieuwe vrijwilli gers gaan melden." Wie meer wil weten kan bellen met Jeanette Bol le: 0111-642191 of 06-33022839. RENESSE - Kinderen spelen met virtuele bal len op de Julianahoeve in Renesse. Deze cam ping heeft de primeur van de Eyeplay, een in teractieve spelcomputer die levensgrote spel len projecteert. De computer heeft bewegings sensoren en reageert daarmee op wat de kin deren doen. In het geheugen van de Eyeplay in Renesse zitten vijftig spellen. Directeur Pa trick Troost van de Julianahoeve was op zoek naar een attractie voor kinderen rond de 12 jaar. De Eyeplay voldoet daar aan. Vanaf de eerste dag stonden de kinderen in de rij om het ding uit te proberen. Het apparaat is daar om verhuisd naar een rustiger plek. Troost overweegt de aanschaf van een tweede rtie- gaspelcomputer. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Een 90-jarige man uit Middelburg is woensdag in de hal van het bejaardenhuis waar hij woont, beroofd van zijn portemon nee. De man liep rond 15.00 uur naar de brievenbussen in de hal van het huis. Daar werd hij aange sproken door een hem onbekende man die geld wilde wisselen. Op het moment dat hij zijn portemon nee pakte, werd deze uit zijn han den gegrist. De onbekende man rende er vervolgens mee weg. Ze zaten genoeglijk op een terrasje, die drie vriendinnen. Even uit de sleur, even bijkletsen. De conversatie ging over telefoongesprekken en de dames waren stevig tegen elkaar aan het opbieden. Over hoe vermoeiend een telefoongesprek soms kan zijn. „Ik heb écht een keer de blaren op mijn tong gepraat. Heb ik dagen last van gehad", sprak de één. Een ander reageerde met de opmerking dat zij na langdurige telefoongesprekken vooral last heeft van een zeer oor. De derde verklaarde dat zij dat nou óók altijd heeft; zere oren na lang bellen. De vrouw met de de blaren op de tong bleek van zere oren géén last te hebben. „Maar ja, ik luister ook ei genlijk nooit naar wat er tegen me gezegd wordt." Hoofdprijs Staatsloterij Koninginnedagtrekking 30 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57