TO©S Van der C. wellicht met proefverlof 59,1 41 binnenland 'Commotie was niet weekendcompany CDA wil leider die gezag uitstraalt maar ook tegen kritiek kan Inspectie sluit tandartspraktijk in Heemskerk Mogelijk in november weer in samenleving Het Nationaal Comité 4 en 5 mei laat het gedicht 'Foute Keuze' van de 15-jari ge Auke de Leeuw niet voordragen. Plein omgedoopt tot Pim Fortuynplaats 2 overnachtingen in Twente 50 www.weekendcompany.nliBtti vrijdag 27 april 2012 PAUL KUSTERS TIPS OM OE CRISIS TE OVERLEVEN ■gIg tip 9s: vakantie öuur? koop je spullen via marktplaats... ioo HEEMSKERK - De tandartspraktijk Citadel in Heemskerk is op last van de Inspectie voor de Volkge zondheid gesloten vanwege 'ernsti ge tekortkomingen in de kwaliteit van de zorg die een risico vormen voor patiënten', aldus de inspectie. De praktijk wordt ervan beschul digd de richtlijnen onvoldoende na te leven. Zo was er in de sterilisatieruimte geen scheiding tussen schoon en vuil instrumentarium, met alle kans op overdracht van ziektekie men. In 2014 heeft Volkert van der G. twee derde van straf uitge zeten en bij goed gedrag komt hij dan vrij. Om vast te wennen kan hij verlof aanvra gen. Bij onrust kan verzoek worden afgewezen. door Marco van den Berg ZWOLLE - Volkert van der G. (42) kan mogelijk op 6 november van dit jaar al met proefverlof. Dat is achttien maanden voor zijn vrijla ting. Van der G. valt namelijk nog net binnen het oude verlofregime. Volgend jaar worden de regels aan gescherpt en is proefverlof pas een jaar voor vrijlating mogelijk. Ook komt Van der G. nog in aan merking voor 'lang' verlof van maximaal zestig aaneengesloten uren. Vanaf 2013 wordt dat maxi maal 24 uur. Of Van der G. gebruik wil maken van zo'n lang weekeinde vrij, is on duidelijk. Hij moet zelf een ver zoek indienen. Of dit is gebeurd, wil het OM niet zeggen in ver band met privacy. De advocaat die Van der G. voor het laatst heeft verdedigd - Margriet Koedooder van De Vos Partners uit Amster dam - 'kan de vraag niet beant woorden'. Van der G. zit in de gevangenis in Zwolle zijn straf uit voor de moord op Pim Fortuyn en komt op 6 mei 2014 vrij. Dan heeft hij twee derde van zijn straf (in totaal achttien jaar cel) er op zitten. Bij goed gedrag volgt strafverminde ring - dus vrijlating. ROTTERDAM - Een deel van de Kor te Hoogstraat in Rotterdam heet vanaf 6 mei 18.00 uur de Pim For tuynplaats. Het is op dat tijdstip precies tien jaar geleden dat Pim Fortuyn in Hilversum werd ver moord. In de toekomstige Pim For tuynplaats staat een borstbeeld van de politicus. Jaarlijks wordt daar zijn sterfdag herdacht. Om hem aan die vrijheid te laten wennen, is proefverlof mogelijk. Het verzoek om verlof moet wor den ingediend bij de directeur van de gevangenis. Die beoordeelt on der meer of de gedetineerde een gevaar vormt voor zichzelf en zijn omgeving. Ook wordt gekeken naar de impact voor de samenle ving. Als grote maatschappelijke onrust zou ontstaan, kan op grond daarvan het verzoek worden afge wezen. Bij laaggestraften mag de gevangenisdirecteur zelf een be sluit nemen, zware gevallen als Van der G. belanden uiteindelijk op het bordje van de minister van Veilgheid en Justitie. Onlangs begon Hans Smolders - de voormalige chauffeur van Pim Fortuyn - een petitie om te voorko men dat Van der G. eerder vrij zou kunnen komen. Inmiddels is die petitie door bijna 18.000 mensen ondertekend. Deze weerstand zou een reden kunnen zijn voor demis sionair minister Ivo Opstelten (Vei ligheid en Justitie) om het proef verlof te weigeren. Er is immers sprake van maatschappelijke on rust. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Gegadigden voor het partijleiderschap van het CDA kunnen afvinken: brengen ze ge noeg mee om door de ballotage van de selectiecommissie te ko men? Of ontberen zij parate feiten kennis, overtuigingskracht, finan- cieel-economische kennis en een uitstekend ontwikkelde politieke antenne, zoals de gisteren gepubli ceerde profielschets vraagt. Dan is het niet de moeite om te sollicite ren. Een partijleider moet immers de prijs van een pak melk kennen en tegelijk weten wat het CDA-pro- gramma zegt over de eigen bijdra ge in de zorg. Evenals wat de tegen standers daar van vinden. Als je dat niet op elk gewenst moment kunt opdreunen - onder hete tv-studiolampen of in een luchtig debat met studenten - honen ande re partijleiders je weg. Denk aan voormalig PvdA-leider Job Cohen die soms cijfers niet paraat had tij dens de campagne in 2010. Voor het eerst in zijn geschiedenis houdt het CDA leiderschapsverkie zingen. Kandidaten kunnen zich tot en met 4 mei aanmelden. Op 1 juni wordt bekend wie de leden hebben uitverkoren. De kandidaat moet de nieuwe koers van het CDA 'vanuit het radicale midden' gezicht geven. Hij of zij dient ook 'volledige inzet' te hebben. Eerlij ker was geweest als er had gestaan: vergeet uw privéleven. Partijleider ben je 24 uur per dag, waar-je ook bent word je er op aangesproken. De partijleider dient gezag en ver trouwen uit te stralen en gericht te zijn op samenwerken. Hij moet in telligent en sensitief zijn, charisma tisch, mediageniek en authentiek. Met die laatste eigenschap koket teerde voormalig CDA-partijleider Jan Peter Balkenende jarenlang. Maar de sleet zat erop en hij ver loor de jongste verkiezingen dra matisch. Balkenende, zei men la ter, accepteerde geen kritiek. Die valkuil wil het CDA nu vermijden. De nieuwe leider moet ontvanke lijk zijn voor kritiek. De Dam tijdens de dodenherdenking op 4 mei. AMSTERDAM - Auke de Leeuw de Dam in Amsterdam voordra- voelt zich 'overvallen door alle gen. „Het is niet mijn bedoeling ge- overweldigende aandacht' die zijn weest dat deze situatie ontstond", gedicht 'Foute Keuze' heeft opge- liet De Leeuw in een korte reactie roepen. De 15-jarige scholier zou weten. „Met dit gedicht doe ik het gedicht over zijn oudoom, die juist een oproep ook in de toe zicht in de Tweede Wereldoorlog komst te blijven herdenken. Ik bij de Waffen-SS aansloot, tijdens ben zelf geboren in vrijheid. Voor de dodenherdenking op 4 mei op mij is het al moeilijk genoeg altijd mammmmmmmmmtsmmmmmmmsmmmmmmmmimmmmmmmmmmmmm incl. bioscoopkaartje! 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x bioscoopkaartje 1 x entree Holland Casino Gratis welkomstdrankje Verblijf tot 31 augustus 2012 vani55T Korting 37% Hampshire Hotel - De Broeierd Enschede 148 beschikbaar! OP=OP 10 20 30 40 50 60 70 80 90 1 I I I 1 I I I Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,25 p.m.) ma/vr 09 00 - 21.00 uur za 10,00 uur -16.00 uur zo 12.00 -16.00 uur' 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezetting en éxeL reserveringskosten 12.50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de website Let op! Alleen op 27 april tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4