Speciale editie Agrarisch ondernemer is vakman met lef en passie Vijf kandidaten strijden om titel Agrarisch Ondernemer is mede mogelijk gemaakt door: vandaag kijk ook op boerderij.nl Deze bijlage valt niet onder verantwoording van de redactie van Wegener Media AGRARISCH ONDERNEMEN SPECIAL APRIL 2012 Doetinchem - Vijf boeren en tuinders strij den om de titel Agrarisch Ondernemer van 2012. In dit speciale katern van het agra risch vakblad Boerderij Vandaag stellen wij hen aan u voor. De vijf genomineerden voor de zeven tiende editie van de verkiezing Agrarisch Ondernemer komen uit eén strenge voorse lectie. Een jury onder leiding van voorzit ter Aalt Dijkhuizen van de Raad van Be stuur Wageningen UR bekijkt hen nader en kiest de Agrarisch Ondernemer 2012. De bekendmaking is op 21 mei. Staatssecreta ris Henk Bleker van landbouw reikt in Zeist de prijs van 12.500 uit. De procedure loopt volgens een vastom lijnd protocol, maar de selectie is dat aller minst. Want wat is een goed ondernemer? En hoe vergelijk je kandidaten actief in verschillende disciplines? In deze uitgave zetten we een aantal kwaüteiten op een rij. Het interessante is dat er niet één definitie bestaat. Het aardige is ook dat goede onder nemers niet allemaal over dezelfde eigen schappen hoeven te beschikken. Als er dan toch één aspect uitspringt: de topondernemer is een vakman. Dit geldt overigens niet alleen in de agrarische sec tor, maar ook in de horeca, detailhandel, bouw of industrie. De basis moet goed zijn. En dan volgt een reeks kwalificaties als passie, lef, visie. Ieder heeft daar een eigen gevoel en waardeoordeel bij. De topondernemers hoeven niet altijd de grootste bedrijven te bezitten. Evenmin is de belastingaangifte doorslaggevend. Een ondernemer die in zware tijden een be scheiden winst boekt, levert een uitsteken de prestatie. Beter wellicht dan een collega die het net even voor de wind gaat. Een term die in de afweging zeker een rol speelt is strategie. Een ondernemer heeft een plan. Het plan is op het bedrijf afge stemd, dat wil zeggen dat het haalbaar is. Het mag best gedurfd zijn. Een zeker risico is inherent aan ondernemen. Het concept past ook binnen de maatschappelijke con text. De landbouw is allang geen activiteit van boeren en tuinders alleen meer. Last, but not least: de topondernemer heeft plezier in zijn vak. Agrarisch vakblad Boerderij Vandaag heeft de vijf genomineerden voor Agrarisch Ondernemer 2012 bekend gemaakt. Uit deze vijf genomineerden kiest een onafhankelijke en deskundige jury de Agrarisch Ondernemer 2012. U kunt meedoen welke genomineerde met de publieksprijs naar huis gaat. Stem op uw favoriet tot zaterdag 19 mei. Kijk ook op www.agrarischondernemer.nl voor de vijf genomineerden, hun bedrijf en motivatie. Potplantenbedrijf Ammerlaan, The Green Innovator, Pijnacker Knolselderijteler Luc Berden, Venlo Bloembollenteler Jos Borst, Obdam Varkenshouders Twan en Ludo Poels, Meerlo Tomatenteler Jos Looije, Maasdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49