Stadsvrouw vindt 81 wonen hebben?! Boekenboom Heeft u tips? Mail dan naar. wonen@pzc.nl c v .ai vrijdag 27 april 2012 Bij zelfontwerp wil huizenkoper 17.1000 euro meer betalen Bijna de helft van huiseigenaren is bereid om gemiddeld 17.100 euro meer te betalen voor een koopwo ning, waarvan zij het ontwerp zelf (deels) kunnen bepalen. Dat blijkt uit onderzoek onder 824 mensen dat is verricht door TNS Nipo in op dracht van brancheorganisatie Bouw end Nederland. Verder blijkt r.uim de helft van de ondervraagden bereid eenmalig extra te betalen voor de installatie van klimaatvriendelijke energievoor zieningen in hun huis. Deze mensen willen hiervoor gemiddeld 5500 eu ro betalen. Bouwend Nederland heeft het onderzoek laten doen bij het opstellen van een verkenning naar de toekomst van de sector. Zo zou de bouw rekening moeten hou den met zaken, zoals de verdere in dividualisering van de samenleving, vergrijzing, technologische ontwik kelingen en stijgende energieprij zen. Volgens de brancheorgansatie krijgt de bouw meer te maken met een 'vraaggerichte markt' en moeten aannemers minder 'denken vanuit totaaloplossingen'. Vereniging Eigen Huis: eenvoudig snoeiwerk in renteaftrek is geen oplossing De grote problemen op de woning markt kunnen niet met eenvoudig snoeiwerk in de renteaftrek worden opgelost. Dat vindt de Vereniging Ei gen Huis. In de plannen van het Catshuisbe- raad is sprake van de invoering van een verplichte annuïtaire aflossing voor nieuwe hypotheken. Het voor stel, dat steun krijgt van verschillen de partijen, zou resulteren in een tweedeling op de woningmarkt. De rekening zou vrijwel volledig bij jon ge starters komen te liggen. Eigen- woningbezitters met een bestaande hypotheek worden ontmoedigd te verhuizen naar een andere woning, omdat ze dan geconfronteerd wor den met de beperking van de ren teaftrek. De woningmarkt komt hier door vrijwel volledig tot stilstand, al dus Eigen Huis. Website meldpuntfoutekeuken.nl gelanceerd voor klachten De Partij voor de Keuken heeft deze week website www.meldpuntfoute- keuken.nl gelanceerd waarop men sen klachten kunnen melden die ver oorzaakt zijn door foute keukens. Het kan gaan om keukens die over last, vervuiling en verspilling veroor zaken. Voor veel mensen vormen de ze zaken een serieus probleem. Klachten worden te vaak nog niet gemeld. De Partij voor de Keuken ziet in de praktijk in veel huishoudens massa's met foute keukens. Dit leidt tot veel problemen. Denk aan waterverspil- ling door lekkende kranen, verbrand voedsel door gaspitten die niet wer ken en ongelukken door gevaarlijke kastdeuren. Voor veel mensen vor men deze zaken een serieus pro bleem. Klachten worden volgens het meld punt niet vaak gemeld, omdat men het idee heeft dat er toch niets mee kan worden gedaan, ledereen die zich aanmeldt voor 11 mei maakt kans op een foto achter wand om de keuken te pimpen. Het gros van de boekenkasten en -planken die woonwarenhui- zen in het assortiment hebben, blinkt niet uit door verrassend ontwerp. Rechttoe rechtaan de sign, breedte 60 of 90 centime ter, in wit of beuken. Functio neel, maar niet echt onderschei dend. Dat laatste geldt wél voor de op een boomtak lijkende boe kenplank van Olivier Dollé. De Franse ontwerper, die een studio in Parijs runt, heeft een voorlief de voor de grillige vorm van boomtakken, getuige ook zijn ontwerpen voor eettafels en een bureau. Dollé's boekenplank, Bi- bliotheque, is verkrijgbaar in twee maten. Het grootste model is 440 centimeter lang, 220 centi meter hoog, 25 centimeter diep. Wat afwerking betreft, is keuze uit onder meer eiken- en wal- nootfïneer, op een ply- wood ba sis. Prijs: vanaf circa 3.900 euro. www.olivier-dolle.com ■M HM Waar: Havenstraat 14, Colijns- plaat Bouwjaar: rond 1900 Woonoppervlak: 72 m2 Perceeloppervlak: 102 m2 Inhoud: circa 200 m3 Indeling: Woning met open keu ken en drie kamers, waarvan twee slaapkamers. Bijzonderheden: De woning ligt centraal in het dorp en is op loopafstand van de haven en de Oosterschelde. Voor stadse voor zieningen zijn Zierikzee en Goes makkelijk aan te rijden. Oorspronkelijke vraagprijs: 124.500 euro Gekocht voor: 122.500 euro Verkocht bij: BOOT Makelaars julianastraat 1, Zierikzee. Dit huis was betaalbaar, maar te klein voor Priscilla Post. Inmiddels staat dit huis niet meer te koop. De eigenaar is er zelf in blijven wonen. foto Dirk-Jan Gjeltema Hoofd poortstraat 54, Zierikzee. Deze woning was net iets te duur voor Priscilla Post. Het huis is inmiddels verkocht. foto Dirk-Jan Gjeltema door Adriënne Glasbergen Ze woont nu vier weken in haar droomhuisje en heeft allesbehalve spijt dat ze in een dorp is gaan wo nen. Priscilla Post (28), oorspronkelijk uit Til burg, woont in een dorp dat voor een groot deel uit vakantiewoningen bestaat: Colijns- plaat, aan de Havenstraat 14. „Het was nooit de bedoeling dat ik hier zou gaan wonen. Mijn vriendinnen zeiden: wat moet jij nou weer in zo'n dorp, maar ik was meteen ver liefd." Priscilla heeft zeven jaar op zich zelf ge woond in twee nieuwbouwhuizen in Zierik zee. Toen haar relatie stuk liep is ze eerst een poosje terug naar Tilburg gegaan en heeft ze bij familie in huis gewoond. Omdat dit niet handig was voor haar werk als dis playmedewerkster (etaleuse) bij Miss Etam- winkels in Zeeland, is ze voor één jaar bij haar ouders in Zierikzee ingetrokken. „Ik heb me toen ingeschreven voor een huurhuis. Stel dat ik iemand tegenkwam en die al een koophuis had, dan leek me dat wel handig." Alleen een huurhuis zoeken schoot maar niet op. Priscilla heeft vervolgens naar twee huizen in Zierikzee gekeken. „Ik ben drie keer bij een koophuis in de Julianastraat langs ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44