zeeland 13 Grote drukte in gemeentehuizen Yersekenaar(27) Voorlopig houdt Kamer geen hoorzitting kazerne O dood bij duikklus commentaar Tussenbalans vrijdag 27 april 2012 informatie van het waterschap Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De publieksbalies van de Zeeuwse gemeenten draaien overuren, om dat ouders in de laatste weken voor de vakantie een pas poort of identiteitskaart voor hun kinderen willen aanvragen. Vanaf 26 juni moeten alle kinde ren over een eigen reisdocument beschikken, als ze naar het buiten land willen reizen. Het ministerie raadt ouders met klem aan om het identiteitsbewijs voor 1 mei aan te vragen. Anders lopen ze het risico dat het reisdo cument niet klaar is voor de zo mervakantie. Ouders lijken gehoor te geven aan de oproep, want bij de meeste ge meenten is het twee keer zo druk als gewoonlijk. „Ouders hebben maanden geleden al een brief van ons gekregen, maar mensen zijn geneigd om tot het laatste mo ment te wachten. Op normale da gen hebben we ongeveer vijftig aanvragen per dag. De laatste we ken zijn er uitschieters naar 180 do cumenten", zegt Astrid van den Berg, medewerker burgerzaken van de gemeente Terneuzen. Ook in Middelburg is het druk. „Vooral na schooltijden - aan het eind van de middag - is de toe stroom groot. Kinderen moeten namelijk allemaal mee komen naar het gemeentehuis", zegt Leo Slager, medewerker van de afde ling publiekszaken. En het einde is nog niet in zicht, want veel ouders hebben nog geen document aange vraagd. De gemeente Terneuzen houdt de aanvragen precies bij. Van den Berg: „241 kinderen hebben tot nu toe een eigen document, 441 kin deren moeten nog een paspoort of identiteitskaart aanvragen. Als zij allemaal langskomen, krijgen we het nog druk." Ook in Goes heeft meer dan de helft van de kinderen kinderen nog geen document aan gevraagd. Schouwen-Duiveland is een uit zondering. „Tachtig procent van de kinderen in onze gemeente heeft inmiddels een identiteits kaart", zegt woordvoerder Sandra Strotkamp. „We hebben inwoners eind vorig jaar een brief geschre ven om ze erop te wijzen dat het tarief van een identiteitskaart ver hoogd werd. Daar hebben ouders op gereageerd." Gemeentes zetten extra personeel in en verlengen de openingstijden om iedereen aan een nieuw reisdo cument te kunnen helpen. Ondertussen lopen de wachttij den voor paspoorten op: normaal bedraagt die vijf werkdagen, nu moeten mensen rekening houden met twee weken. Slager voorziet de komende weken nog meer drukte. „De wachttijden zouden best nog langer kunnen worden." HARLINCEN - Een 27-jarige man uit Yerseke is woensdagavond om het leven gekomen toen hij een repara tie uitvoerde aan de schroef van een schip in de vissershaven van Harlingen. De man, een sportdui- ker, was één van de bemanningsle den en had zelf aangeboden de klus uit te voeren. Dat meldde de politie donderdag. Toen de man te lang onder water water bleef, waarschuwden zijn collega's politie en brandweer. Een duiker van een bedrijf in Harlin gen vond de man bewusteloos in het water. Hij werd op het dek door hulpverleners gereanimeerd, maar overleed alsnog. Nederland voorkomt een boete van 1,2 mil jard door begrotings discipline te tonen. Dat is te danken aan het ak koord dat WD, CDA, D66, Christenunie en GroenLinks gisteren sloten. Het betreft een pakket maatregelen dat veel Ne derlanders pijnlijk zal treffen. SP, PvdA en PW wijzen daar nadrukkelijk op. Er vallen ka merzetels te verdienen met po pulisme, maar de meeste kie zers zullen hier doorheen prik ken. Het Haagse huishoudboek je is immers niet op orde. En uiteindelijk houdt geen enkele kiezer van potverterende par tijen. Bovendien zijn de drie partijen die de rol van de PW hebben overgenomen er in ge slaagd om de scherpe kantjes van het eerdere akkoord te ha len. Het is nu nog te vroeg om de balans op te maken. Voorlo pig lijken de vijf partijen die verantwoordelijkheid tonen, ga ren te spinnen bij deze opstel ling. PvdA en SP kunnen zich bij een ongewijzigde koers op maken voor een langer verblijf in de oppositiebankjes. MEEST GELEZEN 1. Vertrekregeling Deltadirecteur 2. Vissertoys stopt na 176 jaar (foto) 3. Gratis internet door Zeeland PZC JOURNAAL Even snel het nieuws doornemen? El ke dag om 19.00 uur is er een actu eel journaal op pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De hoorzitting over de mogelijke verhuizing van de mari nierskazerne van Doorn naar Vlis- singen is definitief uitgesteld. De Tweede Kamer heeft dat donder dag besloten. Minister Hans Hillen (Defensie) wil de Van Braam Houckgeestka- zerne verplaatsen van Doorn naar Vlissingen. De Kamer is daar kri tisch over, omdat verplaatsing 60 miljoen euro duurder is dan reno vatie van de huidige kazerne. Zee land stelt dat het financiële gat te dichten is. De Kamer heeft het ei gen onderzoeksbureau daarom op dracht gegeven de plannen van Doorn en Vlissingen door te lich ten. Dat rapport is er, maar is ver trouwelijk. Deze week zou de Ka mer betrokkenen kritisch horen. Door de val van het kabinet is gis teren die hoorzitting definitief uit gesteld. De Kamer bepaalt na de meivakantie eerst of ze de verplaat sing van de kazerne nog wil behan delen. De mogelijke verhuizing van de ka zerne maakt onderdeel uit van een plan waarin tal van locaties wor den gesloten, verplaatst of samen gevoegd. Dat is weer onderdeel van de bezuinigingen van 1 mil jard op defensie. Vanaf vandaag tot en met 19 juli 2012 ligt de Verordening nadeelcompensatie waterschap Scheldestromen ter inzage op de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen. Daarnaast is de verordening digitaal te vinden op www.scheldestromen.nl De verordening treedt op 1 mei in werking. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Watersc hapScheldestromen Noa (11en Zoë (10) Geldhof tonen trots hun eerste paspoort. foto Marceile Davidse Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3