Dit huis is helemaal naar mijn zin wonen 13 Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl vrijdag 27 april 2012 door Christel Tuin Op zijn 25e vond Mark van Houte uit Hulst het de hoog ste tijd om op zichzelf te gaan wonen. „Eerst woonde ik nog bij mijn ouders in Hei kant, maar ik wilde graag wat dichter bij het centrum van Hulst wonen. Een huis in een nieuwbouwwijk trok me niet, omdat ik vind dat de huizen in zo'n wijk te dicht op elkaar staan", aldus Mark. Zijn oog viel uiteindelijk op een ouder huis in de Dullaertwijk in Hulst. „In dit huis zag ik potentie en het heeft voor mij een gunsti ge ligging, namelijk op loopafstand van het centrum. Ik besloot het te kopen en op 1 juli 2009 kon de grote verbouwing beginnen. Sa men met mijn vader, Wilfried van Houte, heb ik ontzettend veel gedaan, van het ei genlijke huis bleef niet veel meer over. Zo hebben we de elektra, de cv en de verwar ming volledig vernieuwd, het dak geïso leerd, een vlizotrap naar zolder verwijderd en vervangen door een vaste trap, op de zol der een extra slaapkamer gecreëerd, nieuwe kozijnen geplaatst, de woonkamer en de ga rage vergroot, een bijkeuken aan het huis ge bouwd en de tuin en oprit opnieuw aange- legd." Toen de grote werkzaamheden eindelijk af waren, kon Mark zich concentreren op de inrichting. Mark: „Bij Bleijnbergh-Fassaert in Hulst ging ik kijken voor vloertegels, maar ik kon moeilijk kiezen. Eigenlijk vond ik alle kleu ren wel mooi. Toen besloot ik om eerst voor meubels te gaan kijken bij De Smedt in Sint-Gilles-Waas en aan de hand daarvan de kleur tegels te kiezen. Bij De Smedt koos ik voor massief eiken meubelen. Grijze tegels vond ik daar het best bij passen, dus uiteindelijk heb ik voor die kleur gekozen." Toen de grote meubels in het huis stonden, ging de jonge Hulstenaar zich richten op de kleinere details van de inrichting. „Ik ging naar Koreman Interieur in Terneu- zen en vroeg aan Janneke Koreman om de hele inrichting te verzorgen. Het basisstuk waar eigenlijk alle kleuren in mijn huis op gebaseerd zijn, is grappig genoeg een decora tief cactuspotje. De basiskleuren hiervan, paars, turkoois, grijs en beige heeft Janneke door het hele huis doorgevoerd. Deze kleu ren komen terug in de gordijnen, het vloer kleed, de kussens in de bank en de lopers op de eettafel." Zijn drang naar perfectie heeft Mark ver doorgevoerd. „Natuurlijk had ik kunnen kie zen voor de wat goedkopere materialen, maar ik ben voor kwaliteit gegaan. Je kunt wel een keuken bij Ikea kopen voor een paar duizend euro, maar dan is na drie jaar de glans er wel af. Ik heb gekozen voor kwa litatieve materialen, die wel wat duurder zijn, maar waar ik wel langer van kan genie ten." Na maar liefst vijftien maanden was het dan zover: het huis was af. „In 2010 ben ik op mijn verjaardag, 24 augus tus, in het huis getrokken. De hele verbou wingsperiode was behoorlijk zwaar. Geluk kig woonde ik nog thuis en kon ik alles in één keer regelen. Verder ben ik gelukkig bin nen mijn budget gebleven en is het huis nu voor 100 procent af en volledig naar mijn zin", vertelt hij. Toch blijft Mark zoeken naar uitdagingen: „Aan de ene kant vind ik het wel jammer dat de grote werkzaamheden nu achter de rug zijn. Daarom ben ik nu volop bezig in de tuin waar Frank de Vlieger uit Koewacht prachtige leibomen heeft geplant. Ook wil ik graag een carport plaatsen en blijf ik onderdelen zoeken in het huis om te verbeteren. Met details kan ik me gelukkig nog volop bezighouden, want ik wil hier de komende tien jaar absoluut niet weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39