Belgen ontbreken in Wim Hendriks Trofee sport 131 ffÜTSPO(R)TS Van Willigen gokt erop los Cruciaal duel darters Ambiance Waterpolosters DZK gaan voor titel Mooie ontknoping in derde klasse ZK poolbiljart in Middelburg FM Sranang definitief tweede ZEELRRD vrijdag 27 april 2012 'Ik hoop dat dit bij Bonte Koe ook niet gebeurt, want daardoor wordt de wedstrijd van een deel van zijn charme beroofd.' Ludwig Kouijzer over het werk aan kasseistroken De dertigste editie van de Wim Hendriks Trofee moet het zon dag bij de eliterenners en de be loften zonder de inbreng van de Belgen doen. Dit tot grote spijt van secretaris Ludwig Kouijzer van organisator WSC Koewacht. door René van Stee KOEWACHT - De zuiderburen hou den zondag, tegelijkertijd met de Wim Hendriks Trofee, in alle re gio's provinciale kampioenschap pen. „De renners hoeven daar niet aan de start te verschijnen. Maar de Belgische wielerbond kan hen wel beletten om in het buitenland te rijden. En daar hebben wij nu geen gemak van", legt Ludwig Kou ijzer uit. De afwezigheid van de Belgen is niet alleen vervelend voor de Wim Hendriks Trofee, maar ook voor mede-organisator KWSC Vooruit uit Sint-Gillis-Waas, stelt Kouijzer. „Zij zien hun landgeno ten nu niet rijden. De publieke be langstelling zal hierdoor minder groot zijn." Ondanks het ontbreken van de Bel gen staat er toch een mooi deelne mersveld van zo'n honderdzestig renners aan het vertrek in Koe wacht-. Naast de clubs die mee doen aan de zuidelijke clubcompe titie, waarvan de Wim Hendriks Trofee deel uitmaakt, vaardigen ook drie noordelijke vereniging coureurs af. Het gaat om Cycling Amsterdam, het ijzersterke NW- VG Bike4AIR Cycling Team uit Groningen en LWV De Friesche Leeuw. Uiteraard gaat veel aandacht uit naar de Zeeuwse troeven. Brian van Goethem uit Sluiskil (Dom- melstreek) is een renner om reke ning mee te houden. Vorige week won hij nog de tijdrit van de EPZ Omloop van Borsele. In de Om loop van de Braakman, de eerste wedstrijd van de clubcompetitie, viel de Zeeuws-Vlaming met mate- riaalpech uit. Vorig jaar reed Van Goethem in Koewacht naar de ze vende plaats. Mocht de koers in een massas print eindigen, dan dicht Kouwij- zer ook een snelle jongen als Hans Dekkers uit IJzendijke, tevens ploeggenoot van Van Goethem, kansen toe op de zege. Voor Nick Nieuwdorp (De Jonge Renner) komt de wedstrijd iets te vroeg. De Yersekenaar kampte met lang durig blessureleed. Hij behaalde in 2009 al eens de vijfde plaats in de Wim Hendriks Trofee. Evenals vorig jaar rijden de ren ners drie grote rondes rond Koe- Kanshebber Brian van Goethem wacht en Axel. Daarna volgen vijf plaatselijke omlopen in Koewacht. In totaal moeten ze over zo'n acht kilometer kasseien van de Platte- dijk bij Axel alsmede de Bonte Koe en de Waterhuissstraat bij Koewacht. Dit hobbelige plaveisel was regelmatig scherprechter in de koers. Volgend jaar is die situatie wellicht anders, omdat het gedeel te bij Bonte Koe op de schop gaat. Kouijzer ziet die ontwikkelingen met grote vrees tegemoet. „Hetzelfde is gebeurd in de Water straat en de Cadzandstraat vlak over de grens. Daar zijn die kas seien niet alleen veel strakker ge legd, ook zijn ze nu opgesloten tus sen betonnen banden. Met als ge volg dat het kassei-effect eigenlijk helemaal weg is. Ik hoop dat dit bij Bonte Koe ook niet gebeurt, want daardoor wordt de wedstrijd van een deel van zijn charme be roofd." De elite/beloften beginnen zondag om 13.00 uur aan hun koers van 165 kilometer. Zaterdag staan de nieuwelingen om 14.00 uur aan het vertrek voor een rit van tachtig kilometer. De dik honderdnegen tig deelnemers uit Nederland, Bel gië, Engeland en Noordrijn-Westfa- len rijden vanuit Sint-Gillis-Waas naar Koewacht, waar hen nog drie plaatselijke rondes wacht. Zaterdag is er eveneens veel plaats ingeruimd voor de jongste jeugd. Categorie 1 (de allerjongsten) gaat om 10.00 uur van start. Daarna vol gen de categorieën 2 tot en met 7. De organisatie borduurt hiermee voort op het succes van vorig jaar. Inmiddels hebben meer dan tach tig rennertjes en renstertjes zich aangemeld. volledige agenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De darters van Ambiance spelen zaterdag een cruciaal duel in de strijd om lijfsbehoud in de Su- perleague van de nationale dartsbond. De Zeeuws-Vlamingen nemen het in Sint-Jansteen op tegen Havenzicht uit Ridderkerk. Die formatie deelt de laatste plaats met Ambian ce. Beide teams hebben negen punten uit elf wedstrijden. Het is voor Ambiance de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen en dus erop of eronder. De wedstrijden in café Ambiance beginnen zaterdag middag om 13:00 uur. De waterpolosters van De Zeeuwse Kust (DZK) kunnen zaterdag kampioen worden in de derde klasse district. De Vlissingse ploeg ontvangt in het eigen zwembad concurrent Aquamigos 2. Doordat De Zeeuwse Kust het afgelopen week einde twee inhaalwedstrijden won, doet de ploeg nog volop mee om de titel. Het moet dan zaterdag wel winnen, want op dit moment heeft de Zeeuwse ploeg een achterstand van een punt. Ook het doelsaldo is een stuk minder dan dat van Aquamigos uit Den Bosch. De wedstrijd begint om 18.00 uur. In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kun nen met nog twee speeldagen voor de boeg in theorie vier ploegen nog kampioen worden. Oostkapelle is koploper (43 punten), VCK heeft evenveel punten maar een iets minder doelsal do, Heinkenszand heeft 42 punten en De Meeu wen staat op 41 punten. Morgen is het Heinkenszand-Oostkapelle, speelt VCK thuis tegen AZW en gaat De Meeuwen op bezoek bij De Noormannen. Na afloop is wellicht duidelijk wie de beste papieren heeft. m&A&29J door Robin Hamelink MIDDELBURG - Voor de zondagtak van Vosmeer zijn het mooie tij den. Joshua van Willigen heeft met zijn ploeg in 2012 nog geen wedstrijd verloren. Het invullen van de PZC-Toto is andere koek voor de 21-jarige linksbuiten. „Ik volg het Zeeuwse voetbal niet echt, maar denk dat ik er wel wat goed ga hebben", aldus Van Willi gen. De topper in de derde klasse van het zaterdagvoetbal tussen Hein kenszand en Oostkapelle wordt volgens Van Willigen een prooi voor Oostkapelle. „Heinkenszand is niet goed bezig. Oostkapelle staat bovenaan en zit in een goede serie", weet de aanvaller. De Tholense derby tussen WHS en Tholense Boys eindigt volgens hem in een gelijkspel. „WHS speelt de laatste weken heel goed, maar ook Tholense Boys heeft een goede ploeg. Ze houden allebei een punt over aan de derby", stelt hij. Zelf komt Joshua van Willigen zondag met Vosmeer in actie te gen FC Moerstraten. Hij houdt het op een overwinning voor Vos meer. „Als we winnen pakken we een periodetitel. We hebben dit jaar nog niet verloren, dus dat zie ik zondag ook niet gebeuren", be sluit hij. De Zwerver-Zaamslag X Yerseke-Arnemuiden X Duiveland-Klundert X VCK-AZW X Heinkenszand-Oostkapelle X WHS-Tholense Boys X SPS-ZSC'62 X Luctor'88-Walcheren X Aardenburg-Uno Animo X Groede-SDO'63 X Vosmeer-FC Moerstraten X GOES - De zaalvoetballërs van FM Sranang legden in hun laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen de finitief beslag op de tweede plaats. In eigen huis werd Markies met 14-2 verslagen. Bij rust stond het nog maar 4-2. De Goese eerstedivi- sionist, die nog een toegift wacht in de vorm van de nacompetitie, had in Ali Eryürük zijn topscorer. Hij scoorde vijf keer. Yordi Maton- do (3x), Ryan de Regt (2x), Ugur Kahveci (2x), Jonathan Constancia en Edwin Held scoorden ook. De zaalvoetballers van Groene Ster 2 en FC Dauwendaele 1 sloten de competitie af met een spectacu lair duel (8-8). Bij de rust leidde Groene Ster 2 met 2-3. Voor Dau wendaele scoorden Dangelo Mar- tien (3x), Steven Visser (3X) en Ouassim Hamoudi (2x). Voor kam pioen Groene Ster 2 scoorden Sa- lim Ben Sellam (4x), Khalid Sai- boua (2x), Imad Azzanagui en Mourad Azzanagui. In poolcafé The Roadhouse in Middelburg wordt zondag het Zeeuws kampioenschap poolbiljart 9-ball gespeeld. Eerder deze week stond de teller al op 45 deelnemers. Deelname staat open voor iedereen die in Zeeland woont of in deze provin cie geboren is. Er wordt 9-ball dubbel knock-out gespeeld tot de laatste acht. Het inschrijfgeld be draagt 10 euro. De eerste wedstrijden beginnen zondag om 12.00 uur. Aanmelden kan tot 11.30 uur, de zaal aan de Walensingel 63 in Middelburg gaat een half uur eer der open. info@zeelandpiant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31