Van der Poel is van alle markten thuis Nummerdor/Schuil naar Spelen in Londen Bedreiger Karelse meldt zich bij NAC Van Arum uit voorzorg op non-actief gezet Kiki Bertens in halve finale tegen Halep Excelsior breekt met coach John Lammers Westerhof/Berkhout zeker van de Spelen Hivert verslaat Sanchez, Westra moet afhaken mm/mm i i de openingsfase na- ten voor tijd aan de eerste paal binnen te tik- jntvangen, waardoor ken: 3-1. De formatie van Van Wolfswinkel en missen. middenvelder Stijn Schaars zwaar teleurge- van Van Wolfswin- steld achterlatend. op voorsprong. Ibai Atletico Madrid was na de heenwedstrijd te- op aangeven van gen Valencia (4-2) al vrijwel zeker van een het duel op een ver- plek in de finale en won donderdagavond ook t uitblinker Llorente de return. Dankzij een fantastische volley van m de bal twee minu- Adrian Lopez eindigde het duel in Valencia in 0-1. Op de foto links vieren de spelers van At letico Madrid de winnende treffer en treurt Roberto Soldado op zijn hurken. De spits van Valencia was in de slotfase nog het middel punt van een opstootje, nadat Tiago hem een tikje in het gezicht had gegeven. De Portuge se middenvelder van Atletico Madrid kreeg de rode kaart en mist daardoor de finale in Boe karest. foto's Luis Tejido en Kai Foersterling/EPA HHOBHlKKEHBSHKaMOTHn door René van Stee AXEL - Met de wielercoryfeeën Adrie van der Poel en Raymond Poulidor als vader en opa (van moeders kant) is er weinig fanta sie voor nodig om te bedenken dat ook Mathieu van der Poel over gro te rennerscapaciteiten moet be schikken. Logisch, vindt de zeven tienjarige inwoner van het Bel gische Kapellen, maar allerminst vanzelfsprekend. „Want ik ben het toch echt die zelf moet trappen. Natuurlijk, ik ben opgegroeid met wielrennen. M'n vader heeft het ook best gestimu leerd, maar op een ongedwongen manier. School vindt hij net als m'n moeder ook belangrijk. Ik voetbalde ook heel graag. Maar het is inderdaad niet vreemd dat ik voor het wielrennen heb geko zen", zei Van der Poel junior don derdag tijdens de officiële presenta tie van de 31e Internationale Junio ren Driedaagse van Axel, waarin hij op vrijdag 18 mei ook van start gaat. Zijn faam is Mathieu van der Poel in elk geval vooruitgesneld. Dit sei zoen won hij 25 nationale en inter nationale veldritten. De ultieme bekroning was eind januari in Kok- sijde, waar hij de wereldtitel bij de junioren won. Daarmee trad de Belgische Nederlander, die uit komt voor Team Cyclisimo Mondi al, in de voetsporen van zijn vader. Adrie van der Poel werd in 1996 wereldkampioen bij de profs. Ook op de weg voelt Mathieu van der Poel zich in zijn element. Vori ge week won hij de sterk bezette EPZ Omloop van Borsele. Onder winderige omstandigheden kwam hij na 120 kilometer solo over de meet. Als klein ventje pakte hij in 2007 ook ooit de eerste prijs tijdens een veldrit in Yerseke. Toen sprak hij nog nadrukkelijk zijn voorkeur uit voor het ploeteren in de modder. En dat is nog steeds zo. „Op de weg begint het nu te komen. Maar het valt nog altijd te combineren met veldrijden. Ooit zal ik een keu ze moeten maken. Maar ik weet nu echt nog niet wat die zal wor den.". De Internationale Juniorendrie- daagse ondergaat dit jaar een ingrij pende wijziging. De 'oude' derde etappe Hulst-Axel is op zaterdag 19 mei ingeruild voor de rit Axel-Axel (99,6 kilometer). 's Ochtends staat de tijdrit Axel-Axel over 7,2 kilometer op het programma. Met omlijstende activiteiten zoals een dikkebanden- race en een wedstrijd voor ID-ren- ners kunnen de lieffiebbers dan de gehele dag in Axel genieten van de koers. De renners beginnen vrijdag 18 mei aan hun driedaagse wedstrijd met de etappe Philippine-Axel (109,1 kilometer). MYSLOWICE Beachvolleyballers Reinder Num merdor en Richard Schuil hebben zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen in Londen. Het Nederlandse koningskoppel be reikte donderdag in het toernooi uit de World Tour in het Poolse Myslowice de derde ronde en ein digt daarmee minimaal als negen de in de eindstand. Met die klasse ring tonen Nummerdor en Schuil het vereiste vormbehoud. „Dit is toch een opluchting", aldus Nummerdor. „We waren er natuur lijk al dichtbij, maar dit geeft wel de nodige rust. We zijn erg blij met dit resultaat." BREDA De man die trainer John Karelse van NAC Breda vorige week op in ternet met de dood bedreigde, heeft zich gemeld bij de club. De supporter van NAC uitte zijn doodsbedreiging aan het adres van Karelse op een fansite, kort na de nederlaag tegen Roda JC (0-3). NAC heeft daar bij de politie aangifte van gedaan. „Dit gaat alle perken te buiten", liet de coach eerder weten. De dader wil graag een gesprek met Karelse om zijn excuses aan te bieden. De club heeft dat voorstel in beraad, zo liet een woordvoer ster van NAC donderdag weten. APELDOORN AGOW heeft donderdag een opval lende maatregel genomen tegen hoofdtrainer Hans van Arum. De oefenmeester is „uit voorzorg" op non-actief gesteld, een dag voor de laatste wedstrijd van het seizoen te gen FC Den Bosch. De clubleiding had Van Arum uit angst voor ongeregeldheden drin gend verzocht niet op de bank plaats te nemen. De trainer zou met name het doelwit van de on vrede onder de fans zijn. Van Arum sloeg het verzoek af en daar om voelde de leiding van de Jupi- ler Leagueclub zich genoodzaakt hem op non-actief te stellen. De slotrit op zondag 20 mei doet traditiegetrouw de Vlaamse Arden nen aan. In die rit (Strijpen-Strij- pen over 104,4 kilometer) krijgt het peloton tot vier keer toe de Val kenberg, de Leberg en de Langen- dries voor de kiezen. Traditiegetrouw zijn in de overige ritten van de Internationale Junio- rendriedaagse bijna twaalf kilome ters kasseien opgenomen. Dit sche ma bevalt Mathieu van der Poel wel. „Bergop kan ik aardig mee. En ik ben ook al Nederlands kampioen tijdrijden bij de nieuwelingen ge worden. Wie weet wat er dus alle maal kan gebeuren." Op de startlijst van de Junioren- driedaagse staan 33 ploegen, waar onder zes landenselecties, zes dis trictsteams, elf internationale club teams en tien nationale clubteams. Van de 198 renners die aan de start verschijnen komen er dertien uit Zeeland. FEZ Tennisster Kiki Bertens lijkt deze week in Marokko niet te stuiten. De Wateringse (20) bereikte don derdag de halve eindstrijd van het WTA-toernooi in Fez. Ze versloeg in de kwartfinales de Spaanse Gar- bine Muguruza Blanco in twee sets: 6-16-4. Bertens speelt in de halve finale tegen de Roemeense Si- mona Halep, die in haar kwartfina le vlot afrekende met de als eerste geplaatste Spaanse Anabel Medina Garrigues: 6-2 6-1. De Westlandse bezet plaats 149 op de wereldrang lijst. De eveneens twintigjarige Ha lep staat bijna honderd plaatsen ho ger op de 55. ROTTERDAM Hekkensluiter Excelsior verbreekt komende zomer de samenwerking met hoofdcoach John Lammers. Het bestuur wil voor komend sei zoen een andere technische staf sa menstellen. Daarom is besloten het aflopende contract van Lammers niet te verlengen. „We gaan op zoek naar een trainer die in het nieuwe plaatje past", liet algemeen directeur Simon Kelder donderdag weten. Lammers (48) is pas aan zijn eerste seizoen bezig als hoofd coach op Woudestein. Daarvoor fungeerde hij twee jaar als assis tent-trainer onder Alex Pastoor. HYERES Lisa Westerhof en Lobke Berkhout hebben zich donderdag tijdens de olympische zeilweek in Hyères vroegtijdig verzekerd van de eind zege in de 470-klasse. De tweevou dige wereldkampioenen hebben na tien races een voorsprong van liefst 26 punten op het Franse duo Camille Lecointre/Mathilde Geron. Die marge is vandaag niet meer te overbruggen. Het duo is nu zeker van deelname aan de Olympische Spelen. Marit Bouwmeester is in de Laser Radial al zeker van een olympisch ticket. Sven en Kalle Coster maakten hun nominatie in de 470-klasse ook al helemaal rond. MOUTIER - De Franse wielrenner Jo nathan Hivert heeft donderdag de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Hivert won na een rit over ruim 149 kilometer tussen Montbéliard en Moutier de sprint van een grote groep in een aankomst bergop. Hij versloeg op de meet de Portugees Rui Costa en de Spaanse Raborenner "Luis Leon Sanchez. De Brit Bradley Wiggins, woens dag winnaar van de eerste etappe, behield de leiderstrui. Bauke Molle- ma bleef derde in het algemeen klassement. Lieuwe Westra stapte af. De ren ner van Vacansoleil, die woensdag nog als tweede finishte in de eer ste etappe, kon het tempo van het peloton niet volgen. Zijn ploegge noot Johnny Hoogerland kwam als 54e binnen en staat op 35 se conden van leider Wiggins. -U-'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29