Vrijgelaten zeeland 127 opzet, aldus verdachten Verregende prominent heeft z'n eigen doping Voorarrest verdachten HWS-zaak geschorst WEEK VAN DE (H)EERUJKE VIS PZC zoekt leerlingen die examen doen Dé twee verdachten, een man uit Zoutelande (24) en een man uit Hilver sum (45), worden vandaag, vrijdag, vrijgelaten. Ze mogen het vervolg van het proces thuis afgwachten. vrijdag 27 april 2012 MIDDELBURG - De PZC besteedt ook dit jaar weer uitgebreid aandacht aan de eindexamens, die op 14 mei be ginnen. De redactie wil enkele Zeeuwse leerlingen op de voet vol gen, en is daarom op zoek naar bij zondere examenkandidaten, die ge durende de hele examenperiode over hun ervaringen willen vertellen in de krant. Zijn de examens voor jou om één of andere reden extra spannend? Stuur dan zo snel mogelijk een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Vertel ons daarin waarom jouw exa menperiode bijzonder is en vergeet niet om je contactgegevens te ver melden. MIDDELBURG - De laatste twee ver dachten in de witwaszaak rond het hoogwerkbedrijf HWS in Ka- pelle mogen vanmiddag de gevan genis verlaten. De Middelburgse rechtbank besliste gistermiddag dat ze daarna thuis hun proces kunnen afwachten. Officier van justitie J. de Smet ver zette zich tegen het schorsen van het voorarrest omdat de verdach ten, volgens haar, nog thuis horen in de cel. De raadslieden stelden juist dat ze met hun daden nie mand nadeel hadden berokkend. De Smet stelde op haar beurt dat er wel degelijk slachtoffers zijn. Zo voerde ze aan dat de verdachten le gale bedrijven op illegale wijze konden beconcurreren omdat ze drugswinsten in hun bedrijf stop ten. De verdachten beheerden de hele keten van softdrugsproductie en -verkoop. Zo hadden ze kweke rijen voor stekjes, voor grote plan ten, een growshop en regelden ze ook de verkoop. Daarbij maakten ze, aldus de officier, hele grote win sten. Ze bracht in herinnering dat ze een klus bij de Delta mochten uitvoeren omdat zij de laagste in schrijver waren. „Andere bedrij ven konden niet voor een derge lijk bedrag het werk doen." Het eigenlijke proces is begin vol gend jaar. ctillïMCr Vis Reserveer nu een tafel bij een van de deelnemende restaurants en maak kans op een van de: 5 dinercheques t.w.v. €100 www.weekvandeheerlijkevis.nl weekvandeheerlijkevis @heerlijkevis waarbij de caisson voor een groot deel werd verwoest. De verdach ten benadrukten dat ze absoluut geen plannen hadden iets te ver nielen. Ze boden hun excuses aan iedereen aan en vertelden dat ze kort-na die explosie gestopt waren met zoeken naar oorlogssouvenirs. De advocaten vroegen de recht bank het voorarrest van de man nen op te schorten zodat ze weer naar huis kunnen in afwachting van het eigenlijke proces. Officier van justitie Rob Rammeloo verzet te zich niet tegen schorsing. De rechtbank ging akkoord met de schorsing. Vandaag, vanaf negen uur, zijn ze weer vrij man. Kort na de explosie pakte de poli tie drie leden van een gezin uit Oost-Souburg op. Twee van hen mochten enkele dagen daarna naar huis terug. Hun zoon moest nog weken achter de tralies blijven zitten. Volgens "Davidse heeft haar cliënt overwogen zichzelf aan te ge ven toen hij hoorde dat onschuldi ge inwoners van Oost-Souburg wa ren opgepakt voor iets wat hij had gedaan. Hij durfde echter niet daadwerkelijk naar de politie te stappen, omdat hij geschrokken was van de grote media-aandacht voor de ontploffing. Het is nog niet bekend wanneer ze daadwerkelijk worden berecht. door René Schrier NIEUWDORP - Amper een paar hon derd meter van vertrekpunt Land- lust in Nieuwdorp verwijderd, klet tert de regen onbarmhartig op de groep van ongeveer 80 renners neer. Koos Tacx houdt het meteen voor gezien en draait terug. En het zou niet de enige bui van de dag blijken te zijn. Tacx is een van de deelnemers aan de prominententour. Een fiets tocht ter voorbereiding op de Ron de van Zeeland Seaports op zater dag 9 juni. Een wedstrijd voor prof wielrenners. Aan de prominentenour doen vooral oud-renners mee, zoals de leden van de Club van 48. Ex-profs die elkaar regelmatig tref fen voor een fietstocht. Zo waren in totaal 9 wereldkampioenen op de fiets aanwezig. Maar er zijn ook Zeeuwse 'prominenten'. Bij Nieuw- en Sint Joostland breekt het zonnetje door. Het is nog maar even naar de Abdij in het Middelburgse centrum. Daar wacht een glaasje. De meesten kie zen voor een alcoholische versna pering, terwijl de meeste kilome ters toch nog moeten komen. Gedeputeerde Ben de Reu, die ook meefietst, opent een fototen toonstelling over Zeeuwse wielren ners en spreekt de hoop uit dat de prominententour een jaarlijks te rugkerend evenement wordt. Als het aan hem ligt dan wel een week of zes later, in verband met het weer. Hij voegt er aan toe dat Zee land zich graag wil profileren als fiets- en wielrenprovincie. Na een hapje gaan de fietsers ver der en krijgt organisator Kees Bal net buiten Middelburg de eerste lekke band. Het zou niet de laatste zijn. De volgwagen heeft amper ge noeg achterwielen bij zich. Er wor den gemiddelden van 38 kilometer per uur gehaald. Ter hoogte van Wilhelminadorp krijgt oud-renner Teun van Vliet het moeilijk. Hij heeft al jaren se rieuze gezondheidsproblemen en het mag een wonder heten dat hij nog op de fiets zit. Maar tussenstop Goes is nabij. Ook daar weer zware Belgische bie ren en glazen wijn. De prominen ten hebben zo hun eigen doping. Na Goes is het weer prijs. Die buien zijn het verhaal van de dag. Fotoalbum op de PZC iPad app. Zie ook www.pzc.nl Maandag 26 september Burgemeester Roep kondigt tijdens informatiebijeenkomst aan dat hij de politie onderzoek laat doen naar duistere zaken rond de zeedijk, waaronder mogelijke wapenhandel. Automobilisten die gezien zijn na de klap, hebben niets met de zaak te maken, meldt de politie. Donderdag 6 oktober Een 20-jarige Oost-Souburger en zijn ouders worden aangehouden. Donderdag 13 oktober Ouders verdachte vrijgelaten. Woensdag 23 november Verdachte vrijgelaten. Dinsdag 24 januari Aanhouding 24-jarige man uit Zoutelande en 45-jarige man uit Hilversum. Donderdag 26 april Rechter besluit dat het voorarrest wordt geschorst. Vandaag worden de verdachten vrijgelaten in afwach ting van hun rechtzaak. De politie doet in januari van dit jaar in Zoutelande onderzoek in het huis van de-verdachte. foto Ruben Oreel Fietsen en jacks drogen in de Kloostergangen van de Middelburgse Abdij na de eerste etappe van de prominententour. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27