Nog geen bestemming oud Willibrord WALCHEREN Leerlingen trekken in lawaai-optocht door Paauwenburg Verhuizing bewoners naar nieuwbouw aan de Bachtensteene waarschijnlijk eind 2013 eNVce maa0<y Nog O dagen dO.OOO ifdirg Man (90) beroofd almanak Eén en al oor VRIJDAG 27 april 2012 21 De koster kan met pensioen 22 en 23 Koninginnedag op Walcheren 24 en 25 door Theo Giele MIDDELBURG - De voorbereiding voor de bouw van het nieuwe zorgcentrum Sint Willibrord is in volle gang, maar wat er met het huidige pand in het hart van Mid delburg gaat gebeuren, is nog niet bekend. De sloop van voormalige school, gymzaal en het vroegere her vormd centrum De Schakel is be gonnen. Op dit perceel tussen de Bachtensteene, Burggang en de Ka poengang begint na de zomer de bouw van het nieuwe zorgcen trum. Directeur Jan de Graaf van de Stichting Werkt voor Ouderen (SWvO) verwacht dat het nieuwe Sint Willibrord eind 2013 is opgele verd en de bewoners van het oude zorgcentrum kunnen verhuizen. De nieuwbouw ligt praktisch te genover het oude gebouw dat op de hoek van de Bachtensteene en de Lange Noordstraat staat. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de gemeente het oude Sint Willibrord zou kopen en dit zou doorverkopen aan Woongoed, die het geschikt zou maken voor stu denten. Woongoed zou dan het nieuwe Sint Willibrord laten bou wen en verhuren aan SWvO. Maar het College Sanering Zorgin stellingen gaf geen toestemming voor verkoop aan de gemeente Middelburg; de afgesproken koop som was volgens het college te laag. Vervolgens nam SWvO de op dracht tot nieuwbouw op zich. Voor studentenhuisvesting is het oude Sint Willibrord niet meer in beeld. Wat er dan met het pand gaat gebeuren? „Ik weet het echt nog niet", zegt directeur De Graaf. „Onze bedoeling is het te gaan ver kopen." Hoewel de opbrengst van het pand 'zeer welkom' is, is de finan ciering van de nieuwbouw niet af hankelijk van de verkoop van het oude zorgcentrum, aldus De Graaf Op de hoek van Bachtensteene en de Lange Noordstraat werd in 1952 het eerste naoorlogse Sint Willi brord gebouwd als rooms-katho- liek rusthuis. Dat tehuis werd eind jaren zeventig afgebroken om plaats te maken voor een nieuw bouw. Het huidige pand werd in 1980 geopend. imiumijmmmutmamm'bg»iimimwinflwmbiwiiiimimiiwruiiiiM s:m VLISSINGEN - De leerlingen van de Louise de ting van hun projectweek muziek. In optocht menten. Ook muzikanten van een muziek- Colignyschool in Vlissingen lieten donderdag- trokken ze door Paauwenburg, onderweg la- korps liepen mee en er werd gezongen, middag de buurt meegenieten van de afslui- waai makend op zelfgemaakte muziekinstru- 's Avonds gaven alle groepen van de school optredens op het schoolplein. Het schoolkoor zong een speciaal gemaakt schoollied. foto Ruben Oreel Hoofdprf/s ^>0' Koninginnedagtrekking 30 april Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Een 90-jarige man uit Middelburg is woensdag in de hal van het bejaardenhuis waar hij woont, beroofd van zijn portemon nee. De man liep rond 15.00 uur naar de brievenbussen in de hal van het huis. Daar werd hij aange sproken door een hem onbekende man die geld wilde wisselen. Op het moment dat hij zijn portemon nee pakte, werd deze uit zijn han den gegrist. De onbekende man rende er vervolgens mee weg. Ze zaten genoeglijk op een terrasje, die drie vriendinnen. Even uit de sleur, even bijkletsen. De conversatie ging over telefoongesprekken en de dames waren stevig tegen elkaar aan het opbieden. Over hoe vermoeiend een telefoongesprek soms kan zijn. „Ik heb écht een keer de blaren op mijn tong gepraat. Heb ik dagen last van gehad", sprak de één. Een ander reageerde met de opmerking dat zij na langdurige telefoongesprekken vooral last heeft van een zeer oor. De derde verklaarde dat zij dat nou óók altijd heeft; zere oren na lang bellen. De vrouw met de blaren op de tong bleek van zere oren géén last te heb ben. „Maar ja, ik luister ook eigen lijk nooit naar wat er tegen me ge zegd wordt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21