Achter elk Beatlesnummer zit een verhaal cultuur 115 Ook Moss en Di-rect op Abdijplein Beatlesperiode, met nog een sterke link naar de rock-'n-roll, sprak hem aan. „Later krijgt de muziek meer lagen, komen er experimen ten bij en haakte ik wat af Vooral omdat anderen, zoals Frank Zap pa, daarin verder gingen. Door die complexere Beatlesnummers later zelf te spelen, ontdekte ik pas hoe goed ze in elkaar staken en om armde ik ook die periode." Alle vijf bandleden hebben een le ven in bands achter de rug. Ook al was dat soms andere muziek, covers en eigen nummers, de Beat- lesongs lopen als rode draad door hun carrières. Toen Boer en zijn oom Tinus Boer (slaggitaar en zang) twee jaar geleden besloten om helemaal voor die songs te gaan, sloten Bart van Oort (sologi taar en zang) en Han Verbakei (basgitaar en zang) en Jan van Riet (zang) zich dan ook direct aan. „De manier waarop Paul McCart ney de laatste jaren de nummers van The Beatles in zijn shows bouwt, bepaalde uiteindelijk de formule die we voor ogen hadden. Een soort eigentijdse benadering dus, niet op authentieke instru menten en ook niet één-op-één naspelen. Eigenlijk deden The Beatles dat zelf ook nooit. Het gaat vooral om de sfeer in de nummers en dan is de herkenning er altijd vanzelf We wilden vaart in de show en selecteerden daar de songs op. De rustige nummers zit ten er tussendoor geweven met de nadruk op 'mooi'." „Op die manier zoeken we naar de essentie van een nummer. The Ma gical History Tour plaatst The Beat les in deze tijd. We trekken geen Beatlespakken aan en zetten ook geen pruik op." The Magical History Tour: zaterdag 28 april in The Lane in Oostburg, 21.00 uur. Zaterdag 5 mei in Bar American in Middelburg, 17.00 uur. Bezetting: Jan van Riet (zang), Ti nus Boer (slaggitaar en zang), Bart van Oort (sologitaar en zang), Han Verbakei basgitaar en zang) en Jac ques Boer (drums). vrijdag 27 april 2012 Grasspriet met veel energie, bij het knooppunt Maanderbroek bij Ede. door René de Dreu OOSTBURG - Vijftig jaar geleden weigerde platenmaatschappij Dec- ca opnamen van The Beatles uit te brengen. Geen contract dus. Hoe erg kun je je vergissen. Een jaar la ter, 1963, hadden The Beatles de eerste nummer 1 hit in Engeland met Please Please Me, maar dus wel op een ander label (Parlaphone). Het was het begin van een geschie denis die de rock-'n-roll en pop een nieuwe dimensie zou geven. Net zoals er muzikanten kwamen die tot op de dag van vandaag voortborduren op die muziek, zijn er muzikanten die teruggrijpen op het erfgoed (ongeveer 250 num mers) dat vooral Lennon en Mc Cartney tussen 1962 en 1969 bij el kaar schreven. Die muziek hoort nu bij de popgeschiedenis en valt inmiddels in de categorie 'klassie kers'. „Daar kun je dus nog steeds mee aankomen", vindt Jacques Boer, drummer en een van de initiatief nemers van het project Magical History Tour. Geen vier maar vijf man, fans vanaf het eerste uur die trouw zijn aan de grondbeginselen van de Beatlesmuziek. Dicht bij de bron en met een programma dat de volledige 'history' oprakelt ko men ze voor twee concerten naar Zeeland. Fans van het eerste uur, dus aardig op leeftijd. „Klop", zegt Boer. „Be halve de gitarist, die is dertig, maar heeft het wel volledig meege kregen. De anderen zijn met The Beatles opgegroeid. Zelfs zanger Jan van Riet is om, en dat terwijl hij in die tijd toch meer voor The Stones ging." De geschiedenisles van de band krijgt tijdens de concerten nog een duwtje door de aanwezigheid van een Beatles Fan Shop uit het Beat les Museum in Alkmaar, Ook de museumdirecteur is aanwezig. „Achter elke song zit wel een ver haal. Alhoewel het natuurlijk voor al om de muziek gaat, komt ook dat aan bod." Boer leerde drummen op Twist and Shout. Dat was in 1962 en hij foto Thea van den Heuvel was twaalf jaar. Vooral die vroege MIDDELBURG - Onder anderen Moss en Di-rect zijn toegevoegd aan de Abdijplein-programmering van het Zeeland Nazomerfestival. Moss treedt woensdagavond 29 au gustus op; Di-rect twee dagen la ter. Samen met de al eerder be kendgemaakte namen, waaronder Racoon en Destine, is duidelijk dat het festivalhart dit jaar een groot aantal publiekstrekkers zal verwel komen. Miss Montreal treedt op tijdens de eerste avond (vrijdag 24 augustus). Ellen ten Damme heeft haar mede werking toegezegd aan het Nazo merzingen op zondagmiddag 26 augustus, samen met Maike Boer- dam en The Konrad Koselleck Big Band. De bigband verzorgt die avond ook de muziek bij het Nazo- merdansen, waar Izaline Calister zal zingen. Yori Swart en Chagall vullen de maandagavond in, Dotan dinsdag 28 augustus. De laatste vier dagen staan er alleen maar grote namen geprogrammeerd: Moss (woens dag), Destine (donderdag), Di-rect (vrijdag) en afsluiter Racoon (za terdag 1 september). Net als voorgaande jaren verzorgt Zeeuws talent elke avond het voor programma op het Popaanzee-po- dium. Op de slotdag is er opnieuw de Bandstafette, een muzikale esta fette met tièntallen Zeeuwse muzi kanten. De kindervoorstelling op woens dagmiddag 29 augustus is een op treden van Kapitein Winokio. De vier locatievoorstellingen van het festival waren al bekend. De openingsvoorstelling op dinsdag 21 augustus is de dansproductie How long is now van Conny Janssen in de Timmerfabriek in Vlissingen. De Stenen Beer in Veere is het to neel van een nieuwe bewerking van Medea. In het toekomstige In dustrieel Museum in Sas van Gent is Boot Berg te zien, een muziek- productie over de ramp met de Ti tanic. Zeeuwen van Oranje, een theaterproject over voetbalinterna tionals uit Zeeland, wordt in het Nationaal Voetbalmuseum in Mid delburg opgevoerd. De kaartverkoop van het festival begint op 14 mei. Alleen die voor het concert van Racoon is al gaan de. Daarvoor zijn nu al meer dan 1500 kaarten verkocht. De vijf bandleden van The Magical History Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15