aankijken' 'Het moet van Europa' wordt minder gepikt 'T-T n buitenland 9 Nieuw onderzoek Maddie 'Psychiaters logen tegen mij' 'Levenslang Ingabire' Mein Kampf herdrukt Pakistan test raket Kaddafi naar ICC Man bekent dood wolf Murdoch ontkent Regeringen zwalken tussen EU-verplichtingen en burgerwensen 3 OF 5 DAGEN EGMOND AAN ZEE donderdag 26 april 2012 Eivind Dahl Thoresen (m), die zwaargewond raakte bij de bomaanslag van Breivik, wacht tot hij zijn getuigenis kan doen. foto Hakon Mosvold Larsen/EPA OSLO - De psychiaters die in no vember concludeerden dat hij on toerekeningsvatbaar is, verzonnen volgens Anders Breivik dingen om te bewijzen dat hij gek is. De Noor sprak gisteren in de rechtbank in Oslo van 'kwaadwillende verzin sels'. Hij nuanceerde dat even later. „Misschien niet kwaadwillend, maar in ieder geval verkeerd." De KIGALI psychiaters schreven dat Breivik lijdt aan paranoïde schizofrenie. Breivik uitte gisteren zijn bezwa ren tegen het onderzoek. Waarschijnlijk duizenden Noren gaan vandaag de straat op om een kinderliedje voor vrede te zingen. Ze willen daarmee protesteren te gen Breivik, die het lied omschreef als marxistische propaganda. BERLIJN Rwandese aanklagers eisen levens lang voor oppositieleidster Victoi- re Ingabire, die jaren in Nederland woonde. Ze vinden haar schuldig aan onder meer het financieren van terrorisme en ontkenning van de volkerenmoord van 1994. Ingabi re (een Hutu) noemt het proces po litiek, omdat ze president Kagame (een Tutsi) heeft bekritiseerd. ISLAMABAD Pakistan heeft gisteren met succes een test gedaan met een raket die een nucleaire lading zou kunnen dragen. Dat hebben militaire autori teiten laten weten. De test komt binnen een week na een vergelijk bare proef in buurland India. Het doelwit van de raket lag ergens in de Indische oceaan. DEN HAAG De Kamer van Beroep van het In ternationaal Strafhof (ICC) heeft gisteren het beroep van de staat Li bië tegen het bevel tot uitlevering van Saif al-Islam Kaddafi niet ont vankelijk verklaard. Tripoli moet de zoon van wijlen dictator Kad dafi nu direct naar Den Haag stu ren. Libië wilde Saif zelf berechten. De Centrale Raad voor Joden in Duitsland is niet tegen het besluit van deelstaat Beieren Mein Kampf van Adolf Hitler te herdrukken. Voorzitter Graumann zei dat hij het boek het liefst helemaal ziet verdwijnen. Maar als het boek dan toch wordt uitgegeven, ziet hij lie ver een boek van de Beierse staat met opmerkingen van historici. MONTABAUR Een Duitse jager uit de buurt van Keulen heeft toegegeven de wolf te hebben doodgeschoten die het eer ste exemplaar in 123 jaar was in het nabijgelegen Westerwald. Het be schermde dier was er in februari ontdekt, tot vreugde van natuurbe schermers. De 71-jarige jager heeft zich zelfbij de politie gemeld. LONDEN Mediamagnaat Rupert Murdoch heeft Britse politici nooit om hulp gevraagd. Dat zei hij gisteren voor een gerechtelijke commissie. De voorzitter van News Corporation wordt ondervraagd over zijn rela tie met de top van de Britse poli tiek. Die zou Murdoch heimelijk hebben toegestaan BSkyB te kopen. De economische crisis in Eu ropa gaat steeds sterker ver gezeld van een democrati sche crisis: overal op het continent keren de burgers hun politici de rug toe. door onze correspondent Hans de Bruijn et spook van het na tionalisme waart door Europa', schreef een Duitse krant deze week. Aanleiding was het opmerkelijke resultaat van het anti-Europese Front National van Marine Le Pen bij de Franse presi dentsverkiezingen, de val van de regering-Rutte door Geert Wil- ders en de groeiende kritiek op 'dat verfoeide Brussel' in veel ande re EU-lidstaten. Tot nog toe liggen Europa's zorgenkinderen vooral in het zuiden: Griekenland, Italië, Spanje, Portugal. Maar geleidelijk breiden de problemen zich uit naar het welvarende noorden. Frankrijk zit, ongeacht wie de ver LONDEN - Scotland Yard heeft er woensdag bij Portugal op aange drongen het onderzoek naar de verdwijning van Madeleine Mc- Cann te heropenen. Bij een onderzoek naar het oude bewijsmateriaal zijn volgens de Britse recherche 195 aanknopings punten gevonden. Ook zouden er mogelijk nieuwe bewijzen zijn. Zo zou het nu 9-jarige meisje moge lijk nog in leven zijn. Bijna 5 jaar geleden verdween de Britse Maddie op bijna 4-jarige leeftijd, toen zij met haar ouders op vakantie was in Portugal. De autoriteiten daar staakten de zoek tocht in juli 2008. Scotland Yard heeft: een foto ver spreid die laat zien hoe Maddie er nu uit zou zien. Als Maddie nog leeft, zou ze op 12 mei 9 jaar wor den. Maddie verdween op 3 mei 2007 uit een kamer van een apparte mentencomplex in Praia da Luz, in het zuiden van Portugal. De Portugese politie verdacht de ouders van het kind enige tijd van betrokkenheid bij haar verdwij ning. Zij hebben de hoop om hun dochter te vinden, nooit opgege ven. In 2011 gaf premier David Came ron de Britse politie opdracht om de aanwijzingen in het omvangrij ke onderzoeksdossier nog eens tegen het licht te houden. De zoektocht heeft de Britse poli tie tot nu toe 2,4 miljoen euro ge kost. kiezingen wint, in zwaar weer. Ook boven triple-A-Nederland pakken zich donkere wolken sa men. België haalde met de hakken over de sloot de Europese begro- tingseisen. De Duitse kanselier Angela Merkel ziet haar bondgenoot op het ge bied Van de begrotingsdiscipline mogelijk wegvallen. Als Nicolas Sarkozy het niet redt, krijgt Frank rijk in Francois Hollande een presi dent die zijn achterban beloofd heeft het zo moeizaam tot stand gekomen strikte 'europact' te gaan openbreken. Volgende week gaan de Grieken naar de stembus, en daar staan de partijen die kritiek hebben op de door Brussel geëiste hervormin gen en bezuinigingen op winst. In Ierland wordt over een maand een referendum gehouden over het Eu ropese bezuinigingspact, en haalt het eurosceptische Sinn Fein vol gens de peilingen een kwart van de stemmen. In Praag betoogden zaterdag hon derdduizend Tsjechen tegen (door Europa geëiste) hervormingen. De regering-Necas wankelt. Eerder vie len de regeringen in Griekenland, Italië, Spanje, Portugal, Finland, Slowakije en Slovenië - steeds over de eurocrisis. Kortom, in alle uithoeken van Eu ropa zoeken leiders een weg tus sen de Europese verplichtingen en wensen van de kiezers die de har de gevolgen daarvan niet langer wensen te dragen. 'Het moet van Europa' wordt niet meer aanvaard. Het politieke establishment heeft daar nog geen antwoord op. Het moet voor welvaart en welzijn, sta biliteit en werkgelegenheid zor gen, maar slaagt daar steeds min der in. En dus zoekt de burger zijn toevlucht bij non-traditionele be wegingen, die lak hebben aan de oude politieke afspraken en mores en overal een simpele en aanspre kende 'oplossing' voor hebben. Niet alleen over de financiën (weg met de euro, geen geld naar Brus sel), maar ook over migratie en in tegratie (grenzen dicht) of buiten lands beleid (weg met ontwikke lingshulp). Uit recent onderzoek van de Euro pese Commissie blijkt dat minder dan vier op de tien Europeanen ge loven dat de 'Europa' in staat is de huidige financiële en economische crisis op te lossen. Laat staan de de mocratische crisis. Hotel Zuiderduin (4*) Egmond aan Zee is een gezellig vissersdorp met echte bad plaatsallure. Op het strand kunt u heerlijk wandelen, vliegeren, zandkastelen bouwen, voetballen of lekker zwemmen in zee. Egmond heeft leuke winkels en gezellige cafés met ten-asjes. Een leuk uitstapje maken? Fiets dan naar kunstenaarsdorp Bergen. In Alkmaar kunt u geweldig winkelen maar er zijn ook prachtige historische gebouwen, sfeervolle grachten en in de zomer is hier de wereldberoemde kaasmarkt op vrijdag. Krijgt u al de kriebels om eens lekker uit te waaien? Inhoud arrangement: 2 of 4 x overnachting incl. uitgebreid ontbijtbuffet 2 of 4 x uitgebreid 4-gangen dinerbuffet incl. drankje Toegangskaart voor het duingebied voor één dag Gebruik overdekt zwembad, whirlpool, diverse sauna's,Turkse en Japanse baden en infrarood surroundcabine Gratis parkeren (op basis van beschikbaarheid) 3-daags €139,00 P P sept, t/m dec. en 149,- van april t/m aug. 5- daags €259,00 pp sept, t/m dec. en 279,- van april t/m aug. Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 1,50 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n.Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag 5,00 p.p. Vraag naar de kinderkortingen! Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Hotel Zuiderduin (4*) ligt aan de rand van het Duinreservaat, op 100 meter afstand van de zee en. het dorp. Een heerlijke plek waar u zich geen moment hoeft te vervelen. Van wellness tot sportfaciliteiten en van kinderspeelparadijs tot discobowlingbanen, alles is aanwezig. Boeken vla www,mmTea,m/WlG072 boek online VWWV.m3ITG3.nl of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9