binnenland 17 Leiding kinderopvang in Hoorn weg na misstanden kras.nl Voetballer uit Kampen voor leven geschorst Oefenen voor een oefening Juwelier dood na overval waarom zou je meer betalen HANZESTEDEN A/D OOSTZEE ADRIATISCHE KUST MIDDEN-EUROPA SPANJE PORTUGAL donderdag 26 april 2012 GRAVE - Militairen in actie tijdens de oefening Prepare Falcon van de luchtmobiele brigade bij de Brabantse stad Grave. De oefening die bestaat uit luchtlandingen met helikopters is ter voorbereiding op een grotere oe fening later dit jaar in Duitsland. foto Evert-Jan Daniels/ANP ZEIST - De KNVB heeft een voet baller van amateurclub DOS Kam pen een levenslange schorsing op gelegd. De speler krijgt de straf voor zijn gedrag in de uitwedstrijd tegen Zwart Wit'63 in Harderwijk op 14 april, toen hij een tegenstander in zijn gezicht schopte. Het slachtof fer brak daarbij zijn neus, beide oogkassen en zijn kaak op twee plaatsen. Een andere voetballer van DOS Kampen kreeg een uitsluiting van acht wedstrijden opgelegd wegens het slaan naar een tegenspeler bui ten een spelsituatie. Beide spelers waren door het bestuur van hun vereniging al geroyeerd. De overtreding van de speler die nooit meer mag voetballen werd door de tuchtcommissie aange merkt als een 'excessieve overtre ding' en kwam daardoor in aan merking voor een straf volgens het beleid Effectieve Aanpak Excessen dat de KNVB met ingang van dit seizoen toepast voor het amateur voetbal. Al enkele tientallen voetballers gingen de speler van DOS Kampen dit voetbaljaargang voor en mogen ook nooit meer voetbal len. DEN HAAG - De 46-jarige eigenaar van juwelier Lapidee aan de Beek laan in Den Haag is gisteren overle den na een overval op zijn zaak. Dat heeft de politie Haaglanden be kendgemaakt. De overval werd gepleegd door een of meerdere mannen. De juwelier raakte daarbij zwaargewond. Het slachtoffer werd met spoed naar een ziekenhuis gebracht, waar hij later overleed. Over de aard van de verwondingen van het slachtoffer wil de politie in verband met het onderzoek nog niets meedelen. Direct na de fatale overval kamden politieagenten met honden en een helikopter de omgeving van de ju welierszaak uit. HOORN - De gemeente Hoorn zet de twee leidinggevenden van de plaatselijke kinderopvang De Blok kendoos uit hun functie. Dit maakte de gemeente gisteren be kend. Het tweetal heeft zich onder meer schuldig gemaakt aan emotionele mishandeling en verwaarlozing van de kinderen, zo bleek uit on derzoek van de GGD. De gemeen te verordonneerde vorig jaar uitge breid onderzoek naar het kinder opvangcentrum, nadat de GGD di verse signalen over misstanden bij De Blokkendoos had ontvangen. Uit het onderzoek kwam naar vo ren dat de leidinggevenden onge schikt zijn om in een kindercen trum te werken en de emotionele veiligheid van de kinderen in ge vaar brengen. Het GGD-rapport staat boordevol voorbeelden van manieren waarop de leidinggeven den zich misdroegen. Een kind dat zelf geen kiwi kon schillen, werd bijvoorbeeld gedwongen het fruit met schil en al op te eten. Een gezet kind werd 'dikzak' ge noemd en een kind met kleding van het merk 'Eager Beaver' kreeg te horen dat het 'gewillig-kutje-kle- ren' aanhad. Oud-werknemers geven aan dat binnen het kindercentrum een cul tuur van angst heerste. Ze moes ten bovendien een document on dertekenen waarbij ze geheimhou ding over praktijken binnen De Blokkendoos beloofden. De gemeente houdt vand'aag een besloten informatiebijeenkomst voor ouders en verzorgers die een of meer kinderen op de Blokkendoos hebben of hebben ge had. „Wij kunnen ons voorstellen dat ouders zich zorgen maken en met vragen zitten over wat er nu pre cies is gebeurd en hoe het nu ver der moet", lichtte burgemeester Onno van Veldhuizen toe. De leiding van de kinderopvangor ganisatie moet binnen twee weken haar taken hebben overgedragen aan een nieuw aan te stellen locatiemanager. Tot die tijd staat De Blokkendoos onder verscherpt toezicht van de GGD in de regio. Een medewerkster van De Blok kendoos liet gisteren weten dat de directie geen enkel commentaar geeft en verwees door naar hun ad vocaat. Die was gistermiddag onbe reikbaar. Zie www.kras.nl/39323 Zie www.kras.nl/39327 Zie www.kras.nl/39306 Zie www.kras.nl/39316 Zie www.kras.nl/39308 Zie www.kras.nl/35524 al 90 jaar uw vertrouwde busvakantie-specialist reis per Comfort Class bus (met meer beenruimte), géén brandstoftoeslag vele gegarandeerde opstapplaatsen in uw regio compleet verzorgd op vakantie; inclusief ontbijt en veelal diner en excursies vele reizen met vertrekgarantie Vertrek: 19 mei 8-daagse busreis inclusief verblijf in een 3-sterren hotel nabij de kust en 7 x ontbijt voor maar 299 een week naar de Bloemen- rivièra? Dat kan bij KRAS.NL! Geniet aan de kust of kies voor de optionele excursies naar o.a. San Remo en de Cinque Terre. vanaf Vertrek: 19 mei t/m 13 oktober 8-daagse busreis incl. verblijf in 3-sterren hotel aan het strand en 7 x ontbijt en diner extra ingekocht tegen bodemprijs ga lekker ontspannen aan de zonnige kust van Kroatië! Optioneel excursiepakket voor maar 39, met o.a. Porec, Rovinj en Pula Vertrek: 19 mei t/m 18 augustus 7-daagse busreis incl. verblijf in 4-sterren hotel, 6 x ontbijt en diner en excursies gegarandeerd vertrek op 19/5 waai lekker uit aan de kust, bewonder het Merenplateau en proef de sfeer van weleer in de Hanzesteden Lübeck en Wismar Vertrek: 21 mei, 18 juni en 3-10-17 sep. 10-daagse busreis incl. verblijf in 3-sterren hotel, 9 x ontbijt en diner en excursies vertrek 21/5 nu 30 p.p. in prijs verlaagd hotel op nog geen 50 meter van het strand strand cultuur; met o.a. Venetië, Rimini, Florence, Ravenna en een heerlijke boottocht Vertrek: 14 mei t/m 3 september 12-daagse busreis incl. verblijf in 3-/4-sterren hotels, 11 x ontbijt en diner en excursies gegarandeerd vertrek op 14/5 en 11/6 maak kennis met 4 steden in het hart van Europa: Wenen, Praag, Boedapest Dresden o.l.v. de deskundige chauffeur Bote Bijlsma Vertrek: 16 juni en 15 september 16-daagse busreis incl. verblijf in 3-/4-sterren hotels, 15 x ontbijt, 12 x diner en excursies vertrek 16/6 nu 50 per persoon in prijs verlaagd en met gegarandeerd vertrek o.l.v. Nederlandssprekende reisleiding naar o.a. Porto, Lissabon, Madrid en Salamanca Vertrek: 2-30 juni en 7-21 juli 15-daagse busreis incl. verblijf in 3-/4-sterren hotels, 14 x ontbijt, 11 x diner en excursies gegarandeerd vertrek op 2/6 aanrader voor natuurliefhebbers! De reis gaat langs fjorden, gletsjers en kleurrijke dorpjes. Met o.a. Oslo, de Lofoten en Lapland BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusie! reservcringskosten en Calamiteilenlonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7