zeeland 119 Fietspad feestelijk in gebruik genomen Muzikale vrienden verrijken jubileumfeest Sjores Trompettist Hans de Loos: Reddingbootdag van KNRM in Vissershaven Anti-verveel activiteit in de meivakantie High tea ten bate van Stichting Zwerfkat Seventies Party in café De Kroon Chinese bewegingsleer op het Stadhuisplein DJ Mental Theo gast op Nineties Party Film Kapitein Rooibos gaat op herhaling donderdag 26 april 2012 'Praten, Zingen, Bloazen, dat we sinds drie jaar houden op carnavalsmaan dag tijdens het 'Leuren', is altijd een groot succes. En ook altijd een verras sing, want we hebben geen draaiboek. De laatste keer stonden er zeker 1500 carnavalsvierders te genieten.' door Christel Tuin Het jubileumfeest van de Sjores Ambras Band wordt geen privéfeestje. Sterker nog, veel bekende Hulsten aren verlenen hun muzikale mede werking aan de avond. Zo zullen Elise Wauters, Carl Boe- ij kens en zelfs burgemeester Jan-Frans Mulder hun bijdrage le veren aan het feest in de Vette Mu sic Hall in Hengstdijk. Behalve in dividuele 'artiesten' treden ook de AlsJeMaarVrolijk&BlijBand en rockband Suck On This op. Het laatste deel van de avond wordt verzorgd door DJ Sjon. „Veel Hulstenaren zullen bij Sjores denken aan carnaval. Zij zullen za terdag zeker aan hun trekken ko men want enkele 'buutreedners' presenteren de avond. Het wordt echt een groot spektakel. Behalve verschillende muzikale optredens, zullen er ook videobijdragen op grote schermen vertoond worden. Iedereen die van muziek en gezel ligheid houdt, moet dus komen", vertelt organisator Stefan de Vet ter. 'Sjores met vrienden live' start om 20.00 uur, de zaal gaat een half uur eerder open. „Van de duizend kaarten zijn er negenhonderd ver kocht. Maar we hopen natuurlijk dat de zaal helemaal vol komt", meldt voorzitter Blanckaert. De tickets kosten 12,50 euro en zijn verkrijgbaar in Café De Ster en Par ty Max in Hulst en via de site van de Sjores Ambras band. www.sjoresambrasband.nl door René Hoonhorst Scholieren blij verrast met koffie, sap en koeken. foto Mark Neelemans CROEDE - Polderbewoners en Groe- denaren hebben er meer dan een halve eeuw op moeten wachten. Maar sinds februari kunnen ze ein delijk gebruikmaken van het fiets pad Groede-Oostburg. Dat ze er vier maanden voor moes ten omfietsen, namen vele vaak da gelijkse gebruikers graag voor lief Maar zeker de scholieren waardeer den het wel dat waterschap en ge meente woensdagmorgen vroeg trakteerden op koffie, koeken, ap pel- en andere sapjes. Robin, Do minique, Ciske en Jesse drukken op het gemakje om half acht een koek achterover. De 'brugpiepers', zoals vierdeklasser vmbo Iris hen geringschattend noemt, kunnen vanuit Groede in 20,25 minuten op het Zwin College in Oostburg zijn. „Maar meestal hebben we niet zo'n haast en doen we er on geveer drie kwartier over. Hebben we nu in elk geval even tijd voor een sapje en een koek", zegt het kwartet knapen. Tientallen scholie ren doen hetzelfde maar een enke ling scheurt een kwartier later door over de Scherpbierseweg. „Sorry, ik ben al laat." Een brom fietser en fietster Olga remmen kort en laten zich een pakje sap en een koek toestoppen. Behalve scho lieren en fietsende pendelaars pro fiteren ook toeristen van het fiets pad, weet Waterschapsbestuurder Sophie van 't Westeinde zeker. BRESKENS Bij het reddingstation van de KN RM in de Vissershaven van Bres- kens wordt zaterdag de Redding bootdag gehouden. Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen belangstellenden onder meer meevaren met de Zee- manshoop, demonstraties bekijken en een ambulance bezichtigen. TERNEUZEN Jeugd- en Jongerenwerk Terneuzen heeft voor de meivakantie weer een heleboel activiteiten opgezet zoals zwemmen, knutselen, kaar sen en taarten maken, naar het asiel en de natuurspeeltuin. Vooraf opgeven is verplicht en kan tot za terdag via www.sjjw.nl CROEDE In theeschenkerij De Schure in Groede wordt zaterdag een high tea gehouden ten bate van Stich ting Zwerfkat. Van 15.00 tot 20.00 uur worden de gasten verwend lek kernijen. Kosten: 17,50 euro. Reser veren: deschure@zeelandnet.nl SINT JANSTEEN In café De Kroon in Sint Jansteen wordt zaterdag vanaf 20.00 uur een Seventies Party gehouden. Er zijn optredens van Frans Verwilligen en bluesrockband The Road. Om 01.00 uur start de afterparty met passende seventies muziek. TERNEUZEN Op het Stadhuisplein in Terneuzen wordt zaterdag Wereld Tai Chi dag gehouden. Drie scholen voor Chi nese bewegingsleer geven van 10.00 tot 12.00 uur demonstraties en workshops Qigong, Tai Chi en wushu/kungfu. SINT JANSTEEN De bekende DJ Mental Theo is za terdag te gast op de Back to the Ni neties Party, zaterdag in café Laza rus in Sint Jansteen. Het wordt een feest van herkenning voor twin tig-plussers. Toegangskaarten zijn te koop bij Lazarus. TERNEUZEN Vanwege het recente overlijden van Albert Falco, oud-kapitein op het schip van wetenschapper Jac ques Cousteau, draait op Koningin nedag in Vestzaktheater De Paerde- stal te Terneuzen de documentaire 'The Unknown Captain'. Daarin gaat Cousteau op zoek naar de geschie denis van de verzonnen zeeheld Ka pitein Roóibos uit Zaamslagveer. De documentaire draait ieder heel uur tussen 10.00 en 16.00 uur. Op ieder halfuur draait 'Napoleon Una- parte', met beelden van het bezoek dat de Franse keizer in 1811 aan Ter- neuzen bracht. Entree: vijf euro. Prinses Laurentien doet tijdens Koninginnedag 2010 in Middelburg enthousiast mee met leden van de Sjores Ambras Band. foto's Sjores Ambras Band

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67