Illegale drugshandel Sas opgerold Toch vergunning voor 'tuinwinkel' IJzendijke ZEEUWS-VLAANDEREN spectaculair Bluereef aquarium Grootscheepse actie Nederlandse en Belgische politie na klachten van buurtbewoners Biervliet maakt zich op voor 40e Geuzenfeesten Gratis internet op 100 plaatsen DONDERDAG 26 april 2012 17 PZC door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Bij een gezamenlij ke actie van de Nederlandse en Bel gische politie aan de Julianastraat in Sas van Gent is dinsdagavond een illegaal verkooppunt van soft drugs opgerold. In de huurwoning zijn zeven personen aangehouden, onder wie de drie bewoners. De andere arrestanten waren bezoe kers, waarschijnlijk klanten. In Bel gië zijn ook nog eens acht klanten aangehouden. De politie is in actie gekomen na klachten van buurtbewoners. Een aantal van hen stuurde begin april namens de wijk een aangetekende brief aan burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Er waren klachten over parkeeroverlast en het komen en gaan van klanten bij de woning waar naar verluidt een vrouw en twee tienerdochters wonen. Het heeft nog drie weken ge duurd, voordat na verzending van de aangetekende brief de politie heeft ingegrepen. Volgens burge meester Lonink was die tijd nodig om bewijzen rond te krijgen. Het moet onomstotelijk vaststaan dat vanuit de woning drugs zijn ver kocht. „We hebben verklaringen nodig van mensen die daar ko pen", aldus Lonink. Die zijn woensdag verkregen. De in België 'opgevangen' klanten hebben aan gegeven dat ze drugs kochten op het adres. Lonink looft de actie vanuit de buurt. Of het illegale drugsver kooppunt aan de Julianastraat in Sas van Gent het topje van de ijs berg is, durft hij niet te zeggen. „Het is in elk geval van groot be lang dat wijkbewoners ons infor meren. Ze zijn onze ogen en oren." Lonink hoopt dat alle inwo ners alert reageren als ze iets ver dachts zien, zeker omdat invoering van de wietpas per 1 mei tot meer illegale verkoop kan leiden. Bel gische en Franse klanten zijn niet meer welkom in coffeeshops in Zeeland, Brabant en Limburg. In de aanloop daartoe is, aldus Lo nink, de illegale markt in Bel gische steden gegroeid. Enige kritiek is er trouwens ook op het politie-optreden in Sas van Gent. Een arrestatieteam is ingezet dat met vrij veel geweld de wo ning binnenviel. Volgens een enke le omstander was dat niet nodig geweest. „Het gaat om bijklussers, niet om grote jongens." De woning aan de Julianastraat is van Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren. Wiet dealen of telen is reden voor opzegging van het huurcon tract. De politie heeft in de Julia nastraat en in een huis aan de Mauritsstraat in Sas van Gent vier honderd gram softdrugs in beslag genomen. Sjores Ambras is hechte muziekfamilie 18 en 19 door Sheila van Doorsselaer BIERVLIET - Van de leerlingen van de basisscholen De Maatjes en De Komme in Biervliet werd woens dagochtend een waar staatsiepor tret gemaakt ter ere van de veertig ste editie van de jaarlijkse Geuzen- feesten in het dorp. Om de vijfjaar worden de Geuzen- feesten wat uitbundiger gevierd dan normaal. Ook dit jaar is weer zo'n dubbel-feestjaar en de kinde ren lopen dan hun eigen optocht in het Hemelvaartsweekeinde. Bij een officieel portret hoort een passende achtergrond; de stads poort in de Havenstraat, één van de vijf tijdelijke stadspoorten, en passende kledij. Alle kinderen wa ren gekleed als in de Geuzentijd. Moeders lieten de naaimachine flink snorren of trokken hun kroost jurken en mutsen aan die al generaties in de familie zijn. De kinderen scandeerden Vive les Gueuxü maar de kleine Vienna (1 jaar) stal de show. De kleine pruts was gestoken in een rood jakje, een mutsje en ze liep op klompjes. Onder leiding van voorzitter Raymond Wauters van het Geuzencomité (uiterst links) scanderen de kinderen van Biervliet hun geuzenleus: Vive les Gueux! foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Toeristen en inwo ners van Zeeland kunnen vanaf juli op bijna honderd plaatsen in Zeeland gebruik maken van draad loos internet. De precieze locaties moeten nog worden bepaald; het gaat om plekken die druk bezocht worden, zoals pleinen met terras sen en toeristische attracties. Het initiatief komt van energiebe drijf Delta en Promotie Zeeland Delta. Tot MB is de dienst gratis. Dat is net genoeg om websites te bezoe ken en te mailen. Wie méér wil, moet bijbetalen. De provincie draagt 93.000 euro bij aan het project, dat in eerste in stantie voor drie jaar de lucht in gaat. door Martijn de Koning IJZENDIJKE - De voormalige Sluise burgemeester Jaap Sala heeft de ei genaar van Speciaalzaak IJzendijke aan de Landpoortstraat onterecht een exploitatievergunning gewei gerd. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald. De 'speciaalzaak in tuinbenodigd- heden', zoals de eigenaren hun zaak zelf omschrijven, zou volgens geruchten ook in bedrijf zijn als coffeeshop. De eigenaar ontkent dat, maar dat onderwerp was slechts zijdelings een thema tij dens de zitting. Daar ging het om de vraag of de ei genaar terecht geen vergunning had gekregen. Sala ging destijds af op een rapport van het bureau Bi- bob, dat de integriteit van poten tiële winkel- en horeca-exploitan- ten onderzoekt. In het rapport stond onder meer dat de eigenaar van de speciaalzaak structureel be trokken zou zijn bij drugshandel. Dat zou blijken uit politierappor ten. De Raad van State haalt die ar gumentatie nu onderuit. De 'rap porten' van de politie zijn slechts getuigenissen van derden, stelt de Raad, en niet gebaseerd op onder zoek. Er is dus te weinig grond om de exploitatievergunning te weige ren, stelt de Raad. Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. r Koop nu ie tickets online metC 3,50 korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65