Verzet tegen herrie op scheepswerf 'n Beetje regen doet een bikkel niets Bevelandse attracties bundelen krachten BEVELANDEN/THOLEN spectaculair Bluereef aquarium Ruïne Reimerswaal en Kapelle protesteren bij provincie tegen ruimere geluidsnorm almanak DONDERDAG 26 april 2012 17 PZC Terre des Hommes timmert aan de weg 18 door Mieke van der Jagt HANSWEERT - De gemeenten Kapel le en Reimerswaal zijn niet van plan zich neer te leggen bij een ver gunning voor Scheepswerf Rei merswaal in Hansweert om meer geluid te produceren. De provincie heeft deze week een gedoogbeschikking afgegeven om het schip SCHi23-Zeeland te hy- drojetten. Dat is reinigen met wa ter onder zeer hoge druk. Dat maakt enorm veel lawaai. Met de gedoogbeschikking kun nen de gemeenten nog wel leven, al is het morrend, maar een struc turele mogelijkheid om twaalf da gen per jaar herrie te maken gaat Kapelle en Reimerswaal te ver. De Kapelse Wethouder Evert Da- men toont zich ook ontstemd over het persbericht dat de provin cie deed uitgaan. Niet vanwege de gedoogbeschikking zelf, want daar beloofden de gemeenten zich niet tegen te verzetten. Het gaat om het voornemen de omgevingver gunning aan te passen, zodat er twaalf dagen per jaar op grote hoogte mag worden gehydrojet. Te gen een dergelijke geluidsbron is volgens Damen de hoogste geluid- wal nog niet opgewassen. „Daar zullen we dus vierkant voor gaan liggen", zegt hij. De gedoogbeschikking geeft de scheepswerf tien dagen tijd om het werk aan de SCHi23-Zeeland af te maken. In het weekeinde en tijdens feestdagen mag er niet wor den gespoten. Vrijdag hervat de werf het werk dat wegens klach ten van omwonenden werd stilge- legd. GOES - Leerlingen uit de groepen zes, zeven en acht van de basis scholen uit de gemeente Goes de den woensdag mee aan het EK straatvoetbal op het parkeerterrein van Sportpunt Zeeland. Dat werd gehouden in het kader van de Na tionale Sportweek, die komende zaterdag wordt afgesloten. Door het slechte weer waren er be hoorlijk wat teams niet op komen dagen maar de echte bikkels lieten zich niet tegenhouden door een beetje regen. Er werd niet alleen gevoetbald: de ze middag werd er ook een work shop streetdance gegeven, de jong ste kinderen konden meedoen aan de Olympische Spelen en er werd gevolleybald, allemaal in het kader van de Nationale Sportweek. Leerlingen van het Cios hebben al le activiteiten in Goes georgani seerd. „Zij zijn langs alle scholen geweest om aanmeldingen te wer ven", zegt docent sportmanage- ment Stoffel Biesterbosch. Het team van de Bisschop Ernst- school uit Goes won het straatvoet baltoernooi. Bij het EK straatvoetbal speelden de basisschoolleerlingen in teams van vijf. Ze voetbalden ongeveer tien potjes van twaalf minuten. Er waren in totaal 400 leerlingen aanwezig bij de activiteiten van de Nationale Sportweek. foto Ronald den Dekker fm wv. -<* cm fc Kom nu naar Deltapark Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel et- li; Kijk voor meer deltapark J informatie op nlttLl www.neeltjejans.nl 3ANS f* GOES - Stoomtrein Goes-Borsele (SGB), Berkenhofs Tropical Zoo en de Goese Rijtuig- en Automo biel Maatschappij (Gram) werken vanaf 6 mei samen in een recreatie arrangement onder de noemer 'Met paardenkrachten naar de tro pen'. Berkenhof en de SGB herintrodu ceren hiermee het arrangement dat de afgelopen jaren erg succes vol was, maar abrupt tot een ein de kwam door het wegvallen van de toenmalige partner die de huif karrondritten voor zijn rekening nam. Nu is er een nieuwe partner gevonden in in de Gram. Die zal niet met een huifkar rijden, maar met een authentieke paardentram. Die past wat betreft tijdsbeeld goed bij de stoomtrein, 's Och tends brengen de paardenkrachten van de stoomtrein de bezoekers van Goes naar Kwadendamme. Daar staan de paarden met de paar dentram gereed voor een uitgebrei de rondrit van tien kilometer door de Zak van Zuid-Beveland. Daarna staat het bezoek aan de onlangs uitgebreide Tropical Zoo. Het ar rangement wordt aangeboden op alle woensdagen, zaterdagen en zondagen en moet worden gereser veerd. www.destoomtrein.nl Die inwoner van Middelburg was net terug van een vakantie in Roeme nië. Niet zonder trots toonde hij aan iedereen een stuk steen dat hij van een historische vindplaats in de buurt van Mamaya, zo betoogde hij gloedvol, stiekem had meegenomen. Van enorme waarde, voegde hij er aan toe. Totdat iemand bij hem op bezoek kwam die ter plekke erg goed bekend was. Een historische vind plaats en een ruïne in de buurt van Mamaya, die kende hij wel. Inder daad mag daar niets meegenomen worden, ook al stoort niet iedere toe rist zich daar aan. Daarom, zo zei hij, laat het gemeentebestuur er met enige regelmaat puin storten voor de grijpgrage vakantiegangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59