paard Verzet tegen herrie op werf Vernielingen na Surrender Hrieps zeeland 121 Illegale drugshandel in Sas van Gent opgerold 26 27 20 C//° Gemeenten boos BdMdnT We, i^sX donderdag 26 april 2012 13.00 uur: Puzzeltocht. 14.30 uur: Kinder Vrijmarkt bij de Kerk. 16.00 uur: Kinderdiner met gra tis frites. 16.30 uur: Zeskamp bij de Kerk- ring. Prijsuitreiking om 18.45 uur. 19.00 uur: Feest in de Oranje feesttent. SCHARENDIJKE Zondag 29 april 15.00 uur: Fietspuzzelrit. 17.00 uur: jeugddisco. 19.00 uur: Playbackshow. 21.00 uur: Feestavond met bier- pFoefwedstrijd. Maandag 30 april 10.00 uur: Start lawaaaioptocht in de Dorpsstraat. 11.00 uur: Boodschappenmand, kinderspelletjes op traningsveld. 12.30 uur: toespraak. 12.40 uur: Uitdelen en oplaten van ballonnen en spelen volkslied. 13.00 uur: Jeugdzeskamp. 13.30 uur: Vrijmarkt. 13.45 uur: workshops en teken films. 14.45 uur: cola-proefwedstrijd. 18.00 uur: Autopuzzelrit. 19.00 uur: Spelshow ren je rot. Prijsuitreiking om 21.00 uur. ZIERIKZEE Maandag 30 april 10.50 uur: Optocht vanaf par keerterrein Scheldestraat. foto Dirk-Jan Cjeltema 11.20 uur: Mini-concert Kunst en Eer. Vlaghijsen door oud-mari niers. 11.45 uur: Vrijmarkt voor kinde ren, vogelshow, stoomtrein, schminken, springkussen en 'brommers kieken'. 12.30 uur: Totoff clowns. 13.00 uur: Feestband Doe Ma Wa. 13.30 uur: Dans-demo dans school Kramer. i4.oo uur: Totoff clowns. 14.30 uur: Feestband Doe Ma Wa. 15.00 uur: Muzikale verrassing. 17.00 uur: Concert Shantykoor. 19.45 uur: Heineken Live-band. ZONNEMAIRE Zaterdag 28 april 19.00 uur: Kinderdisco 20.00 uur: W.A.F. 8c De Oranje band. Maandag 30 april 09.30 uur: Opening op voetbal veld door afgevaardigde gemeente. 10.00 uur: Muzikale rondgang met Nut en Uitspanning. Thema: olympische spelen. 10.45 uur: Start oranjemarkt. 11.00 uur: Kinderspelen. 12.15 uur: Kindermarkt 12.30 uur: Concert Nut en Uit spanning. 12.45 uur: Zeskamp 14.30 uur: Zeepvoetbal. 17.00 uur: Barbecue. door Henk Postma GRIJPSKERKE - SGP-wethouder Jaap Melse van de gemeente Veere gruwt van de vernielingen die zijn aangericht na afloop van Surren der Hrieps, het jaarlijks muziekfes tival dat afgelopen weekend plaats vond in Grijpskerke. „Dat jonge ren een feestje houden, oké. Maar andermans eigendommen vernie len, dat tolereren we niet." In het dorp werden banden lek ge stoken. En langs de Mariekerkse- weg, richting Meliskerke, knakten onverlaten, 'wellicht met een stuk in hun kraag' een dertigtal boom pjes. De eigenaar van de jonge bomen, Waterschap Scheldestromen, schat de schade op vijfduizend euro, voor de boompjes en de arbeids kosten om ze weer te planten. door Mieke van der Jagt HANSWEERT - De gemeenten Kapel- Ie en Reimerswaal zijn niet van plan zich neer te leggen bij een ver gunning voor Scheepswerf Rei merswaal in Hansweert om meer geluid te produceren. De provincie Zeeland heeft eerder deze week een gedoogbeschikking afgegeven om het schip SCHi23-Zeeland te hydrojetten. Dat is reinigen met water onder zeer hoge druk. Dat maakt enorm veel lawaai. Met de gedoogbeschikking kun nen de gemeenten nog wel leven, al is het morrend, maar een struc turele mogelijkheid om twaalf da gen per jaar herrie te maken gaat Kapelle en Reimerswaal te ver. De Kapelse Wethouder Evert Da- men toont zich ook ontstemd over het persbericht dat de provin cie deed uitgaan. Niet vanwege de gedoogbeschik king zelf, want daar beloofden de gemeenten Kapelle en Reimers waal zich niet tegen te verzetten. Het gaat om het voornemen de .omgevingvergunning aan te pas sen, zodat er twaalf dagen per jaar op grote hoogte mag worden gehy- drojet. Tegen een dergelijke ge luidsbron is volgens Damen de hoogste geluidwal nog niet opge wassen. „Daar zullen we dus vier kant voor gaan liggen", zegt de Ka pelse wethouder. De gedoogbeschikking geeft de scheepswerf tien dagen tijd om het werk aan de SCHi23-Zeeland af te maken. In het weekeinde en tijdens feest dagen mag er niet worden gespo ten. Vrijdag hervat de werf aan het Ka naal door Zuid-Beveland het werk dat wegens klachten van omwo nenden van Scheepswerf Reimers waal werd stilgelegd. Want er komen inderdaad nieuwe boompjes, zegt woordvoerder Ar jan Goossen. „Dat gebeurt in het najaar. Het is te laat om nu nog nieuwe te planten." Het water schap zal van de vernieling aangif te doen bij de politie. „Ook al zijn we bang dat dat weinig uithaalt, want er is niemand op heterdaad betrapt. Vorig jaar zijn er ook boompjes vernield. Ook toen heb ben we aangifte gedaan en dat heeft ook niets opgeleverd. We doen het toch weer, al is het maar als signaal." „We zijn dan wel geen eigenaar", zegt Melse, „maar het gebeurde wel op Veers grondgebied." B en W hebben dan ook besloten alles op alles te zetten om de daders te achterhalen, en ze een forse reke ning te presenteren. Volgens inwoonster Eline Eijkelen- boom was Surrender Hrieps een 'geweldig feest zonder noemens waardige incidenten, mede dank zij de goede organisatie'. Des te jammer is het, schrijft ze in een brief aan de PZC, dat bezoekers na afloop van het feest nutteloze ver nielingen plegen. „Het hufterproof gaas, dat vorig jaar is aangebracht om dit soort vandalisme tegen te gaan, heeft niet geholpen." Organisator Hugo Kramer van Sur render Hrieps betreurt het ten zeerste wat er in de nacht na het festival is gebeurd. „Maar je kunt niet automatisch concluderen dat het met ons festival te maken heeft. Het zijn eenlingen die iets stoms uithalen. Misschien kwa men ze van ons af, maar mis schien ook niet. Nu worden wij er wel mee belast", aldus de organisa tor. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Bij een gezamenlij ke actie van de Nederlandse en Bel gische politie aan de Julianastraat in Sas van Gent is dinsdagavond een illegaal verkooppunt van soft drugs opgerold. In de huurwoning zijn zeven personen aangehouden, onder wie de drie bewoners. De andere arrestanten waren bezoe kers, waarschijnlijk klanten. In Bel gië zijn ook nog eens acht klanten aangehouden. De politie is in actie gekomen na klachten van buurtbewoners. Een aantal van hen stuurde begin april namens de wijk een aangetekende brief aan burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Er waren klachten over parkeeroverlast en het komen en gaan van klanten bij de woning waar naar verluidt een vrouw en twee tienerdochters wonen. Het heeft nog drie weken ge duurd, voordat na verzending van de aangetekende brief de politie heeft ingegrepen. Volgens burge meester Lonink was die tijd nodig om bewijzen rond te krijgen. Het moet onomstotelijk vaststaan dat vanuit de woning drugs zijn ver kocht. „We hebben verklaringen nodig van mensen die daar ko pen", aldus Lonink. Die zijn woensdag verkregen. De in België 'opgevangen' klanten hebben aan gegeven dat ze drugs kochten op het adres. Lonink looft de actie vanuit de buurt. Of het illegale drugsver kooppunt aan de Julianastraat in Sas van Gent het topje van de ijs berg is, durft hij niet te zeggen. „Het is in elk geval van groot be lang dat wijkbewoners ons infor meren. Ze zijn onze ogen en oren." Lonink hoopt dat alle inwo ners alert reageren als ze iets ver dachts zien, zeker omdat invoering van de wietpas per 1 mei tot meer illegale verkoop kan leiden. Bel gische en Franse klanten zijn niet meer welkom in coffeeshops in Zeeland, Brabant en Limburg. In de aanloop daartoe is, aldus Lo nink, de illegale markt in Bel gische steden gegroeid. Korting wordt gegeven op alle dames-, heren-, en y m.u.v onze accessoires. deze actie is alleen geldig i onze winkels. terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57