De '1816' volgende zomer in Zeeland iSl zeeland Alert! wil reparatie vloer van de Putmeet Ergernis over foutparkeerders in de binnenstad van Zierikzee Onze verbouwing is geslaafd! donderdag 26 april 2012 door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De vloer van de Putmeet moet gerepareerd wor den. Fractievoorzitter Jos Beije vraagt vanavond, donderdag, steun van de gemeenteraad om woningbouwvereniging Zeeuw- land te dwingen de vloer te repare ren met schuimbeton zodat het ge bouw weer open kan. Lukt dat niet, dan moet Zeeuwland alsnog voor een alternatieve locatie in Scharendijke zorgen waar in ieder geval de vaste gebruikers terecht kunnen. Het is voor de fractie van Alert! on acceptabel dat Zeeuwland het dorpshuis van Scharendijke heeft gesloten en dat er geen alternatief is. „Simpel gezegd gaat dit over kosten huur en verhuur", zegt Be ije. Hij heeft achterhaald dat de ge meente wekelijks 355 euro exclu sief btw kwijt is aan het leerlingen vervoer voor de gymnastiekles van de kinderen van de Helchersee- Bouwbedrijf J. van de Linde Kloetinge Albert Plesmanweg 19 4462 GC Goes Tel. 0113-221040 www.jvandelinde.nl Aannemingsbedrijf A. Poelman BV Zandweg 64 4389 TH Vlissingen Tel. 0118-462440 www.poelmanbouw.nl Bouwbedrijf Joziasse BV Industrieweg 5 4382 NA Vlissingen Tel. 0118-417873 www.bouwbedrijfjoziasse.nl school. Die moeten nu gymmen in Burgh-Haamstede. „Dat is wel heel veel geld.", zegt hij. „Daar zijn we uiteindelijk meer aan kwijt dan aan reparatie van die vloer." Hij vindt bovendien dat bij de be slissing om De Putmeet te sluiten verkeerde gebruikscijfers zijn ge pakt. „Alleen de structurele zaken zijn meegenomen, niet het inci dentele gebruik. Dit dorpshuis zit tjokvol." Naast de vaste gebruikers zoals vereniging d'Antilopen zijn er ook regelmatig incidentele ge bruikers zoals bij een vergadering of een begrafenis. Beije constateert dat de woning bouwvereniging al enige jaren wist dat de vloer aangetast was en dat reparatie best mogelijk is. Hij vindt dat De Putmeet in ieder ge val tot 2017 open moet blijven. Toen de dorpshuizen aan Zeeuw land zijn verkocht, is afgesproken dat de dorpshuizen tot 2017 open zouden blijven. „We hebben een deal en er is een oplossing, punt." Bouwbedrijf C.J. Rijk BV Danielsweg 1 4451 HP Heinkenszand Tel. 0113-561593 www.rijkbouw.nl Bouwbedrijf Flipse BV Karreveld 1a 4371 GA Koudekerke Tel. 0118-555900 www.bouwbedrijfflipse.nl Bouwbedrijf Braber Renesse BV Kromme Reke 18 4325 AL Renesse Tel. 0111-461940 www.braberrenesse.nl TU Delft, Damen Shipyards en De Vries Lentsch ontwik kelen een revolutionaire red dingboot voor de KNRM. Het schip komt in 2013 naar Breskens en Neeltje Jans. door Ton van den Nouweland Project 1816; het klinkt als historie, maar het is toe komst. Want in juli vol gend jaar gaat de Koninklij ke Nederlandse Redding Maat schappij varen met een nieuw, ra dicaal ander type reddingboot. In het project 1816 - de naam komt van verzekeraar 'Noordholland- sche van 1816', die 1,5 miljoen op tafel legde - hebben de KNRM en haar partners de reddingboot op nieuw uitgevonden. Het twintig meter lange schip heeft een bijlboeg, uitlopend in de druppelvormige romp met V-kiel. Onder de boot zitten uitschuifbare keggen. Dat alles moet het zee gangsgedrag verbeteren en tegelij kertijd het comfort van de beman door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeentelijke par- keercontroleurs moeten vaker op pad in Zierikzee. Dat zegt binnen stadondernemer Daniël Joppe die ook raadslid is voor het CDA. Hij zegt dat naar aanleiding van ei gen ervaringen en van de beroe ring die is ontstaan binnen de kerkgemeenschap van de Thomas- kerk. Onlangs kreeg één van de kerkgangers op zondag een fikse boete omdat de auto op een invali denparkeerplaats was gezet. Deze plaats was altijd een gewone par keerplaats en is nog niet zo lang ge leden invalidenparkeerplaats ge ning verhogen. Die krijgt nu bij hoge golven klappen van zes maal de zwaartekracht. In de 1816 zijn dat nog smakken van 4 g. Door het kunststof dekhuis wordt de ge luidsbelasting voor de redders te ruggebracht van 90 naar 75 deci bel. Binnen werken roerganger, communicator en navigator met multifunctionele beeldschermen waarmee ze, indien noodzakelijk, eikaars taken kunnen overnemen. Ook nieuw is de continu online- verbinding met de Kustwacht, waarmee informatie over zoekge- bieden en slachtoffers wordt uitge- Bij alle stations mogen donateurs meevaren op de reddingboten. Alle stations houden een fotowed strijd rond het thema 'stoer'. Inzen den kan tot 15 mei. Demonstraties met reddingshon den en een demonstratie kin- der-EHBO op station Veere. Varende scheepsmodellen zijn te zien bij het station Westkapelle. Daar staat ook een springkussen voor de kinderen. worden. „Volkomen terechte boe te, hoor. Daar hoor je mij niet over en dat heb ik ook gezegd toen ze mij daar op aanspraken. Maar als er heel weinig wordt gecontro leerd in Zierikzee en ze gaan dan wel op zondagochtend aan de gang, dan krijgen mensen de in druk dat het hier gaat om kerkgan- gertje pesten." Maar het gaat Joppe zeker niet om deze ene actie. Hij constateert dat er veel ergernis is over foutparkeer- ders of te lange vrachtwagens. „Hoe vaak zie je niet auto's met Duitse of Belgische kentekens die op vergunninghoudersplaatsen staan? Nooit zie je een bonnetje wisseld. Dat verhoogt de duidelijk heid en houdt de marifoon vrij voor noodoproepen. Het project 1816 zit nu in de aanbe stedingsfase. De bouw begint in juli en duurt een jaar. Na de doop blijft het schip kort in IJmuiden en begint daarna aan een tournee langs de kust. „De bemanningen van Neeltje Jans en Breskens krij gen het schip voor een testperiode tot hun beschikking", zegt KN- RM-woordvoerder Kees Brink man. De boot gaat tussen 1,5 en 2 miljoen euro kosten. China wil er waarschijnlijk ook een paar van. Op station Hansweert zijn spelle tjes 'reddingboeihangen' en 'keesje gooien' en verder demonstraties met het reddingsvlot. In Breskens is een ambulance te bezichtigen en houdt de brand weer demonstraties. Op het Grevelingenmeer bij sta tion Ouddorp takelt een Belgische helikopter een drenkeling op. Reddingbootdag duurt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. wapperen onder de ruiterwissers." Hij weet uit eigen ervaring dat au to's regelmatig op plaatsen worden achtergelaten waar dat absoluut niet is toegestaan. Dat geeft over last voor de ondernemers. „En ik weet zeker dat als de boa's (contro leurs van de gemeente, red.) iedere week twee of drie keer langsko men, dat de overlast sterk zal afne men." Volgens Joppe wordt er ook nog steeds te weinig gecontroleerd op de lengtebeperking van de vrachtwagens. Nog steeds rijden te lange vrachtwagens de binnenstad in. „En er wordt niet gehandhaafd maar de burgemeester heeft dat wel toegezegd." Ons huis is ons thuis. Daarom hebben wij gekozen voor de zekerheid van een bouwbedrijf met BouwGarant-keurmerk. Dan weet je zeker dat het goed komt! U bouwt zeker met BouwGarant wwwfcouwgsrantnl Project 1816 is met bijlboeg en druppelromp een radicaal andere reddingboot. Het twintig meter lange en zes me ter brede schip gaat tussen 1,5 en 2 miljoen euro kosten. illustratie KNRM/De Vries Lentsch Reddingbootdag, zaterdag 28 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54