'Natuur als groene motor economie' SCHOUWEN-DUIVELAND Ruïne spectaculair Bluereef aquarium 1 Partners in Europees natuurproject bijeen voor halfjaarlijkse vergadering in Grevelingen Fokker verwaarloost paarden Politie zoekt getuigen van valpartij almanak DANS DONDERDAG 26 april 2012 17 PZC Revolutionaire boot voorKNRM 18 door Joeri Wisse DEN OSSE - Waardevolle, bescherm de natuurgebieden hoeven geen belemmering te zijn voor de eco nomische ontwikkeling van een re gio. Integendeel, als je het goed 'vermarkt', trekt het juist bezoe kers en dus werkgelegenheid aan. Dit is het geluid dat woensdagmid dag te horen was in het ruim van motorschip Hendrik H. in Den Os- se. Aan boord vertegenwoordigers van de provincie Zeeland, West- Vlaanderen, het Grevelingenschap en 'The Royal Society for the Pro tection of Birds' (RSPB), de Britse Vogelbescherming. Het zijn part ners in het door de Europese Unie gesteunde project 'Natura People'. Dit project, met een totaalbudget van ruim 4 miljoen euro, loopt sinds april 2010. Het geld wordt voornamelijk gebruikt om mensen kennis te laten maken met de na tuurgebieden en bijvoorbeeld in combinatie met het bedrijfsleven arrangementen op te zetten. „Zo hebben we hebben hier het pro ject Rondje Grevelingen waarbij we mensen willen verleiden om te fietsen, wandelen of varen rond om het Grevelingenmeer", zegt Lo- dewijk Vormer van het Grevelin genschap. Behalve dat er informa tieborden zijn geplaatst, heeft het Grevelingenschap met onderne mers langs de route arrangemen ten gemaakt. Zo kunnen ook zij profiteren van extra bezoekers. Zo zijn er restaurants die tien pro cent korting geven op de bon of zelfs een speciaal menuutje heb ben voor wandelaars of fietsers van Rondje Grevelingen. De meerwaarde van de Europese samenwerking is dat de partijen van elkaar leren. „Zo hebben wij het idee van een mobiel informa tiepunt overgenomen", zegt Sarah Green van RSPB, de organisatie die de kar van 'Natura People" trekt. De gebieden - behalve de Grevelingen het Belgisch-Neder landse Zwingebied, het project Wa- terdunen (nabij Breskens) en het Engelse Minsmere - lijken qua ka rakter sterk op elkaar. Het zijn alle maal vlakke kustgebieden waar een goede balans tussen natuur en recreatie moet worden gevonden. Vormer: „Minsmere is veel kleiner, en in veel opzichten vergelijkbaar met de Slikken van Flakkee. Zij presteren het echter wel om veel bezoekers te trekken, terwijl recre anten de Slikken niet veel bezoe ken. Daarin kunnen wij weer veel van Minsmere leren." De partners in het Europese project 'Natura People' brengen deze week een bezoek aan de Grevelingen. De schipper van de Hendrik H heet ze welkom aan boord. foto Dirk-Jan Gjeltema mmzmmm THOLEN - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft woensdag op Tholen 25 paarden bij een fokker weggehaald. De die ren waren zwaar ondervoed en slecht verzorgd. De NVWA legde de fokker eerder al proces-verbaal op. In de tussen tijd bleef verbetering uit. Bij hercontrole bleek dat van de 50 aanwezige paarden er 25 onder voed waren. Volgens de NVWA is de fokkerij ook niet geschikt voor het houden van zoveel dieren. De gezonde paarden mogen blijven. De fokker blijft onder toezicht van de NVWA. GOES - De politie zoekt de bestuur der van een rode personenauto, die woensdag rond t3.oo uur in de Anthony Fokkerstraat in Goes de val van een r6-jarige scooterrijder veroorzaakte. De automobilist ver leende geen voorrang, waardoor de jongen plots moest remmen en ten val kwam. Óok getuigen wordt gevraagd zich te melden. Tip? redactie@pzc.nl Die inwoner van Middelburg was net terug van een vakantie in Roeme nië. Niet zonder trots toonde hij aan iedereen een stuk steen dat hij van een historische vindplaats in de buurt van Mamaya, zo betoogde hij gloedvol, stiekem had meegenomen. Van enorme waarde, voegde hij er aan toe. Totdat iemand bij hem op bezoek kwam die ter plekke erg goed bekend was. Een historische vindplaats en een ruïne in de buurt van Mamaya, die kende hij wel. Inderdaad mag daar niets meegenomen worden, ook al stoort niet iedere toerist zich daar aan. Daarom, zo zei hij, laat het ge meentebestuur er met enige regel maatpuin storten voor de grijpgrage vakantiegangers. Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Kijk voor meer deltapark informatie op www.neeitjejans.nl CCLI JLkv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53