We projecteren wat jn HpplH we denken te zien uit 113 selectie www.pzc.nl/uit SCHOUW donderdag 26 april 2012 De projectie van Thomas Bakker kant van de voorste spiegel projec teert hij een dia van een zonson dergang. Een universeel beeld dat de kracht van de natuur en het voorbijgaan van de tijd oproept. De projectie is als het ware afgeslo ten van de oneindige ruimte die tussen de twee spiegels wordt ge suggereerd. Bakker verbeeldt zo dat het moment een projectie is op de voor ons onzichtbare eeu wigheid. Hij geeft zo de grenzen aan van wat we kunnen zien en begrijpen. Er is nog een projectie: een vage weergave van een tro pisch palmenlandschap op een met gips dichtgesmeerd kozijn. Wat zou dat kunnen betekenen? Het tropische is voor iemand in een noordelijk zeeklimaat al gauw een paradijselijke plek van verlan gen. Het raam biedt de mogelijk heid tot uitzicht op de ruimte er achter. Het is dichtgesmeerd en al leen maar geschikt om een projec tie te dragen. Bakker verwijst hier denk ik naar een andere menselij ke beperking. Omdat wij vaak niet in staat zijn te zien, projecteren we wat we denken of hopen te zien. T/m 29/4. Stichting IK, Vlissingsestr. 239 a, Oost-Souburg. Za. en zo. 12.00 - 17.00 uur en op afspraak. Thomas Bakker Thomas Bakker (1969) woont en werkt in Bavel. Hij stu deerde aan Academie St. Joost (Breda) en het Sandberg Instituut (Amsterdam). Bakker gebruikt vaak bouwmateriaal en dagelijkse voor werpen als bouwstenen-voor beelden, installaties en pro jecties. Hij werkt met tegenstellingen: 2 en 3 dimensionaal, vast en vloeibaar, statisch en bewegend. Ze verwijzen niet naar een verhaal maar ze zijn het zelf. Zo geeft Bakker in strumenten voor de waarneming en interpretatie van de wereld. Ronny Moortgat Ronny Moortgat is een meester in het treffend oproepen van zee- en strandtaferelen in olieverf en goua che. Hij paart een scherpe waarne ming aan gevoel voor sfeer, vorm, kleur en materiaal en exposeert zo wel indrukken van strand en Wad denzee als gezichten op en vanuit de Chinese kust. T/m 28/4. Gallery Maritime, Gortstraat 43, Middelburg. Do. t/m za. 12.00 - 17.00 uur. Jan Cupido Jan Cupido schept een wereld van dieren in klei. Strak van vorm en veelkleurig staan ze opgewekt te pronken. Door hun voorkomen en attributen geven ze lichtvoetig commentaar op hun slimmere soortgenoot de mens. Met nog 15 kunstenaars. Elk maakte een klein werk t.b.v. 'Make-A-Wish'. T/m 28/4. Galerie Bellas Artes, Heuvelsweg 2, Kerkwerve. Do. t/m zo. 12.00-17.00 uur Clary Stolte Clary Stolte toont een atelieropstel ling. Zij maakt monochrome schil derijen door transparante lagen acrylaat, epoxy of was op een dra- ger aan te brengen. Maar zij ge bruikt ook andere materialen, tot shampoo toe. De beperkingen die Stolte zich oplegt leiden tot een scala aan visuele ervaringen. T/m 28/4. Galerie van den Berge, Westwal 45, Goes. Do. t/m za. 12.00 - 17.00 uur en op afspraak Adrie Geelhoed Adrie Geelhoed schildert licht ge abstraheerde landschappen waarin hij zijn liefde voor het landschap aansprekend etaleert, 't Kerkje van Ellesdiek is een mooie omlijsting voor deze hommage aan Zeeland. Er verschijnt een boek over het werk van Geelhoed. Opening met poëzie en muziek, 28/4,14.30 uur. T/m 30/6. 't Kerkje van Ellesdiek, Hellewoudstraat 1, Ellewoutsdijk. Elke za. en 30/4 13.30 - 16.00 uur. Lachen in de kerk kunt u bij de WESTERSCHOUWEN van 16 t/m 24 juni 2012 Het hoe en waarom vindt u volgende week in het Kunstschouw Magazine zie ook www. kunstschouw. n I Thomas Bakker is er abso luut niet op uit om iets moois te maken. Wat maakt zijn werk dan toch tot beeldende kunst? En wat bete kent het? Met die vragen bekijk ik de bouwsels en projecties in de grote, kale tentoonstellingsruimte op het 'Ik Eiland' in Oost-Souburg. Ik zie dat Bakker gewone dagelijk se materialen en voorwerpen ge bruikt. Een serie lege schilderij lijst jes ligt deels op de vloer en rust deels tegen de wand. Eén keer als een soort ladder en een keer in het horizontale vlak als een schar nier: de ene helft liggend op de vloer, de andere helft schuin tegen de wand aanleunend. Normaal omvat een lijst iets waar je naar kunt kijken, hier zie je alleen maar de ruimte zelf. Elk lijstje geeft een andere uitsnede en heeft een ande re positie ten opzichte van de wer kelijkheid. En ik kan als waarne mer ten opzichte van die lijstjes al lerlei standpunten innemen. In al hun eenvoud gaan deze werken er dus over dat je de werkelijkheid steeds anders kunt inkaderen en dat iedereen 'hem' op zijn eigen manier ziet. Dat concept relati veert elke claim op objectiviteit en absolute waarheid. Een open deur? Ja, maar van waarde omdat hij op een verrassende manier wordt geopend. Uiteindelijk gaat het in kunst immers altijd om het samenspel van wat je tot uitdruk king brengt, niet hoe je dat doet. Hoe verhoudt zich dat tot de ande re werken in de ruimte? Twee keer maakt Bakker gebruik van projec ties. Hij zet twee vierkante spie gels met de voorzijden tegen el kaar tegen de wand. Op de achter Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49