uit ii Speuren naar kunst in de Zak van Zuid-Beveland Er is wol in tal van soorten te vinden bij Bernardien etalage www.pzc.nl/uit donderdag 26 april 2012 Over wol raakt Bernardien Jobse niet snel uitgepraat. 'Het is een vooroordeel dat het kriebelt of prikt', verkon digt ze dan ook stellig. Ze ver koopt in haar Atelier de meest uit eenlopende soorten. Van ecoka- toen met maïs of soja, tot mohair, zijde, zuiver wol of acryl-wol. De vraag deze week is: hoeveel soor ten wol heeft Bernardien in haar winkel. Oplossingen kunnen tot en met dinsdag mei worden ge maild naar www.bernardien.nl Onder de inzenders van een goede oplossing wordt een waardebon van 50,- euro verloot. Band met geisha's, bloemen en talloze andere dessins. Atelier Bernardien, Dorpsstraat 9-11 Oostkapelle, open: maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur, juli en augustus op donderdag van 09.00 tot 20.00 uur. Het voorwerp uit de winkel van Bruun en Belijn in Hulst, dat vori ge week geraden moest worden, was een (hand)citruspers Juicy Salifontwerp van Philippe Starck voor Alessi uit 1990. Heel wat le zers wisten dat, zodat er geloot moest worden. De cadeaubon van 15,- euro gaat naar mevrouw Quin- ty Talboom uit Hulst en ligt klaar bij Bruun en Belijn in de Korte Nieuwstraat 7 in Hulst. Werk van Addy Cozijnsen-Kuehhirt, te zien in 't Kunstuus in Heinkenszand. Kunst en natuur gaan samen tijdens Kunstspeuren in de Zak, de jaarlijkse open ate lierroute in de Zak van Zuid-Beve land. Een groot aantal kunstenaars nodigt komend weekeinde uit tot een tocht langs hun ateliers en daarmee door de Zak. Het thema is deze keer 'Hersen spinsels en wolkenkrabbers'. Voor wie snel een overzicht wil hebben van de deelnemers, is er gezamen lijke presentatie ingericht bij Pleis- terplaats Theetuin Boerhaave in Hoedekenskerke (Kerkstraat 38). Aan de kunstroute is een goed doel verbonden. Dat is het project Amigo Libro ('boekenvriend') van Rafo Diaz in Mozambique. Deze kunstenaar probeert kinderen in het land enthousiast te maken om te lezen. Ingeborg en Leen Jille, af komstig uit Nieuwdorp, zijn nauw betrokken bij het project. Voor wie dit weekend Kunstspeu ren in de Zak moet missen: in het najaar, op zaterdag 29 en zondag 30 september, wordt het evene ment nogmaals gehouden. Deelnemende locaties: Baarland Herverkavelingsweg 1: Caroline de Ligt Borssele Monsterweg 21: Monika Jacobi Driewegen Van Tilburgstraat 39: Diana Stevens Oosthoekseweg 1: Kees Ingelse Schoondijksedijk 5: Nelly Valentijn 's-Gravenpolder Hortensiastraat 26: Petra Bouman 's-Heer Abtskerke Kerkring 1Luke de Jong Heinkenszand Clara's Pad 33: Jopie Minnaard Guldenroedestraat 3: Hanna Bolier Dorpsstraat 43, 't Kunstuus: Gerard van Willegen/Addy Cozijnsen-Kuehhirt Meekrapstraat 18: Marian van Garsel Heinkenszandsew. 42: Betsy de Jonge Hoedekenskerke Kerkstraat 28-30: Esther Hoff lewedorp Postweg 7: Truus Louisse Postweg 16a: Meinie van Bommel Nieuwdorp Ring 61't Ouwe Glas'uus Oudelande Wildemanshoeksw. 1Nomi Aronson Ovezande Nieuwstraat 2: Han Koster Nieuwstraat 2: Het Vezelrijk Kunstspeuren in de Zak, zaterdag 28 en zondag 29 april, 11.00-17.00 uur. Zie ook: www.kunstspeurenindezak.nl. foto's Lex de Meester werkte ik als tandartsassistente. Via mijn vader kon ik een oud huisje aan de Dorpsstraat kopen. Later heb ik het huisje hiernaast ook gekocht. Telkens wat nieuws en alles ging goed." Zus Heieen en twee parttimers staan naast haar in de winkel. Drie breisters zorgen voor de broodnodige handwerk. Bernardien: „Ik vind alles hier leuk, gewoon echt alles." ^Oo?6urgseweg Atelier Bernardien Dorpsstraat 9-11 J Hoeveel soorten wol zijn er te vinden in Atelier Bernardien in Oostkapelle?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47