Sokken breien weer io I uit agenda Atelier Bernardien herbergt de meest uiteenlopende knopen. donderdag 26 april 2012 De winkel van Bernardien aan de Oostkapelse Dorpsstraat door Annemarie Zevenbergen Haar voornaam kent ie dereen; Bernardien. Te lezen op de luifels van haar winkel in de Oost kapelse Dorpsstraat, maar ook op de witte bank ervoor. Daarop kun nen mannen wachten op hun shoppende echtgenotes. Want de tails over de juiste wol, het rood kapjes-motiefje op het stofje voor dochterlief of de maat breinaal den; daar zitten de heren echt niet om verlegen. De dorpsbewoners weten dat Ber- nardiens achternaam Jobse is. De rest houdt het op Bernardien. Pri ma, vindt ze. Als ze met haar en thousiasme en het uitgebreide as sortiment in haar winkel de men sen maar creatief aan het werk zet, is het voor haar genoeg. Atelier Bernardien was de afgelo pen dertig jaar wat kunstenaars zo graag 'a work in progress' noemen. Met dien verstande dat het nu af is. Na ruim drie decennia groeien, verbouwen en vernieuwen, is voor haar één ding duidelijk. De vijfde verbouwing, waarbij de winkel fors vergroot werd, was ook echt de laatste. „Het is goed zoals het nu is." De winkel oogt compleet, met een aanbod om van de watertanden. Zeker voor de creatieve geest. Van wol in allerlei soorten, stoffen, band en knopen tot kleding, acces soires en breiboeken. De grote hoek met wol, ze schat zo'n vijftig vierkante meter, is haar trots. Ze is één van de weinige in den lande met zo'n uitgebreid assortiment. Opvallend is aandeel sokkenwol. „Sokken zijn het nu helemaal", zegt Bernardien. Ze pakt een mo dieus breiboek en toont veelkleuri ge sokken, met ingebreide motie ven, die de simpele benaming sok ver voorbij gaan. Ook de stoffenhoek vervult haar met een gevoel van tevredenheid. Alles op kleur. Het roze deel springt direct in het oog. Roze ro zen, Roodkapje, stippen, grote en kleine bloemetjes; alles wat een meisjeshart kan bekoren, is er te vinden. Even verderop lila-tinten en tal van varianten wit. Ze wil geen rommeltje in haar Ate lier. Vandaar dat de winkel 's mid dags gesloten is. Opruimen, beurs- bezoek en ontwerpen maken of la ten maken, kost nu eenmaal veel tijd. Zeker na een drukke vakantie periode, zoals de meivakantie vol gende week, is het zaak de boel snel weer op orde te krijgen. „De wikkels zijn dan soms van de bol len wol af." De Oostkapelse begon op haar achttiende jaar als klassenassisten- te op de Klimopschool en raakte daar geïnspireerd door Eef van de Broeke. „Hij was een specialist op het gebied van Zeeuwse kleder dracht. Ik heb ook een passie voor alles wat Zeeuws is, zeker de dracht. Na vier jaar op school, ben ik voor mezelf begonnen. In een schuur bij de tuinderij van m'n schoonvader aan de Duinbeek- seweg. Met spinnen en wol verko pen. Daar kwam van alles bij en het groeide uit z'n jasje, 's Middags Stoffen zijn er te kust en te keur in Oostkapelle Bernardien Jobse in haar 'paradijsje' in Oostkapelle VRIJDAG 27 APRIL Burgh-Haamstede Opening trapveldje. Ingang sportveld DFS, 14.00 uur Middelburg Boekpresentatie 'Light Jan van Mun ster Licht'. De Drukkerij, 16.00 uur Goes Klassiek ballet voor 55-plussers. De Spinne, 10.00-11.00 uur. Seniorenbiljart. De Spinne, 13.00-16.30 uur Squaredance. De Spinne, 20.00-22.30 uur Parcours voor 16-plussers. Sportzaal De Spinne, 20.15-21.45 uur Open middag boetseergroep 'Werk in uitvoering'. Inloophuis Oase, 13.00 uur Yerseke Presentatie boek 'Jeugdherinneringen van een schoolmeisje uit Yerseke' van Ine ke Marjee. Kerkelijk Centrum de Haven, 14.30 uur ZATERDAG 28 APRIL Bruinisse Actiedag met snuffelmarkt van Stich ting Ontmoeting, Kerkplein, 9.00-15.00 uur Hoedekenskerke Kunstspeuren in de Zak. Kunstroute langs diverse locaties. Voor overzicht zie: www.kunstspeurenindezak.nl. 11.00-17.00 uur Middelburg Kennismakingsproject Juliana Drum Bugle Corps. Sporthal De Kruitmolen, 15.00 uur Neeltje Jans KNRM Reddingbootdag, demonstra ties en rondvaarten met reddingboten. Peter Vandermeersch is donderdag 3 mei te gast in Porgy en Bess. 10.00-16.00 uur. Nieuwerkerk Bloesemfeest. Biologisch fruitbedrijf de Muyehof, 13.30-17.00 uur Veere KNRM Reddingbootdag, demonstra ties, onder meer met reddinghonden, rondvaarten, expositie varende scheepsmodellen. 10.00-16.00 uur. Westkapelle KNRM Reddingbootdag, demonstra ties en rondvaarten, springkussen. 10.00-16.00 uur. ZONDAG 29 APRIL Hoedekenskerke e.o. Kunstspeuren in de Zak. 11.00-17.00 uur Scharendijke Open Stand Up Paddle Boarden. Brouwersdam, Beachclub Natural High, 10.00-16.00 uur MAANDAG 30 APRIL Koudekerke Oranjerit, een puzzeltocht voor auto's en fietsers. Sporthal de Couburg, inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur. Oostburg Bazaar door vrouwengroep 'Samen Sterk'. Er worden handwerken verkocht, en er zijn verlotingen. Kerkcentrum, 10.00-16.00 uur Vlissingen Programma 'Kun je nog zingen zing dan mee'. Sint Jacobskerk, 15.00 uur DONDERDAG 3 MEI Terneuzen Literatuuravond met Peter Vander meersch (hoofdredacteur NRC). Porgy en Bess, 20.00 uur Naast wol en stoffen zijn er tal van accessoires te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46