uit! 7 Van harteAppie Pasta met kip en gorgonzola, donderdag 26 april 2012 www.pzc. Ik heb een bijzondere band met Albert Heijn. Bij deze grootgrutter, die dit jaar zijn 125-jarig jubileum viert, ben ik mijn culinaire carrière begon nen. Als 16-jarige zaterdaghulp, op de afdeling delicatessen. In die tijd was dat een deftig woord voor kaas en vleeswaren. Klanten helpen, ik vond het geweldig: 'Mag de kleine een plakje worst?' Tegenwoordig vragen ze er zelf om. 'Ja mevrouw, er zit wel een beetje knoflook in de salami. Dan kunt u beter snijworst nemen.' Ham snijden op zo'n blinkende machine, gaaf! De plakken op een onderleggertje vlijen, folietje er tussen. Er waren klanten die geen folie wensten, die betaalden voor vlees, niet voor plastic. Minder blij was ik als iemand verse lever bestelde, met of zonder spekjes. Die had een rare vorm, een duis ter bruin kleurtje en hij glibberde als je hem uit zijn verpakking haalde. Brrr, ik griezelde ervan hem vast te houden. Met als ge volg dat ik een keer met mijn pink tegen de tollende snijschijf heb gehangen. Op die plek, bij het bovenste gewrichtje, zit nog steeds een litteken. Ik heb nog steeds een grote ovale patéschaal van aardewerk, waarvoor ik des tijds 2 gulden betaalde. Ik maak er lasagna of moussaka in, als we veel eters krijgen. Sinds kort werkt onze jongste bij Appie, als vakkenvuller. Ik heb het gevoel dat de cirkel rond is. Mijn eerste journalistieke baan bij Distrifood, vakblad voor super markten, dankte ik aan mijn scho lierenbaantje bij Albert Heijn. Ik kende die wereld immers van bin nenuit, blufte ik tijdens mijn solli citatiegesprek. Dat had ik toch maar mooi voor op die dertig an dere sollicitanten. Of dat de door slag gaf, weet ik niet, maar ik werd wel gekozen. Ik mocht naar persconferenties en jaarvergade ringen van Ahold. Zat ik even mooi aan de andere kant van de tafel! Ik heb Albert Heijn 'himself een paar keer geïnterviewd, één keer in het museumwinkeltje op de Zaanse Schans. Een voorko mende, bescheiden man. Glashel der, hij had geen moeilijk marke- tingjargon nodig om iets uit te leg gen. Wat hij altijd voor zich bleef zien, was die Hollandse huis vrouw, die met flessen en later pakken karnemelk in haar fietstas sen naar huis ging. 'Voor haar en haar gezin doen we het. En met dubbeltjes en centen moeten we het bij elkaar verdienen.' De zegel tjes plakkende klant was zijn be langrijkste aandeelhouder en het woord multinational moest nog uitgevonden worden. Nu zit het beursgenoteerde Ahold over de hele wereld. En wij klan ten? Wij sparen bonuspunten en airmiles, voetbalplaatjes en mi ni's. En we kopen behalve karne melk, wijnen, smoothies, maal tijdsalades, tapas, sushi, Indiase broden, Thaise kruiden, papaja's en paksoi, speciale koffie- en thee soorten met onuitsprekelijke na men. Maar ook biologische aardap pels en kazen, uitloopeieren en vlees van dieren die een behoor lijk leven hebben gehad. En ver antwoord gevangen vis. Ook op het punt van duurzaamheid neemt Albert Heijn zijn verant woordelijkheid. Omdat wij klan ten er om vragen. De uitdaging voor de toekomst is de schappen ook te vullen met mooie producten van dichtbij, uit de streek, afkomstig van kleine le veranciers. Dat zal verrassing en variatie brengen in het assorti ment. En als we toch met wensen bezig zijn, mogen de winkels van mij weer wat gezelliger en min der klinisch worden. Ik maak als verjaardagsmaal voor Appie een favoriet pastagerecht dat ergens eind jaren tachtig in de Allerhande stond. Met kip en gor gonzola, een toen nog onbekende Italiaanse blauwschimmelkaas. Even lekker als makkelijk. kreeft is', twittert een Zeeuwse chefkok. En kreeft is toch erg prijzig. De prijs kan zelfs oplopen tot 13 euro per ons, terwijl het favoriete ge wicht van een kreeft voor con sumptie tussen 5 en 6 ons ligt. Wij betaalden voor het volledige me nu, inclusief wijn en koffie 95 euro per persoon. De bombe van citroengras met pas sievrucht en ananas, is het over vloedige slotstuk van een diner dat uitblonk in toch vooral de zilte lekkernijen. Het is niet meer dan logisch dat Zeeland veel toeristen van heinde en verre trekt door de Oosterscheldekreeft. Wat een ge luk om dit alles dichtbij huis te vinden, denk ik, als Mac in de late avond aan een autorit van tweeën half uur naar huis begint. Restaurant Katseveer, Katseveerweg 2, Wilhelminadorp. Tel: 0113-227955 www.katseveer.nl Openingstijden: Lunch: van di. tot en met vrij. van 12.00 tot 14.00 uur. Diner: van dinsdag tot en met zaterdag. foto's Willem Mieras benodigdheden 2 dubbele kipfilets; zout en versgemalen peper; 1 theelepel paprikapoeder; 3 eet lepels olijfolie; 1 grote ui, fijnge snipperd; 250 gram gorgonzola; 250 milliliter crème fraïche; 400 gram farfalle (strikjespasta). bereidingswijze Snijd kipfilets in blokken van circa 2,5 centime ter, kruid met zout, peper en pa prikapoeder. Bak ze kort en goudbruin in koekenpan met 2 eetlepels olie. Zet intussen een grote pan met veel water en snufje zout op voor pasta. Verwarm 1 eetlepel olijfolie in steelpan, voeg uisnippers toe en bak op rustig vuur tot ze zacht zijn. Snijd gorgonzola in stukjes, voeg toe aan uisnip pers. Draai vuur helemaal laag, voeg kaasstukjes toe en laat smelten, rustig roeren. Voeg vlak voor opdienen crème fraïche toe, laat even doorwar men maar niet koken. Voeg stukjes gebakken kip toe aan saus. Kook intussen pasta beetgaar zoals beschreven op verpakking (meestal in 10 minuten). Giet af en bedruppel met wat olijfolie. Serveer pasta en saus zo heet mogelijk, liefst op voorverwarm de borden. Drink er rode wijn bij. tip Lekker met gestoomde broccoli en ketchup. Katseveer vernieuwd. Puck Kerkhoven is de gids voor lekkerbekken, die ook thuis bijzonder willen eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43